iPhone Ön Cam Kırılmış ya da Çatlamışsa

iPhone Ön Cam Kırılmış ya da Çatlamışsa

iPhone Ön Cam Kırılmış ya da Çatlamışsa

iPhone kullanıcılarının korkulu rüyalarında biri ön camına ya da ekranına zarar gelmesi, en kötü ihtimalle de ekran çatlaması ya da ekran kırılması ile karşılaşmaktır. Fakat çoğu zaman ekranın ön camı dediğimiz kısmında çizik, çatlak veya kırık olur ve telefonu kullanmaya devam edebilirsiniz. Bu ve benzeri durumlarda ön cam değişimi yaptırarak, sorununuzu çözüme kavuşturma şansına sahipsiniz.

Cep Market olarak 14 yılı aşkın teknik servis deneyimimizle iPhone telefonunuzu cam değişimi işlemini alanında eğitimli ve deneyimli Apple teknisyenleri tarafından orijinal parçalarla ve profesyonel ekipmanlarla en fazla 2-3 saat içinde tamamlamaktayız.

Ön Cam Değişimi Aşamaları

Cep Market’e ekran ya da ön cam değişimi için ulaştırdığınız iPhone cihazınız öncelikle arıza tespit işlemine girer. Bu işlemde ekranda mı camda mı hasar var ve bu hasarın nasıl giderileceği belirlenir. Örneğin sadece ön camda oluşan çizik, çatlak ya da hafif kırıklar için ekran değişimi gerekmeden ön cam değişimi yeterli olabilirken,  ekranın diğer özelliklerinde problem olması durumunda ise ekran değişimi gerekebilmektedir. Kısaca iPhone ön cam kırılmış ya da çatlamışsa, biraz daha şanslısınız çünkü cam değişimi ekran değişimi işlemine göre daha düşük maliyetli olmaktadır. Yalnız bazı durumlarda hasarın derecesine göre iPhone cam ve ekran değişimi birlikte yapılabilmektedir.

Cep Market’te iPhone ön cam değişiminde dokunma hassasiyetinde, ekran kalitesinde veya parmak izi okuyucuda herhangi bir kayıp olmaz.

Ayrıca verilerinizde hiçbir kayıp yaşamazsınız. Yine de önlem almak kapsamında ön cam değişimi öncesinde uzman teknisyenlerimiz tarafından bütün verilerinizin yedeği alınmaktadır.

Ön cam değişimi sadece düşük kalite veya kalın camlar takıldığında telefonunuza zarar verebilir. Cep Market’teki iPhone ön cam değişimi işlemlerinde cihazınızı ilk günkü haliyle teslim alırsınız.

iPhone telefonlarınızı ön cam değişimi işlemi için cihazınızı İstanbul dahil çift taraflı ücretsiz kargoyla bize gönderebiliyorsunuz. Bunun için Yurtiçi Kargo 578 894 443 sözleşme kodumuzu kullanabilirsiniz. Kargo ile gönderilen cihazların cam değişimi süresi 1 iş günüdür.

İlginizi Çekebilir: iPhone Ön Cam Değişimi Garantiyi Bozar mı?

iPhone 6 Serisinde İşlem Süreci

iPhone 6 serisi Apple’ın eskise bile hala çok sevilen popüler telefonlarından oluşmaktadır. iPhone 6 serisindeki cihazlarda dayanıklı olmadığı için artık kullanılmayan Sapphire cam koruyucusu bulunmaktadır. Bu sebeple iPhone 6 serisi bir cihazınız varsa en ufak bir darbede ön camınıza zarar gelmesi şaşırtıcı değildir.

iPhone 6 serisinden cihazınızın ön camında çizik, çatlama, kırılma sonucunda ön cam değişimi yapılması gerekmektedir. Ön cam değişimi için ilk aklınıza gelen Apple servisleri olabilir fakat Apple servislerde ön cam ile birlikte ekran değişimini de zorunlu olarak yaparlar. Bu da markanın zaten pahalı olan servis fiyatlarını daha da artırıyor. Bunun yerine alanında deneyimli ve uzman yetkili bir serviste sadece ön cam değişimi ile iPhone 6 serisi telefonunuzu ilk günkü haliyle kullanıma devam edebilirsiniz.

  iPhone Ön Cam Fiyatı

Cep Market’e ön cam değişimi gelen iPhone 6 serisi telefonunuzu ,alanında eğitimli ve deneyimli Apple teknisyenleri tarafından orijinal parçalarla ve cam değişimi için özel olarak geliştirilen Buz Makinesi gibi profesyonel ekipmanlarla gerçekleştirmekteyiz. Kaliteden ödün vermeden hızlı ve güvenilir cam değişimi hizmetimizin fiyatı da oldukça uygundur.

iPhone 7 Ön Cam Değişimi Süreci

Apple,  iPhone 7’nin ekranına Wide Color Gamut Display özelliğini eklemesiyle iPhone 6 serisine göre daha iyi bir ekran performansı sunmaktadır. iPhone 7, 4.7 inçlik LCD IPS, 750 x 1334 piksel çözünürlüğünde ve 326 ppi piksel yoğunluğunda bir ekranla geliyor. Cihazın ön tarafında Sapphire ekran koruyucu bulunuyor. Sapphire daha önce de değindiğimiz üzere çok dayanıklı bir yapıya sahip değil. Bu sebeple iPhone 7 sahipleri de ufak darbelerde bile ön cam kırılması veya çatlamasına maruz kalabiliyorlar.

Cep Market’te alanında eğitimli ve deneyimli Apple teknisyenleri tarafından hızlı ve garantili iPhone 7 ön cam değişimi yapmaktayız. iPhone 7 ön cam değişimi fiyatı 220 TL’dir.

iPhone 8 Ön Cam Değişim Süreci

4.7 inçlik IPS paneli, 750 x 1334 piksel çözünürlüğünde ve 326 ppi piksel yoğunluğunda ekranı bulunan iPhone 8’in arka yüzü de camdan yapılmış. Sapphire koruyucuyla gelen iPhone 8 de sıklıkla cam çatlamalarına veya kırılmalarına rastladığımız bir modeldir.

Ekran değişimi yapmadan sadece cam değişimi ile iPhone 8 cihazınızı onarmak işinde profesyonel ve uzman bir teknik serviste yapılmalıdır. iPhone 8 cihazınızdaki hasarlı, çizik, çatlak veya kırık ön camları kaliteden ödün vermeden hızlı ve güvenilir hizmet anlayışı çerçevesinde yapıyoruz. Verilerinizi mutlaka yedekliyoruz ve cihazınızı tamamen sorunsuz bir biçimde size teslim ediyoruz. iPhone 8 ön cam değişimi fiyatı 300 TL’dir.

iPhone 11 Ön Cam Değişimi

iPhone 11’de 6.1 inç boyutunda, LCD Liquid Retina Display, 1792 x 828 piksel çözünürlüğünde ve 326 ppi piksel yoğunluğunda bir ekran bulunuyor. Cep Market’te profesyonel Apple teknisyenleri, son teknoloji ekipmanlarla iPhone 11 ön cam değişimini hızlı ve güvenilir hizmet anlayışı içerisinde yapmaktadır.

Apple, iPhone 11 serisi ile birlikte uzun süredir devam ettirdiği bazı geleneklerine son verdi diyebiliriz. Bunlardan biri de artık ön cam koruyucusu olarak Sapphire yerine Gorilla Glass kullanması. Gorilla Glass, Sapphire ekran koruyucuya göre çok daha başarılı olsa da hiçbir cam kırılmaz değildir. Cep Market olarak iPhone 11 ön cam değişimini servisimizde 2 ila 3 saat gibi çok kısa bir sürede tamamlamaktayız.

  iPhone Cam Değişimi Mümkün mü?

iPhone 12 Ön Cam Değişimi

iPhone 11’e göre kasasını küçülten iPhone 12 ekranı,  6.1 inç boyutunda Super Retina XDR OLED ve 1170 x 2532 çözünürlüğe sahip.

iPhone 12 telefonunuzun sert bir darbe alması veya yere düşmesi neticesinde ekranı çatladı ya da ekranı sarardı gibi sorunlar yaşayabilirsiniz. Böyle bir durumla karşılaştığınızda, her durumda ekran değişimi yaparak çok daha maliyetli bir işlem yapacak  olan Apple servisi yerine alanında deneyimli ve uzman yetkili bir serviste sadece ön cam değişimi yaptırarak telefonunuzu ilk günkü haliyle teslim alabilirsiniz.

Cep Market’te cam değişimi işlemlerinde her zaman OEM yani orijinal parçalar kullanmaktayız. Servisimizde 1 saat gibi çok kısa bir sürede cihazınızın ön cam değişimi tamamlanmaktadır. iPhone 12 cam değişimi işlemi sırasında dilerseniz işlemi izleyebilir, dilerseniz 4. kattaki kafemizde kahve servisinden yararlanabilirsiniz. Ayrıca İstanbul dahil Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo imkanıyla cihazınızı bize ulaştırabilirsiniz.

Ön Cam Fiyat Politikası

Yazımızın başında da belirttiğimiz üzere ön cam değişimi ekran değişimi fiyatına göre çok daha uygun fiyatlıdır. Buna rağmen kullanıcılar tarafından her iki işlem de pahalı bulunabiliyor.  Ön cam değişimi neden pahalı, aşağıda bunun gerekçelerine değineceğiz.

14 yılı aşkın telefon teknik servisi deneyimimizle bu zamana kadar sayısız telefonun ön camını değiştirdik. Ön cam değişimleri ortalama 2 ila 3 saatte tamamlanmaktadır. En fazla 1 saat süren ekran değişimlerine göre bu süre çok uzundur. Bunun nedeni cam değişiminin Buz Makinesi dediğimiz gelişmiş ekipmanlarla, çok daha fazla incelik ve işçilikle yapılmasındandır. Bu derece itinayla gerçekleştirilen ön cam değişimlerinin ardından cihazınızı aynı gün içerisinde sorunsuz bir şekilde teslim alma şansına sahip oluyorsunuz.

Son olarak telefonunuzda meydana gelen hasarlar karşısında onarımla ilgili karar vermeden önce özellikle markaların sitelerindeki yanıltıcı yorumları dikkate almamanızı öneriyoruz. Bunun yerine gerçek kullanıcıların yorumlarının yer aldığı uzman teknik servislerin sitelerini incelemeniz daha faydalı olacaktır.

iPhone 11 Ön Cam Ekran Değişimi | iPhone Tamiri Kadıköy

iPhone Ön Cam Değişimi Fiyatları

iPhone 11800 TL
iPhone 11 Pro Max900 TL
iPhone 11 Pro850 TL
iPhone 12 Mini1500 TL
iPhone 121500 TL
iPhone 12 Pro Max1500 TL
iPhone 12 Pro1500 TL
iPhone 4149 TL
iPhone 4s149 TL
iPhone 5150 TL
iPhone 5c150 TL
iPhone 5s150 TL
iPhone 6160 TL
iPhone 6 Plus180 TL
iPhone 6s190 TL
iPhone 6s Plus200 TL
iPhone 7220 TL
iPhone 7 Plus250 TL
iPhone 8 Kırmızı TL
iPhone 8300 TL
iPhone 8 Plus Kırmızı TL
iPhone 8 Plus350 TL
iPhone SE129 TL
iPhone X600 TL
iPhone X299 TL
iPhone XR700 TL
iPhone XS Max800 TL
iPhone XS600 TL

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir