iPhone Ekran ve Batarya Değişimi Tüm Bilinmesi Gerekenler

iPhone Ekran ve Batarya Degisimi Tum Bilinmesi Gerekenler

iPhone Ekran ve Batarya Değişimi Tüm Bilinmesi Gerekenler

iPhone dahil bütün akıllı telefon ekranları, cihazların dış tarafındaki en büyük, en çok kullanılan, dolayısıyla en çok enerji harcayan ve tüm işlemlerin yapıldığı en önemli parçalardan biridir. Ekranın bozulması demek telefonun kullanılamayacak duruma gelmesi demektir. Bu gibi durumlarla karşı karşıya kalan iPhone kullanıcılar için tek çare cep telefonu ekran değişimi işlemidir.

Diğer taraftan akıllı telefon bataryaları da özellikle aktif kullanım söz konusuysa belirli bir süre sonra değişmesi gerekmektedir. Çünkü iyi bir batarya performansı, akıllı telefonların olmazsa olmazıdır. Uzun süre kullanım sonucunda performansını yitiren iPhone batarya sorununu çözmenin yolu batarya değişimidir.

Bu yazımızda iPhone ekran değişimi ve batarya değişimi tüm bilinmesi gerekenler hakkındaki bilgileri sizinle paylaşacağız.

iPhone Ekran Değişimi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

A kalite yedek ekranlar

Kullandığımız en üst kalite yedek ekranlar sayesinde ekran değişiminde cihazınızın performansı ilk günkü haline döner ve orijinal özelliklerinde hiçbir değişiklik olmaz. iPhone’unuz yeniden olması gerektiği gibi çalışmaya devam eder. Dokunmatik hissiyatı, ekran çözünürlüğü ya da ekran parlaklığı gibi hususlarda hiçbir farklılık olmaz.

iPhone Telefon Ekran Değişimi Ne Kadar Sürer?

iPhone telefon ekran değişimi ne kadar sürer en çok merak edilen sorulardan biridir. 2006 yılından bu yana telefon teknik servisi olarak hizmet veren Cep Market’te iPhone ekran değişimi işlemi, son teknoloji ekipmanlar sayesinde oldukça kolay, hızlı ve güvenilir bir şekilde yapılmaktadır. Tüm işlem 1 saat gibi çok kısa bir zaman çerçevesi içerisinde tamamlanıyor. Böylece cep telefonunuzdan uzun süre ayrı kalmaz, günlük hayatınızda veya işlerinizde herhangi bir aksama yaşamazsınız.

Ekran Değişiminde Veriler Silinmez

Ekran değişimi için Cep Market’e emanet ettiğiniz iPhone’unuz içindeki veriler, resimler, mesajlar, rehber ve uygulamalar işlem esnasında silinmez ve telefonunuz sıfırlanmaz. Çünkü ekran sadece görüntüyle ilgili bir araçtır. Cep Market’te sadece istisnai durumlara karşı, ekran değişimi öncesi cihazınızdaki verilerin yedeği alınmaktadır.

  Yerinde iPhone Tamiri

Ekran değişimi öncesi cihazınızı servisimize teslim etmeden önce dilerseniz verilerinizin yedeğini kendiniz de alabilirsiniz. Cep Market, adresine gönderilecek iPhone’un çıkarılabilir belleğini saklayabilir ve telefon belleğindeki bilgileri de yedekleyerek silebilirsiniz. Böylece bilgilerinizin daha da güvende olmasını sağlayabilirsiniz.

Ekran Değişimi Yerine Ön Cam Değişimi

Kullanıcılar cihazlarındaki ekran kırılması, ön cam çatlaması veya ekran çatlaması durumunda ekran değişimi talebinde bulunabilmektedir. iPhone ön cam çatlaması benzeri bir hasarınız varsa, dokunmatik alanda ve ekranın diğer özelliklerinde bir sorun yaşamıyorsanız yalnız ön cam değişimi ile ekran onarımı yaptırabilirsiniz. iPhone telefonlarda ekran ve ön cam ayrılabilmekte ve ön cam tek başına değişebilmektedir. Ön cam değişimi sonrasında cihazınızın kendi orijinal ekranını kullanmaya devam edebilirsiniz. Bu işlem ekran değişiminden daha düşük maliyetlidir.

Ücretsiz Kargo ile Ekran Değişimi

Türkiye’nin her yerinden sunduğumuz ücretsiz Yurtiçi Kargo hizmetimiz sayesinde cep telefonlarınızın ekran ve ön cam değişiminde taşıma ücreti ödemeniz gerekmiyor.

iPhone’unuzdaki hasar onarımı için teknik servise gelme imkanınız yoksa İstanbul dahil Türkiye’nin her yerinden ücretsiz çift yönlü kargo imkanıyla telefonunuzu Cep Market’e gönderebilirsiniz. Onarım işleminin ardından cihazınızı sorunsuz bir şekilde tekrar size ulaştırmaktayız. Bunun için Yurtiçi Kargo 578 894 443 sözleşme numarasını kullanmanız yeterli. Kargoyla teslim alınan telefonlar çoğunlukla aynı gün içerisinde tamir edilerek aynı gün içerisinde kargoya verilmektedir.

iPhone ekran ve cam değişiminin ardından tüm kullanıcılarımıza ekran koruyucu hediye edilmektedir.

Garantisi Bitmiş iPhone Ekran Değişimi

Apple garanti şartlarına göre kullanıcılar, Apple ürünlerini normal koşullarda kullanmaları koşuluyla, satın alındıkları tarihten itibaren 2 yıl süreyle, malzeme ve işçilik kusurlarına karşı garanti sağlamaktadır. Garanti süresini aşmış yani garantisi bitmiş iPhone’ların ekran değişimlerini Cep Market gibi üçüncü parti iPhone onarımları yapan servislerde yaptırmak çok daha uygun maliyetli olmaktadır.

Garantili Ekran Değişimi

Cep Market’te iPhone garantili iç dış ekran değişimi işleminin 6 aylık garantisi bulunmaktadır. 6 ay içerisinde herhangi bir sorun yaşarsanız bu durumu teknik servisimize iletebilir ve sorunun giderilmesini talep edebilirsiniz. Cihazınız için değişim ya da onarım işleminin ücretsiz olabilmesi için, karşılaştığınız sorunun kullanım kaynaklı olmaması gerekir.

Taksitli Cep Telefonu Tamiri

Cep Market’e taksitli ödeme yöntemiyle iPhone ekran tamiri yaptırabilirsiniz. iPhone ekran değişimi ve cam değişimi işlemlerinin ücretlerini online hizmetlerimiz sayesinde Cep Market’e gelmeden Türkiye’nin her yerinden ödeyebilirsiniz. Ayrıca hem kredi kartına 12 taksit imkanından hem de tüm Türkiye genelinde aynı gün ve ücretsiz kargo imkanından faydalanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Ekran Değişiminde Dikkat Edilecek Hususlar

iPhone Batarya Değişimi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

iPhone Batarya Değişimi Kaç Gün Sürer?

Cep Market’te iPhone batarya değişimi 20 dakika gibi çok kısa bir sürede tamamlanmaktadır. iPhone Bataraya değişimi için teknik servisimize gelemiyorsanız İstanbul dahil Türkiye’nin her yerinden ücretsiz çift yönlü kargo imkanıyla telefonunuzu Cep Market’e gönderebilirsiniz.

  iPhone 12 Tamir Fiyat Listesi

AAA Kalite Batarya Değişimi

Cep Market’te AAA kalite batarya değişimi yapılan iPhone cihazınız tekrar orijinal performansına ve pil ömrüne kavuşacaktır. Bataryaların ortalama ömrü 2,5 yıl olarak belirtilmektedir. Bu süre bataryanın doldurulma sayısının sıklığına göre farklılık gösterebilir. Çoğu telefonun bataryası bu süre sonunda %40 seviyelerine iner. Batarya değişiminin en iyi tarafı, işlemin kolay olmasıdır. Cep Market’te iPhone modellerinin batarya değişimi en fazla 1 saat sürmektedir.

Batarya Değişimi Sonrası Performans

Bataryalar bir telefonun genel performansına etki etmez. Fakat çok yaşlanmış ve zayıflayan batarya yeteri kadar güçlü değilse telefonun sistemi genel olarak yavaş çalışabilir. Ayrıca batarya çok eskidiğinde ve ömrünü tamamladığında cihaz artık açılmamaya başlar.

iPhone garantili batarya değişimi tamamlanan cihaz her zaman olduğu gibi orijinal performansında çalışmaya devam eder. Kullandığımız AAA kalite bataryalar sayesinde batarya patlaması, erimesi veya kolay arızalanması gibi problemlerle karşılaşma riskini en aza indirmekteyiz.

Ücretleri Hakkında Bilgiler

Cep Market olarak müşteri memnuniyetini bütünsel bir şekilde ele alarak, son teknoloji ekipmanlarla sağladığımız hızlı ve kaliteli tamir hizmetini en uygun fiyatlarla müşterilerimize sunuyoruz.

Diğer taraftan Apple’ın aldığı yeni kararlar gereği artık Apple dışındaki mağazalarda yapılan tüm tamirler, garantiyi bozmaktadır.

Buna rağmen, kullanıcılar üçüncü partilerdeki tamirlerin garantiyi bozduğunu bile bile uygun fiyatlı ekran ve batarya değişimi arayışına girmektedirler. Bu hususta genellikle tercih edilen Cep Market gibi işinde deneyimli ve uzman olan güvenilir teknik servislerdir. Bütçe bilincine sahip iPhone sahipleri, Cep Market gibi uygun fiyatlı iPhone onarımları yapan servislerde ekran değişimi ve batarya değişimi yaptırmaktadırlar.

iPhone 7 Batarya Değişimi nasıl yapılır? Ekran Ayrılması Sorunu Çözümü

iPhone Batarya Değişimi Fiyatları

iPhone 7179 TL
iPhone 6149 TL
iPhone 5149 TL
iPhone 5S149 TL
iPhone 6S180 TL
iPhone 6 Plus179 TL
iPhone 6S Plus179 TL
iPhone 7 Plus199 TL
iPhone 8179 TL
iPhone 8 Plus199 TL
iPhone149 TL
iPhone XS Max499 TL
iPhone XS499 TL
iPhone XR499 TL
iPhone 11500 TL
iPhone 11 Pro500 TL
iPhone 11 Pro Max500 TL

Bu gönderiyi paylaş

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir