Telefon Dokunmatik Çalışmıyor

Telefon Dokunmatik Çalışmıyor

Telefon Dokunmatik Çalışmıyor

Cep telefonlarımızın dokunmatiğinde zaman zaman sorunlar yaşayabiliriz. Bu sorunlar, pek çok farklı nedenden kaynaklanabilir. Örneğin kullanılan ekran koruyucunun kalitesi ve aynı koruyucuyu uzun süredir kullanıyor olmak, telefonun ekranının üzerine su veya kola gibi içeceklerin dökülmesi, telefon ekranının çizilmesi gibi. Telefon dokunmatiği çalışmaması, özellikle de iPhone’un yeni nesil cihazları gibi üzerinde açıp kapama ve ses açıp kısma tuşlarından başka fiziksel bir tuş bulunmayan cihazlarda neredeyse bir çile halini alabiliyor. Bazen sorun ekranın tamamında yaşanırken, bazen yalnızca belli bir kısmında yaşanabiliyor. Bu sorunun çözümünü gelin birlikte inceleyelim.

İğne ile Dokunmatik Ekran Tamiri

İğne kullanarak yapılan dokunmatik ekran tamiri, ekran tamiri için seçilebilecek yollardan sadece birisi. İşlemin nasıl yapıldığına bakmadan önce, ilk olarak uyarılarımızı yapalım:

 1. Bu işlem, yalnızca ve mutlaka alanında uzman / profesyonel teknisyenler tarafından uygulanmalıdır. Bu mümkün değilse veya kendiniz iğne ile dokunmatik ekran tamiri yapmak istiyorsanız da bir teknisyenden konu hakkında yardım almalısınız.
 2. İğne ile dokunmatik ekran tamiri yöntemi, her cihaz için geçerli olmayabilir.
 3. Bu tamir şekli kalıcı değil, idareten bir çözüm sağlar.

İğne ile ekran değişimi metodu şöyle özetlenebilir:

 • Telefonunuzun ekranı, kasasından ayrılır.
 • Elektrik akımını sağlayan kablolar sökülür.
 • Hassasiyet kaybı bulunan kısma LCD ile ön cam arasındaki OCA tabir edilen yapıştırıcı kısma uygulanır.
 • Bu yöntem, bir nevi cep telefonları için uzak doğulu tedavi yöntemi akupunktur olarak da nitelendirilebilir.

Dokunmatiği Çalışmayan Telefon Nasıl Açılır?

Dokunmatiğim tamamen bozuldu sorunu, çoğu durumda ön cam değişimi ile düzeltilebilir, eğer bu mümkün olmazsa ekran değişimi ile tam anlamıyla eski haline döndürülebilir. Biz yine de dokunmatiği kısmi olarak bozulmuş olan telefonumuzu nasıl açabiliriz, ona bir bakalım:

Dokunmatiği bozulan telefonunuzu açmak için, akıllı cihazınız tek başına yeterli gelmeyebilir. Bunun için bir masaüstü ya da laptopa ihtiyaç duyabilirsiniz. Telefonunuzu bu iki bilgisayar tipinden birine bağlamadan önce ADB sürücüsünü yüklemeniz gerekiyor. Sürücü yükleme işlemi tamamlandıktan sonra USB güç kablosu ile telefonu bilgisayara bağlıyoruz. Ardından telefon ayarlarında USB Hata Ayıklama özelliğini açıyoruz. Bilgisayarda Chrome tarayıcımıza Vsyor eklentisini indirip kuruyoruz. Bu şekilde telefonu, bilgisayar üzerinden kontrol edebiliyoruz.

Dokunmatiği Çalışmayan Telefon Nasıl Açılır?

Suya Düşen Telefon Dokunmatik Çalışmıyor

CepMarket teknik servisimizde telefonum suya düştü dokunmatiği bozuldu şikayetiyle gelen pek çok farklı kullanıcıya rastlıyoruz. Her ne kadar pek çok üst segment model cihazda IP64, IP65 ve IP67 gibi su geçirmezlik özellikleri bulunuyor olsa da, hala daha su geçirmeme niteliği bütün cep telefonlarında bir standart halini almış değil. Dolayısıyla eğer cep telefonunuzun suya dayanıklılığı yoksa, duya düşen telefon dokunmatiği çalışmıyor sorununu yaşıyor olabilirsiniz.

Bu durumda telefona yapılacak olan ilk müdahale çok önemli ve telefon için hayat kurtarıcı olabiliyor. Eğer mümkünse, telefon suya düştükten sonra yapılması gereken ilk iş telefonu kapatmak olmalı. Bunun sebebi, dokunmatiğin hasar görmesini engellemek.

Telefonu kapattıktan sonra en kısa sürede, içine telefon sığabilecek büyüklükte bir kap bulun. Kabın içini pirinçle doldurduktan sonra akıllı telefonunuzu pirincin içine yerleştirin. Telefonunuz tastamam suya düştüğü için, yapmanızı önereceğimiz şey, onu en az 24 saat boyunca bu pirinç kabının içinde bekletmek olacak.

24 saatin ardından cihazınızı kaptan çıkarın. Dokunmatik arızasının sona erip ermediğini kontrol edin. Eğer dokunmatik çalışmama probleminiz sürüyorsa, yapılması gereken şey ekran değişimi olacaktır. Bunun için Cep Market’e gelerek hesaplı ve kaliteli ekran değişimi hizmetimizi alabilirsiniz.

Telefon Isınınca Dokunmatik Çalışmıyor

Kullandığımız akıllı cep telefonlarını her birimiz kendimize göre amaçlar için kullanıyoruz. Bazıları yalnızca alo demek için, bazıları üstün grafikler içeren PUBG gibi oyunlar oynamak için kullanıyor. Bununla birlikte kullanım sıklığı da yine kullanıcıdan kullanıcıya değişen bir durum. Kimi kullanıcılar günde yalnızca 4-5 kez telefonlarını kullanırken, kimileri saatleri bulan kullanım süreleri olabiliyor. Bu uzun kullanımlar sonucunda telefon aşırı ısınabilir.

  Adalar Telefon Tamiri

Telefonun aşırı ısındığı durumlarda, ön yüzde bulunan ekran ve ekran parçalarının da ısınmasına neden oluyor. Mesela ekrandaki görüntülerin oraya iletilmesini sağlayan esnek kablo, ısınma sorunu nedeniyle işlevini yitirip dokunmatiğin çalışmamasına neden oluyor olabilir.

Dokunmatik Ekranın Yarısı Çalışmıyor

Yukarıda dokunmatik sorununun iki ana başlıkta incelenebileceğini ve bunlardan birinin tamamen çalışmama, diğerininse kısmi olarak çalışmama olduğunu belirtmiştik. Eğer yaşadığınız sorun dokunmatik ekranın yarısı çalışmıyorsa, cihazınızı bu şekilde kullanamayacağınız için, hangi marka ve hangi model olursa olsun, yalnızca bir seçeneğiniz kalmış demektir: Cihazınızın ekran değişimini yaptırmak.

Bu işlem için Cep Market’i tercih edebilirsiniz. Bizi tercih etmeniz için gereken nedenleri sıralamak gerekirse:

 • Tecrübeliyiz. 2006 yılından bu yana ekran değişimi gibi tüm telefon tamiri işlemlerini gerçekleştiriyoruz.
 • Hızlıyız. Yalnızca 1 saat içerisinde ekran değişimini gerçekleştiriyoruz.
 • Ücretsiz Kargo seçeneği ile ekstra kargo masrafına girmenize gerek kalmadan cihazınızı tamir ettirebilirsiniz.
 • Kaliteli parçalar. CepMarket olarak yalnızca Orijinal Ekipman Üreticisi yani OEM kalite yedek ekranlar kullanıyoruz.
 • Bilgileriniz silinmez. Yapılan tüm işlemlerden önce cihazınızdaki verileri yedeklenir. Böylelikle hiçbir veriniz silinmiyor.

Telefonum Islandı Dokunmatiği Çalışmıyor

Suya karşı dayanıklılığı olmayan cihazınız pek çok farklı sebep yüzünden ıslanmış olabilir: Üzerine su veya başka bir içecek dökülmüş, yağmurdayken ıslanmış ya da ellerinizi yıkarken lavaboya düşerek ıslanmış olabilir. Bu durumda yapmanız gereken öncelikli şey, bir kabı pirinçle doldurup telefonunuzu içine koymak ve bir süre beklemek olmalı. Cihazınız eğer kurtarılabilir durumda ise, bu şekilde sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Yok, cihazınız kurtarılamaz bir durumda ise ön cam değişimi veya ekran değişimi işleminin yapılması gerekiyordur. Bu işlem için telefonunuzu CepMarket gibi yetkin teknisyenlere göstermelisiniz. Madem bu yazıyı buraya kadar okudunuz, o halde telefonunuzu neden ekran değişimi için Cep Market’e getirmeniz gerektiğini biliyorsunuz.

Dokunmatiği Çalışmayan Telefon Nasıl Kapatılır?

Neredeyse tüm Android ve IOS işletim sistemli cep telefonları, kapatılmak için ekran üzerinde çıkan kapatma onayı ile kapanıyor. Ancak bu cihazlardan bazıları, kapama tuşuna 10 saniye kadar basılı tutunca da kapanabiliyor. Dokunmatiği çalışmayan cihazınızı bu şekilde kapatabilirsiniz.

English Version

How Can I Open Up My Phone That Its Screen Doesnt Work?

Phone Touch-Operated Doesn’t Work

We can sometimes have troubles on our smartphones touch-operated . These troubles come from different causes. Such as quality of screen protective film, using same protective film for a long time, dropping the phone into liquid matters such as water and coke or just cracking the screen. A smartphone that doesn’t work its touchscreen, espaciallity phones like new generation iPhones that only have volume and power buttons, create a madness. This problem sometimes shows itself all over the screen and sometimes just on specific areas of screen. Lets see the result of this annoying problem

Touch Screen Repair by Using Needle

The touch screen repair by using a needle is just one way to choose for screen repair. Before how it’s should be done, we should make some warnings:

 1. This process must be done by only professional technicians. If this can’t be or you just want to do it by yourself you need the support of an expert.
 2. This method may not be effective for your phone.
 3. This repair method is just a temporal solution, not permanent.

There is a summarize below how the process that touch screen repair by using needle:

 • Separate your screen done from its frame.
 • Uproot the feed cables.
 • Apply between part dilution of precision and adhesive part which is named by OCA.
 • You can call this method acupuncture for smartphones.

How Can I Open Up My Phone That Its Screen Doesnt Work?

The problem that my touchscreen is corrupted, most of the time can be fixed by front glass replacement. If this is not enough, it may be reconverted by screen replacement. Now we take a look at how we can open a phone that its screen doesnt work.

To open up our corrupted touchscreen phone, our smart device may not be enough. You should need a desktop or laptop PC. When you make sure that have a computer, steps are in below:

 • You need to download the ADB driver to your computer.
 • When download is complete, you should set up the driver.
 • Now we can plug in our phone to the PC using a power cable.
 • Then we open on our phone USB debugging on phone settings.
 • On desktop browser Google Chrome we need to download the Vsyor extension.
 • When you have done all these steps, now you can control your phone from your PC.
  İstanbul Cep Telefonu Tamir Hizmeti

Phone That Dropped the Water Screen is Go South

Phone That Dropped the Water Screen is Go South

In our CepMarket technical service we take on a lot of consumers who say my phone dropped the water so the screen breaks down. Some high level smartphones have IP64, IP65 and IP67 impermeability but this speciality is not a standard for now. So, if your phone doesn’t have impermeability, your phone may be spoiled.

In that situation the first interference is quite important and may be a phone savior. If it is possible when your phone drops the water, the first thing you should do is off your phone. The purpose of this is to prevent screen from any harm.

When you turn off your phone as soon as possible find a container. Fill it in rice and then put your phone in it. Because your phone gets wet, not a dry stitch, we recommend keeping your phone in this container for 24 hours.

After 24 hours you can pull out your phone from the container and check if it has any problems on its screen. If your touchscreen doesn’t work, your phone needs a screen replacement. For that you can come to CepMarket and take advantage of our low-priced and de luxe screen replacement service.

While My Phone Warm Up Screen Doesn’t Work

Every one of those people uses their phones for their own purposes. Some of them are used just for phone calls, some of them play games like PUBG that contain high level graphics. The fact remains that usage frequency differs from one user to another. Some users use their phones four or five times a day, some of them for hours. These long term uses may cause a phone to overheat.

While your phone overheated, it caused a screen that is based on the front side and screen pieces. For instance flexible cable that is responsible for images on screen may sink and cause screen failure.

Half of Screen Touch is Failure

We told above that screen touch failure surveyable two main titles and one of it is complete failure and the other one is local failure. If your anxiety is half of screen touch is failure, you cannot use your phone so you only have one option in this case: Make your phone screen replacement.

You can choose CepMarket for it. Let’s sort of these reasons:

We are experienced. Since 2006 we have done repairs like screen replacement.

 1. We are fast. Only in one hour can your repair process be done.
 2. Free shipping. You don’t need extra payment for shipping.
 3. Quality pieces. We are using only Original Equipment Manufacturer (OEM) auxiliary equipment.
 4. Your data will save. We back it up your all datas so your photos and other things in your phone will be saved.

My Phone Got Wet So Touch Screen is Spoiled

Your device that doesn’t have waterproofing specificity may get wet for a lot of reasons: Water or another drink may be poured on it, may be exposed to rain or while you wash your hands it just drops in your hand to washbowl. In this case you should put it in a container that is full of rice and wait a little bit. If your device is salvageable you can let go of this situation. But if it’s not, your phone may need a front glass replacement or complete screen replacement.

For this process you can bring your phone to competent technicians such as CepMarket. If you read this article here so you should know why you should choose this replacement transaction.

How Can I Turn Off A Phone That Touchscreen is Failure?

Almost every phone that Android and Ios operating system needs and approves on the screen for turn off. But some of these devices can be turned off by keystroke on the power button for ten seconds. You can turn off your phone which fails its screen touch.

Bu gönderiyi paylaş

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir