Nasıl Telefon Tamircisi Olunur?

Blog sayfasına dönün
Nasıl Telefon Tamir Servisi Açılır?

Nasıl Telefon Tamircisi Olunur?

Nasıl telefon tamir servisi açılır ve telefon tamircisi olunur? CepMarket olarak bu konuda bilmeniz gereken püf noktalarını paylaşalım. Cep telefonu tamir işinizi kurarken ihtiyacınız olacak bu basit kılavuzu bir araya getirdik.

İşletmenizi Planlayın

Girişimcilikte başarı için plan şarttır. İşletmenizin özelliklerini belirlemenize yardımcı olur. Dikkate alınması gereken birkaç önemli konu şöyle:

  • Başlangıçtaki ​ve ilerideki maliyetler nelerdir?
  • Hedef pazarınız nedir?
  • Paranızı çıkarmanız ne kadar sürecek?
  • İşletmenize ne isim vereceksiniz?

Bu soruları cevaplamanıza yardımcı olacağız.

Telefon tamir servisi kurmanın maliyetleri nelerdir?

Mağazanızın bulunduğu yere bağlı olarak, başlangıç ​​için gereken maliyetlerin çoğu kira ve faturalara harcanacak. Bazı cep telefonu tamir atölyeleri, bir alışveriş merkezinde veya yoğun şekilde trafiğe kapalı başka bir tüketici merkezindeki kiosklara kurulur. Bunlar daha uygun maliyetlidir ancak işletmeniz genişledikçe ve büyüdükçe gerekli depolama alanını sunamaz.

Bazı işletmeler ise evden çalışır ve mağaza açmaya dair ek yük ortadan kalkar. Ev merkezde değilse müşteriler için ek yürüyüş olabilir ancak çoğu müşteri işletmenizi sosyal medya, web sitesi veya web sayfası aracılığıyla çevrimiçi bulacağından sorun olmaz.

Türk Telekom Servis Yok Hatası

Cep telefonu tamir servisi çalıştırmanın masrafları nelerdir?

Eğer mağazanız varsa, kira ve faturalar dışındaki çoğu maliyet yedek parça ve ekipman satın almaya harcanacaktır. Onarımlarda bu maliyetleri telafi edebilmeniz gerekir. İşletme olarak büyüdükçe, reklam vermeye veya ek personel işe almaya ilişkin ek bütçe oluşturabilirsiniz. Telefon tamir servisleri nispeten düşük masraflara sahip olma eğilimindeler.

Hedef pazarınız nedir?

Hedef pazar teknoloji tüketicileridir. Siz de onarım yaptıkları takdirde zamandan ve paradan tasarruf edebileceklerini bilen anlayışlı teknoloji kullanıcılarını hedef alırsınız. Özellikle cep telefonları ve diğer tüm cihazlar daha pahalı ve karmaşık hale geldikçe müşteriler yalnızca CepMarket gibi daha deneyimli servislere yönelmeyi tercih ediyorlar.

Çevreye duyarlı olan teknoloji tüketicileri de hedef kitleniz arasında. Bu tüketiciler atık oluşturmamak için elindeki cihazı olabildiğince uzun süre kullanmak için gerekli oldukça tamir ettirirler. Genel iş hacminizi artırmak için bu iki hedef pazara hitap edin.

Cep telefonu tamirinden nasıl para kazanılır?

Gelir yalnızca müşterilerin cep telefonlarını veya diğer mobil cihazlarını tamir ettirmek veya yenisiyle değiştirmek için ödediği ücretlerden elde edilir.

Müşterilerden ne kadar ücret alınmalıdır?

Onarım ve değişim fiyatları cihazın markasına ve modeline bağlı olarak değişir. Örneğin, kırık bir ekran için ortalama maliyet 200 TL civarında olabilir, ancak bu ücret yüksek modellerde kolaylıkla 1000 TL’ye çıkabilir. Fiyatlarınızın rekabetçi olduğundan emin olun ama 1000 dolarlık bir telefonda yapılacak onarımın, telefonu tümden değiştirmekten çok daha uygun olacağını unutmayın.

iPhone'da Yardımcı Tuş Nedir?

Bir cep telefonu tamir işi ne kadar kar getirir?

Ortalama bir cep telefonu tamir servisi daha iyi ve başarılı olmaya devam ettikçe daha fazla kazanç potansiyeline sahip olacaktır. Kısa sürede yılda 45.000-80.000 TL net kar elde edilebilir.

İşletmenizi nasıl daha kârlı hale getirebilirsiniz?

Birçok cep telefonu tamir işletmeleri teknolojik araçlar yardımıyla her türlü onarımı içerecek şekilde hizmetler sunar. Telefon ve tabletlerin yanında oyun sistemleri ve müzik ekipmanlarını da onarım işinize dahil edebilirsiniz. Ayrıca, üçüncü taraf servis sağlayıcılar aracılığıyla müşterilere telefon ve veri paketleri de sunabilirsiniz.

İşletmenize ne isim vereceğinizi seçin

Doğru ismi seçmek çok önemlidir. Seçtiğiniz işletme adının bir web alanı olarak kullanılabilir olup olmadığını kontrol etmenizi öneririz.

Örnek Telefon Tamir Videomuz

18 Ekim 2020 – Örnek Telefon Tamir Fiyatları

Model ve TamirFiyat
iPhone XS Max Batarya Değişimi499 TL
iPhone XS Max Ekran Değişimi2600 TL
iPhone XS Max Ön Cam Değişimi1200 TL
iPhone XS Max Arka Kapak Değişimi499 TL
iPhone XS Max Hoparlör Değişimi TL
iPhone XS Max Ahize Değişimi TL

Bu gönderiyi paylaş

Sormak İstediğiniz Bir Şey Mi Var ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog sayfasına dönün