Kırılmaz Cam Dokunmatiği Etkiler mi?

Kırılmaz Cam Dokunmatiği Etkiler mi? – Tüm bilinmesi gerekenler

Kırılmaz Cam Dokunmatiği Etkiler mi?

Kırılmaz cam dokunmatiği etkiler mi merak edilen konular arasında yer alıyor. Kırılmaz camlar hemen altında yer alan pahalı LCD ekranları korumakla görevli oldukça ince yapılı parçalardır. Öyle ki kırıldıklarında biraz kuvvetle yerinden çıkarılabilir. Dijital bir işlevi bulunmayan bu parçalar dokunmatiği etkiler mi merak ediliyor.

Kırılmaz Cam Dokunmatiği Etkiler mi?
Kırılmaz Cam Dokunmatiği Etkiler mi?

Kırılmaz Cam ve Dokunmatik Sorunu

Kırılmaz camlar her model telefon için ayrı olarak üretilir ve CepMarket gibi işinde fazlasıyla tecrübeli merkezlerden satın alınabilir. Kırılmaz cam aslında tam anlamıyla cam yapıda değildir. Yalnızca merkezi cam olmakla beraber telefonun ön paneline yapıştırılmak kaydıyla yerleştirilir ve bu amaçla kenarları farklı bir malzemeden üretilmiştir.

Kırılmaz cam teorik olarak dokunmatiğinizi etkilemez. Zira dokunmatik ile koruyucu cam arasında ön cam yer almaktadır. Dokunmatik yüzey yalnızca elektriksel sinyalleri yakalar. Ancak bazı kırılmaz camlar ucuz üretim olduğundan bunlar daha kaliteli camlara kıyasla dokunmatik hassasiyetini değiştirebilirler. Bu camlar çoğunlukla çok uygun fiyatlı görünürler fakat uzun vadede işe yaramaz parçalardır.

  iPhone Etkin Değil

Ucuza satılan ve normal tempered glass’lar kadar dayanıklı ve iyi olduğu iddia edilen bazı kırılmaz camlar kullanılan malzemeleri gereği dokunmatiğinizi sekteye uğratır. Bu her ne kadar nadiren gerçekleşse bile markette çok sayıda “uygun fiyatlı” kırılmaz camlar bulunmaktadır ve bunlar dokunmatik hassasiyetini ciddi oranda değiştirmektedir. O nedenle telefonunuz için her zaman en iyi kırılmaz camları tercih edin.

CepMarket ekran değişimlerinden sonra müşterilere Nano Glass ekran koruyucu hediye eder. Böylece müşterilerin ekranlarının tekrar kırılmasının önüne geçmeye çalışır. Dileyen kullanıcılar Nano Glass ekran koruyucuları CepMarket’ten satın alabilir ve bunları birkaç dakika içerisinde cihazlarına takabilir. Aşağıda Nano kırılmaz cam fiyatlarını görebilir ve dilerseniz adresinize sipariş verebilir ya da mağazamızdan satın alabilirsiniz.

Nisan 2021 – Nano Ekran Koruyucu Fiyatları

ModelFiyatı
Reeder P10
TL
iPhone 8 – 8 Plus TL
iPad Pro
TL
Lenovo Moto G4 Plus
TL
Vestel Venus E3
TL
iPhone 6 TL

 

Bu gönderiyi paylaş

Yorumlar (2)

 • Misafir Reply

  Merhaba; Cep Market ben samsung s6 edge kullanıyorum dokunmatik lensim çatlak ve bataryam çok çabuk ısınıyor. ve dokunmatiğim bazen çalışmıyor şu an klavyede bazı harfler bazen basmıyor sizce etkilermi dokunmatiği?

  16 Nisan 2021 at 11:50
  • Cep Market Reply

   Merhaba;  Dokunmatiğin çalışmadığı durumlarda, ekran lekelenmelerinde mutlak olarak ekran değişimi gerekmektedir.

   Samsung Galaxy S6 Edge ekran değişimi ekran değişim ücreti 845 TL’dir, batarya değişim ücreti 250 TL’dir. 

   Harici aklınıza takılanları sormak için mesai saatleri içinde 0216 345 83 84 no lu telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

   16 Nisan 2021 at 17:19

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir