Klonlanmış Telefon Nedir?

Blog sayfasına dönün
Klonlanmış Telefon Nedir?

Klonlanmış Telefon Nedir?

Telefon klonlama bir telefonun hücresel şebekeye bağlanmak için kullandığı kimlik bilgilerinin kopyalanmasıdır. Genellikle failin bir cihaza doğrudan erişmesini gerektiren bir yöntemdir. Daha az yaygın olsa da sonuçları telefon korsanlığına eşittir – kişisel verileriniz çalındığından potansiyel finansal sonuçlara veya kimlik sahtekarlığına yol açar.

Bir telefonun hücresel kimliğini klonlayan suçlu bunu SIM kartlardan veya ESN veya MEID seri numaralarından IMEI numarasını (her mobil cihaz için benzersiz numara) alarak yapar. Bu tanımlayıcı numaralar daha sonra çalıntı ya da kaçak telefonları veya SIM kartları yeniden programlamak için kullanılır.

Telefon klonlama ayrıca siyasi kişileri de hedef alıyor: Bu yılın Şubat ayında, Güney Afrika devleti güvenlik bakanlarının cep telefonlarının klonlandığını bildirildi. Durum birkaç kişi bakandan garip kısa mesajlar aldığını bildirince ortaya çıktı.

Klonlanmış telefonlar ayrıca yurt dışından getirilen telefonları kaydetmek için de kullanılıyor. Kişiler genellikle klonlanmış bir telefon aldığını fark etmez. Ta ki cihazları bir gün çalışmayı durdurana kadar. O nedenle daima CepMarket gibi güvenilir tamir ve telefon satış mağazalarından alışveriş yapmanızı öneririz.

3 Yaygın iPhone Pil Sorunu ve Bunların Çözümleri

Telefonlar Nasıl Klonlanıyor?

Suçlu bir kişinin SIM kartını çıkarır ve birkaç dakika boyunca bir SIM okuyucusuna yerleştirebilirse başka bir boş SIM’e yüklemek üzere tüm kimlik bilgilerini kopyalayabilir.

Kullanılan bazı pahalı ve gizli aletler ile yakındaki bir cihazın SIM bilgileri de çalınabiliyor. Bu hırsızlık hapis cezasına kadar gitmektedir.

Klonlanan telefon bolca garip SMS ve garip aramalar alır.

Telefon Tamir Videomuz

10 Ağustos 2020 – Telefon Tamir Fiyatları

Model ve İşlemFiyat
iPhone XS MAX Ön Kamera Değişimi TL
iPhone 7 Kamera Değişimi450 TL
iPhone X Kamera Entegresi Değişimi1250 TL
iPhone X Ön Kamera Değişimi269 TL
iPhone 8 Kamera Entegresi Değişimi350 TL
iPhone 8 Ön Kamera Değişimi189 TL
iPhone 7 Plus Ön Kamera Değişimi139 TL

Bu gönderiyi paylaş

Sormak İstediğiniz Bir Şey Mi Var ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog sayfasına dönün