iPhone Kırık Ekran Çözümü

iPhone On Cam Degisimi Nedir

Cep telefonlarında ekran ve kırık ekran problemleri, uzun süreden beri müdahale edilen ve en sık yapılan tamir deneyimidir. Cep telefonları kazalarında yere düşme, çarpma, kırılma gibi talihsiz olaylarda genelde ev imkanları ile tamir etme durumu sona erdi diyebiliriz. Neden diye soracak olursanız, Apple firması cep telefonları tamirinde üçüncü parti servislerin dahi tamir yapamaması için elinden geleni yapıyor.

iPhone Kırık Ekran Çözümü

Tamir algoritmasını değiştirerek işi zorlaştırma çabası içerisinde, gorilla glass ekran kalitesi, Oled ekran, TFF ekran, Amoled ekran, Pof ekran derken ekranın açılma, sökülme ve takılmasını dahi zorlaştırmaktadır. Apple bu satış stratejisi ile kendi bünyesindeki servislere daha fazla kazanç sağlatmak istemektedir. Her elektronik cihazda olduğu gibi cep telefonlarında da ekran kırılması yani kırık ekran çözümü başlı başına bir sorundur. Artık cep telefonu pandemi ve diğer zamanların kurtarıcısı, x box, Play Station, Bilgisayar, Laptop ya da bizi eğlendirecek ve meşgul edecek ne oyuncuklarımız varsa, akıllı cep telefonları bunların tamamının yerini almayı başardı. Cep telefonları ile zoom gibi uygulamalara girebiliyor, gurup sohbetleri yapabiliyor, kredi kartı yerine temassız alışveriş yapabiliyoruz. Dolayısı ile cep telefonu özellikle covid-19 Pandemisi olan Corona dan sonra hayatımızın hatta vücudumuz bir parçası gibi olmayı başardı. Bir öğrenci için zorlu bir matematik sınavına hazırlanmasında, bir doktora öğrencisinin tez yapmasında, bir amatör balık severin youtube uygulamasında av deneyimi seyretmesinde rol oynayan telefonların tamiri ve özellikle kırık ekran değişimi artık korkulu bir rüya asla değil. Apple servisleri Akasya, Zorlu Center, Cevahir, Genpa gibi noktaların dışında yetkili cihaz toplama noktaları sayesinde hizmet ağını genişletmektedir. Fakat Apple hizmet noktaları halen yeterli gelemiyor ve fiyat politikası yüzünden son kullanıcıyı mutlu edemiyor, diyelim ki iphone 11 pro max cep telefonu aldın ve cihaz sadece 1 aylık, bir bakmışsın ki telefon yere düştü ve arka kamera camı çatladı, bu tamir için Apple markası 4.500 TL gibi çok astronomik bir fiyat talep ediyor, oysaki cihazı hiç açmadan sadece 200 TL karşılığında bu tamiri çözümleyebiliyoruz. Aynı espri ekran değişiminde de yaşanmaktadır iphone x ekran fiyatı Apple Resmî Sitesinde 2.599 TL (28 Mart 2021) oysaki Teknoway Cepmarket com tr internet sitesindeki satış fiyatımız kargo ücreti dahil olmak üzere 900 TL ila 1.700 TL arasında değişmektedir. Fiyat farkı yanısıra firmamızda yapılan ekran değişimi süresi sadece 1 saat olmaktadır, ancak Apple Resmi Mağazasında tamir süreleri çok daha uzun ve prosedürle olmaktadır. Örneğin Apple Telefon Tamiri için aşağıdaki işlemlerin tamamının yapılması gerekir.

 • İOS yedeği almanız gerekir
 • Cihaza ait tüm parola ve icloud bilgilerinin kaldırılması istenir
 • iPhone bul kapatılır
 • iPhone pil doluluğu ve pil yüzdesinin en az %35 olması gerekir
 • Randevu alınması gerekir
 • Cihaza ait fatura ve veya satış belgesi mutlaka istenir
 • Telefon ile şarj aleti, kulaklık gibi aksesuarlar istenir
 • Pasaport, nüfus cüzdanı, ehliyet kimi mutlaka bir kimlik bilgisi evrakı istenir

İstanbul Kadıköy’de bulunan Teknoway mağazamızda iPhone Kırık Ekran Çözümü için bu tip formalitelere ihtiyaç yoktur, kullanıcı teknik servisimize gelir ve en fazla bir saat içerisinde işlemlerini tamamlamış olur. Rehber yedeği, randevu gibi birbirinden farklı prosedürlere gerek yoktur.

Teknoway mağazası olarak ekran değişimi ve cep telefonu tamirleri için müşterilerimizi mutlu edecek farklı artılarımız da mevcuttur. Örneğin gözönünde ekran değişimi, acil ekran değişimi, çay ve kahve ikramlarımız, Kadıköy de güzel bir gezinti, sigara içme alanı, otopark gibi kolaylık ve farklılıklarımızdan yararlanmak sizleri oldukça mutlu edecektir.

iPhone cep telefonlarında kırık ekran çözümü olarak bazı youtube ve tik tok videolarında diş macunu ile ekran tamiri gibi komik içerikler üretilmektedir. Ateş ile airpods temizleme, çiklet ile kulaklıktan ses gelmiyor tamiri gibi farklı farklı fikirler ile son derece ciddi bir iş olan telefon tamirini çok değişik boyutlara taşıyan hata bu işte Nirvana’ya çıkan kimselerde olmaktadır. Ancak kendisini bilen Apple kullanıcısı ya da telefon kullanıcısı güvenilir olması sebebi ile tüm tamir işlemlerini emin olduğu bildiği bir teknik servis ile halletmek dışında başka bir seçim yapamaz. Tamir sonrasında birçok hatalar ve tatsız olaylar ile karşılaşılmaktadır.

iPhone Kırık Ekran Nasıl Kullanılır?

iPhone ve farklı markalara ait cep telefonlarında kırık ekran ile kullanım olabilir tabii, bu durum cihazın ekranın yapısına ve kırık oluşumuna göre değişkenlik gösterir. İç ekran kırılması ve sadece dış ekran kırılması ile aralarında ciddi farklar vardır. Dış ekranda yani telefon camında kırılma olan bir telefon belki aylarca kullanılabilir, iç ekran kırılması olan bir cihaz ise belli bir süre sizi idare eder ve daha sonrasında artık iş görmez duruma gelir. iPhone dış cam kırılması olan cihazların sadece ön cam değişimi yapılabiliyor ve farklı tamir işlemi gerçekleşene kadar üzerine bildiğiniz para bant ile koruma yapanlar görülmüştür. Geçici süre idare edebilecek bu yöntem sonunda mutlaka ön cam değişimi yapılmalı ve ekran yenilenerek bu durum terkedilmelidir. Özetle kırık ekran ile telefon kullanımı sağlıklı bir eylem değildir. İşini bilen ve tecrübeli servisler ile bir mühendislik bilgisi ile telefon tamiri yapılmalıdır.

iPhone Cep Telefonu Ekranı Nasıl Korunur?

 • Kalın ve silikon materyal kılıf
 • Esnek yapıya sahip 6D ve 9H özellikli nano ekran koruyucu ile
 • Arka cepte üzerine oturmaktan sakının
 • Taşıdığınız çanta içerisine metal eşya bırakmayın
 • Bozuk para ve metal eşyalar ile aynı cepte kullanmayın
 • Yere düşme ve çarpmalardan sakının
 • Evcil hayvanlardan uzak tutun
 • Bebek ve çocuklardan uzak tutun
 • Araç içinde düşmesini engellemek için, kaliteli telefon tutacağı alın
 • Islak mendil ve kolonya dökerek silmeyin
 • Sert cisimlerden sakının

Yukarıda belirttiğimiz maddeler ve buna benzer hareketlerden sakındığınızda cep telefonu ekranınız oldukça uzun ömürlü olacaktır.

iPhone Kırık Ekran Çözümü Tamiri Ne Kadar Sürer?

Ekran değişimi ve pil değişimi çok fazla zaman istemeyen rutin tamirlerden sayılmaktadır. Gerçek tamir deneyimi her zaman belirttiğimiz gibi cep telefonu anakart tamiridir. Anakart tamirlerinde gerçek bir işçilik, deneyim ve süre ihtiyacı vardır. Anakart tamiri çok odalı bir malikane gibidir, her oda ya girip tek tek dikkatlice bakmak ve hata yapmamak gerekir. Ekran değişimi bu engin tecrübe isteyen anakart tamiri gibi değildir, daha basit ve daha az sürede yapılır. Vakum, çelik tel, ekran sökme teli gibi cam değişimi ekipmanlarına da ihtiyaç duyulmaz, basit bir şekilde sök tak işlemi yapılır. Yazımızın başlarında bahsettiğimiz gibi ekran değişimlerinde artık eskisi gibi çok kolay olmamakla beraber zorlaştırılıyor olsa da ekran değişimi süresi ortalama yarım saat ile 1 saat arasında değişmektedir.

Hangi Durumlarda Ekran Değişimi Yapılır?

 • Ekran kırılması
 • Cam kırılması
 • İç ekranda mürekkep akıntısı
 • Dış ekranda ekran bozukluğu
 • Ekran titremesi
 • Dokunmatik bozulması
 • Çakma ya da dandik ekran tercihi sonrası hemen bozulması
 • Ekranda ışık ya da hare ya da beyaz nokta
 • Ekranda sararma ve solma yaşanması
 • Ekran ışığının sönük olması
 • Ekran entegresi sorunları
 • Denize ya da suya düşme problemleri
 • Yere düşme, çarpma, kırılma, darbe, fiziksel hasarlar

iPhone Kırık Ekran Çözümü Yapılırken Bilgilerim Silinir mi?

Çizik, kırık, çatlak ya da farklı sebeplerden dolayı ekran değişimi için servisimize gelen çoğu kullanıcı direk olarak şunu sorar; Rehberim silinir mi? Bilgilerim gider mi? Cevabımız tabii ki hayır, asla korkmayın ekranınız değişirken bilgileriniz zarar görmez ve canınız yanmaz. Şunun farkındayız sevgili dostlar telefon kadar önemli olan bir şey varsa o da telefonun içindekilerdir. Cihazda enteresan bir şekilde anakart çatlağı ya da farklı bir durum yoksa bilgilerinizin silinme ihtimali %0 olmaktadır. Firmamızda güvenle ekran değişimi ve pil değişimi, cam değişimi yaptırabilirsiniz kişisel bilgileriniz silinmez.

Telefon Tamirinde Sim Kart Verilir mi?

Cep telefonları tamirinde, Apple kendi servisi dahil hangi kurum olursa olsun, asla sim kart teslim etmeyiniz, sim kart takılı olan cep telefonlarında banka ve diğer uygulamaları kendi eliniz ile teslim etmiş olursunuz, sim kartınız içinde olan telefonlara bilgi güvenliği ve kontrol şifresi daha doğrusu onay şifresi olarak SMS geleceği için sim kart tepsisi içindeki özel çipin teslim edilmesi son derece sakıncalıdır. Bu kartı teslim ettiğiniz kişi son derece kötü niyetli olabilir, sizin hesabınızdaki paraları hesabına geçirebilir, kripto para transferi yapabilir ya da rahatsız edici işlemler yapabilir.

Kargo ile Kırık Ekran Değişimi Yapılır mı?

İstanbul dışında ikametgâh eden müşterilerimiz için özel olarak anlaşmalı olduğumuz, kargo firmalarını kullanmalarını tavsiye ederiz. Türkiye’nin neresinde olursanız olun güvenli bir şekilde cep telefonlarınızı tarafımıza yollayıp, tamirini sağlayabilir ve tekrar güvenli bir şekilde teslim alabilirsiniz. Kargo ile cep telefonu Teknoway için oldukça güvenlidir, cihazın gelmesi ve gitmesi hususunda herhangi bir sorun yaşamasınız.

Bu yazımızda kırık ekran değişimi ile ilgili gerekli detayları anlattığımızı umuyoruz, daha güvenli bir ekran değişimi ve detayları için internet sitemiz üzerindeki WhatsApp hattımızdan bilgi alabilirsiniz, cihazınızın ekranına ait fotoğrafları bize atabilir, iç ekran ya da dış ekran değişimi fiyatı ve tamir süresi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Cep telefonu tamirinde can kurtaran olmak ve sizlere en güzel şekilde hizmet vermek için yıllardır aynı adreste faaliyet göstermekteyiz, unutmayalım ki telefon tamirinde önemli olan anı kurtarmak değil, ekran değişimi kesin çözüm sağlamaktır. Herkese güzel kullanımlar ve kırıksız günler diliyoruz.

İşte Cep Telefonlarda Kadiköy’de Tamir Teknik Servis Fiyatları

Bu gönderiyi paylaş

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir