Samsung Kablosuz Şarj En İyisi

Telefonun şarji kendi kendine bitiyor

Samsung Kablosuz Şarj En İyisi

Hayatlarımızın vazgeçilmez parçalarından biri olan akıllı telefonların ayrılmaz parçası olan şarj aletleri, her an her yerde yanımızda bulunur. Ancak maalesef ki her zaman bulunduğunuz yerde bir priz bulmak ve telefonu şarj etmek mümkün olmayabilir.

Gelişen teknoloji, tüm sorunlarınızı gözden getirip her biri için tek tek çözüm üretmeyi amaçlar. Bu kapsamda geliştirilen cihazlardan biri de kablosuz şarj cihazlarıdır.

Bulunduğunuz her ortamda sizlere sunduğu kullanım kolaylığı ile telefonunuzu en kısa sürede şarj etmeninize olanak sağlayan bu şarj cihazları, kompakt tasarımlarıyla her an yanınızda taşımaya uygundur.

Kablosuz Şarj Cihazları Nasıl Çalışır?

Kablosuz şarj cihazları ile adından sıklıkla söz ettiren Samsung, gelişmiş teknolojisi ile her bütçeye uygun şarj cihazı alternatiflerini sizlere sunar.

Kablosuz şarj cihazlarının çalışma prensibi aşağıda verildiği gibidir:

  • Kablosuz şarjlar, manyetik indüksiyon yöntemiyle elektrik akımının aktarımını sağlar.
  • Cihazlar indüksiyon bobiniyle tasarlanmıştır ve bu yapısı sayesinde manyetik bir alan meydana getirir.
  • Şarj etmek istediğiniz cihazda yer alan bobinler ile şarj aletindeki bobinler temas ettiğinde, mevcut manyetik alan elektriğe dönüşür ve cihazınızın pili şarj edilmeye başlar.
  Hızlı Şarj Cihazı

Samsung Kablosuz Şarj Cihazlarının Öne Çıkan Özellikleri Nelerdir?

İç mekânlarla yakaladığı estetik uyumun kusursuzluğu ile evinizde ya da ofisinizde asla göz yormaz. Kötü gözüken kablo ve priz görünümünün önüne geçer.

Tercih ettiğiniz modelin özelliğine göre stand olarak kullanabilme imkânı sunar. Bu sayede izlediğiniz içeriğe ara vermenize gerek kalmaz. Aynı anda hem videoları izleyip, hem de dilediğiniz yer ve zamanda telefonunuzu şarj etme kolaylığı sağlar. Bunlara ek olarak kompakt tasarımı sayesinde kolayca çantada taşınmaya müsaittir.

Belirtilmelidir ki kablosuz şarj cihazı tercihinde bulunurken öncelikle cihazınızın kablosuz şarjı destekleyip desteklemediğini öğrenmeniz gerekir.

Kablosuz şarj cihazlarının yapımında kullanılan elektrik akımı teknolojisi cihazdan cihaza farklılık gösterir. Bu teknolojilerden ilki Qİ standı olarak geçer ve diğeri ise Powermat standı olarak bilinir.

Son dönemlerde geliştirilen Android telefonların çoğu Qİ teknolojisine uyumlu üretilir ve bu telefonları Powermat standları ile şarj etmek olanaksızdır. Dolayısıyla cihazınızın desteklediği kablosuz şarj cihazını tespit etmenizin ardından size en uygun cihazı araştırmanız doğru bir yol olacaktır.

  Telefonu Bilgisayarda Kamera Olarak Kullanmak

Bunu’da Okumak İsteyebilirsiniz;

Bu gönderiyi paylaş

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir