iPhone Sim Kart Okumuyor

iPhone Sim Kart Okumuyor

iPhone Sim Kart Okumuyor

Bu birçok iPhone kullanıcısı tarafından soruluyor. Bu yaygın problem pek çok Apple kullanıcısını rahatsız ediyor. Problem iPhone takılı SIM’i tanıyamadığında ortaya çıkıyor. Dolayısıyla hücresel şebekeye bağlanılamıyor ve telefon görüşmesi yapmak ya da mesaj göndermek imkansız hale geliyor.

iPhone Sim Kart Okumuyor
iPhone Sim Kart Okumuyor

iPhone Neden SIM’i Görmüyor?

iPhone ana ekranında SIM kart algılanamadı veya iPhone SIM kart takılı değil hatası ile karşılaşıyorsanız hemen endişe etmenize gerek yok. iPhone SIM kart okumuyor sorununu çözmenin çeşitli yolları bulunmaktadır:

Uçak Modunu Açıp Kapatın

Kolay ve basit bir çözümdür. Kontrol Merkezi’ni ziyaret edin ve Uçak simgesine dokunun. Yaklaşık on ila on beş saniye kadar sonra modu kapatın ve SIM kartı çalışıp çalışmadığını test edin.

SIM Kart Yuvasını Temizleyin

SIM kart tepsisi her zaman temiz ve tozsuz tutulmalı. Yuvada biriken toz, sensörlerin SIM’i algılamasını önler.

Bunu önce SIM tepsisini çıkararak ve kullanılmayan yumuşak kıllı diş fırçası veya bir ataşla yuvayı temizleyerek yapabilirsiniz. Şimdi SIM’i tekrar tepsiye koyun ve yuvaya dikkatlice yerleştirin.

Önerilen Bağlantı:   Samsung Ekran Flex Kablosu Değişimi

SIM Tepsiyi kontrol edin

iPhone SIM kart tepsisi, basit bir ataş kullanılarak yuvadan çıkarılır. Tepsinin bozulmamış veya hasarlı olmadığına dikkat edin. SIM kartı sıkıca tutmalıdır. Tepsi SIM kartı tam içine almıyorsa veya SIM yuvaya tam olarak sığmıyorsa, bu sorunu düzeltmek için Apple mağazasıyla görüşün.

iPhone’unuzda başka bir cihazın SIM tepsisini kullanmayın. Bu hem SIM’e hem de iPhone’unuza kalıcı olarak zarar verebilir.

Başka Bir SIM Kart ile Test Edin

Orijinal SIM’iniz dışında bir SIM kart kullanarak, kendi SIM’inizin hasar görüp görmediğini anlayabilirsiniz. iPhone SIM kartı okumadıysa, servis sağlayıcınızın satış mağazasına başvurun ve başka bir SIM kartın gönderilmesi için talepte bulunun ya da diğer SIM kart algılandıysa eski kartı değiştirin.

Operatör Ayarlarını Güncelleyin

Operatör ayarlarınızın güncellenip güncellenmediğini doğrulamak için “Ayarlar” => “Genel” => “Hakkında” sayfasını ziyaret edin. Buradan güncellemeleri kontrol edin. iPhone’u güncellediğinizde operatör ayarlarını da güncellemiş olursunuz.

Mart 2021 –

ModelDeğiştirilen ParçaFiyat

Bu gönderiyi paylaş

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Merhaba!
Bir sorunuz mu var?
Lütfen bu düğmeyi kullanın
Bizimle iletişime geçin!