iPhone Neden Donar?

Blog sayfasına dönün
iPhone Ne Zaman Şarja Takılmalı?

iPhone Neden Donar?

iPhone donduğunda arama yapmak, e-postaları okumak veya işle ilgili diğer görevleri tamamlamak zorlaşır. Cihazınızı yeniden başlatmaktan geri yüklemeye kadar bu sorunları çözmek için uygulayabileceğiniz birkaç adım var.

iPhone’unuzu Yeniden Başlatın veya Sıfırlayın

iPhone’unuz aniden donarsa veya ekranı uykudan uyanmıyorsa bazen sorunu yeniden başlatarak çözebilirsiniz. “Kapatmak için kaydırın” mesajı görünene kadar “Uyku / Uyanma” düğmesini basılı tutun.

Uygulamaları Kapatın

Bazen belirli bir uygulama yanıt vermez ve cihazınızın donmasına neden olur. “Kapatmak için kaydırın” mesajı görünene kadar “Uyut / Uyandır” düğmesini basılı tutarak ve ardından uygulama kapanana ve ana ekran yeniden görünene kadar “home” düğmesini yaklaşık altı saniye basılı tutarak uygulamayı kapatabilirsiniz.

Birden fazla uygulama çalıştırırken cihazınızın donduğunu fark ederseniz, kullanmadıklarınızı da kapatabilirsiniz. Arka arkaya iki kez “home” düğmesine hızlıca basın. Açık uygulamalarınız ekranın altında görünür. Home tuşsuz iPhone’larda aşağıdan yukarı kaydırın ve parmağınızı biraz bekletin.

Oppo Store

iOS’u Güncelleyin

“Ayarlar” ve ardından “Genel”, “Yazılım Güncelleme” ve “Şimdi Yükle” ye basarak iPhone’u güncelleyebilirsiniz. Güncellemeler donmaya neden olan hataları giderebilir.

iPhone’u Geri Yükleyin

iPhone’unuzu geri yüklemek için USB-iPhone konektörüyle bilgisayarınıza bağlayın, “Aygıtlar” menüsünden iPhone’unuzu seçin ve “Özet” sekmesine gidin. “Geri Yükle” yi seçin ve bir yedek oluşturun. Telefonunuzu geri yükledikten sonra, iOS’u önceki bir yedeklemeden geri yükleyebilirsiniz.

Tüm bu işlemler Windows’ta iTunes ve Mac’de Finder ile yapılır.

Pil Değişimi Yaptırın

Bazen sorun yaşlanan bataryadır. iPhone’unuz en az 3 yaşındaysa pili artık eski akımını veremediğinden işlemcisi yavaşlamış olabilir. CepMarket gibi Kadıköy servislerinde Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargoyla iPhone pil değişimi yaptırabilirsiniz.

Telefon Tamir Videomuz

24 Eylül 2020 – Telefon Tamir Fiyatları

Model ve İşlemFiyat
iPhone XS MAX Ön Kamera Değişimi TL
iPhone 7 Kamera Değişimi450 TL
iPhone X Kamera Entegresi Değişimi1250 TL
iPhone X Ön Kamera Değişimi269 TL
iPhone 8 Kamera Entegresi Değişimi350 TL
iPhone 8 Ön Kamera Değişimi189 TL
iPhone 7 Plus Ön Kamera Değişimi139 TL
Telefon SIM Kartı Görüyor Ama Şebeke Yok

Bu gönderiyi paylaş

Sormak İstediğiniz Bir Şey Mi Var ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog sayfasına dönün