iPhone Şarj Kablosu Neden Bozulur?

Blog sayfasına dönün
iPhone Kapasite Sorunu

iPhone Şarj Kablosu Neden Bozulur?

iPhone’lar her ne kadar malzeme kalitesi tarafında üst düzey yapıları ile dikkat çekiyor olsalar da aksesuar tarafına gelindiğinde diğer herhangi bir Android kadar geri plandalar. Şarj kabloları ne yazık ki daima en kolay bozulan parçalar oluyor. Peki şarj kablosu neden bozulur?

Farklı Tip Üretim

Eğer yalnızca orijinal iPhone kablolarından bahsetmezsek, her iPhone şarj kablosu farklı tipte (uzunluk, kalınlık, hız) üretilmektedir. Bazı düşük kalite olanlarda Lightning yuvasına yakın kısmın (şarj kablosunun en hassas yeri) fazla bir korumaya sahip olmadığını görebilirsiniz. Eğer bu bölüm dayanıklı olmazsa zamanla yıpranır ve iç kısımdaki kablolar yerinden kopmaya başlar.

Esneme Hareketleri

Apple’ın kendi orijinal şarj kabloları da o kadar dayanıklı değiller. Bu kablolar esneme hareketlerine az bir direnç gösteriyor. Piyasada 90 derecelik esneme hareketlerine dahi dayanabilen daha iyi kablolar var. Kablonun içindeki iletim hattının kalınlığı ve üzerilerindeki zırh, bir kablonun dayanıklılığını belirler. Bu kablolardan bazıları Kadıköy, CepMarket servisimizde satılmaktadır.

Cep Telefonu Neden Patlar?

Pahalı Kablolar Fiyatlarına Değer

Uygun fiyatlı, ucuz iPhone kabloları alırsanız başta az bir ücret öder ancak kablonuz bozulduğunda uzun vadede pahalı bir kablo kadar masraf etmiş olursunuz. O nedenle konu sık sık esneme ve yıpranmaya maruz kalan iPhone kabloları olduğunda bozulmayı önlemek için markalı, pahalı kabloları tercih edin. Ve elbette MFI onaylı kabloları satın alın.

Telefon Tamir Videomuz

25 Eylül 2020 – Telefon Tamir Fiyatları

Model ve İşlemFiyat
iPhone XS MAX Ön Kamera Değişimi TL
iPhone 7 Kamera Değişimi450 TL
iPhone X Kamera Entegresi Değişimi1250 TL
iPhone X Ön Kamera Değişimi269 TL
iPhone 8 Kamera Entegresi Değişimi350 TL
iPhone 8 Ön Kamera Değişimi189 TL
iPhone 7 Plus Ön Kamera Değişimi139 TL

Bu gönderiyi paylaş

Sormak İstediğiniz Bir Şey Mi Var ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog sayfasına dönün