iPhone Ekran Camı Değişimi Ne Demek?

iPhone Ekran Cami Degisimi Ne demek

iPhone Ekran Camı Değişimi Ne Demek?

Akıllı telefon ekranlarının yapısı gereği iç ekran ve ekran camı yani ön cam birbirine yapışık haldedir. iPhone’larda ekran ve ön cam ayrılabiliyor ve ön cam tek başına değişebilmektedir. İşte iPhone ekran camı değişimi ne demek sorusunun cevabı ekranınızda çatlak, çizik ya da kırık gibi bir hasar meydan geldiğinde, çözümünün mutlaka ekran değişimi olmamasıdır çünkü iPhone ekranınızın sadece camına zarar gelmiş olabilir. Böyle bir durumda ekran değişimi yaptırmanıza gerek yoktur. iPhone ön cam çatlaması benzeri bir hasarınız varsa, dokunmatik alanda ve ekranın diğer özelliklerinde bir sorun yaşamıyorsanız yalnız ön cam değişimi ile ekran onarımı yaptırabilirsiniz. Ekran değişiminden daha ucuza yaptırabileceğiniz ekran camı değişiminden sonra cihazınızı kendi orijinal ekranını kullanmaya devam edebilirsiniz.

Akıllı telefonların hasar almaya en yatkın parçaları camdan yapılmaları sebebiyle ekranlarıdır. iPhone kullanıcılarının en büyük korkularından biri şüphesiz cihazın yere düşme ya da darbe alma sonucunda ekran ya da ön cam kırılmasıdır. iPhone ekranlarda bulunan Sapphire cam koruyucu her ne kadar son teknoloji bir ürün olsa da hala bir ekranı yüzde yüz koruyabilmek için yeterli değildir. Dolayısıyla kullanıcıların iPhone kullanırken yine de dikkatli olmaları gerekmektedir. Alınan her türlü tedbire karşı ekranları kırılan kullanıcılar, ekran tamiri için Cep Market gibi tecrübeli servislere başvurmaktadırlar.

iPhone Ekran Camı Değişimi Nasıl Yapılır?

Apple yakın zaman önce iPhone çizildi, kırıldı veya çatladı gibi şikayetler olmaması için ekranlarını Ceramic Shield adı verilen özel alaşımlı bir cam ile koruma altına almaya başladı. Bu gibi yeni teknolojiler sayesinde iPhone düştü ekran kırıldı, çatladı veya benzeri senaryolarla eskiye göre daha az karşılaşmaya başlayabiliriz. Tabii bu ekran veya camınız hiçbir zaman kırılmayacak anlamına gelmiyor.

  iPhone X Ekran Değişimi

iPhone telefonların dış ekranları ne yazık ki çizilmelere karşı oldukça dayanıksızdır. Bu sebeple iPhone telefonların ön camlarında çatlama, kırılma ve buna benzer hasarlar çok sık yaşanmaktadır. 2006 yılından bu yana iPhone tamirleri yapan bir teknik servis olarak sayısız iPhone cam onarım işlemi yaptığımızı söyleyebiliriz.

Birbirine yapışık olan ekran ve ön camdan, ekranın dış tarafındaki ön cam kırıldığında makineler yardımıyla ekrandan ayrılarak yeni cam yine makineler yardımıyla iç ekrana yapıştırılmaktadır. iPhone cihazların ekranlarının fabrikadaki üretimi de bu şekilde gerçekleştirilmektedir. Cep Market’e ön cam değişimi gelen iPhone telefonunuzu alanında eğitimli ve deneyimli Apple teknisyenleri tarafından orijinal parçalarla ve cam değişimi için özel olarak geliştirilen Buz Makinesi profesyonel ekipmanlarla gerçekleştirmekteyiz.

İlginizi Çekebilir: Kadıköy iPhone Ekran Değişimi

iPhone Ekran Camı Değişiminin Ne kadar Ücreti Var?

Ön cam değişimi için ilk aklınıza gelen Apple servisleri olabilir fakat Apple servislerde ön cam ile birlikte ekran değişimini de zorunlu olarak yaparlar. Bu da markanın zaten pahalı olan servis fiyatlarını daha da artırıyor. Bunun yerine alanında deneyimli ve uzman yetkili bir serviste sadece ön cam değişimi ile iPhone telefonunuzu ilk günkü haliyle kullanıma devam edebilirsiniz.

Telefon ekran camı değişimi fiyatları markaya ve modeline göre farklılık göstermektedir. Uygun fiyatlı telefonların cam değişimi fiyatları da aynı oranda daha uygun olmaktadır. Kaliteden ödün vermeden hızlı ve güvenilir servisimiz dahilinde iPhone ekran camı değişimi fiyat olarak Apple teknik yetkili servislerine kıyasla oldukça uygundur.

  iPhone 11 Pro Max Ekran Değişimi Fiyatları

iPhone Ekran Camı Değişimi Ne Kadar Sürer?

iPhone ön cam değişimi süresi ise 1 ila 2 saat arasında değişmektedir. Cam yenilemesinde kullanılan malzemeler orijinaldir, yan sanayi cam kullanılmamaktadır. Ön cam değişimi işlemi önce ısı ve sonrasında soğutma cihazları ile tamamlanmaktadır. Bu işlem son derece güvenlidir ve herhangi bir sorun yaşamazsınız.

Ayrıca Bakınız:Kadıköy Ekran Değişimi Çözümleri

iPhone Ekran Camı Değişimi Garantiye Girer mi?

Apple telefonlarda ekranda meydana gelen çatlak ya da kırık garanti kapsamında değildir. Apple garanti şartlarına göre kullanıcılar, Apple ürünlerini normal koşullarda kullanmaları koşuluyla, satın alındıkları tarihten itibaren 2 yıl süreyle, sadece malzeme ve işçilik kusurlarına karşı garanti hakkına sahiptir. Dolayısıyla kullanıcı hatası sebebiyle meydana gelen her hasarın maliyeti kullanıcıya aittir. Kullanıcılar çoğunlukla garantisi bitmiş iPhone’ların cam değişimlerini Cep Market gibi çok daha uygun maliyetli iPhone onarımları yapan özel teknik servislerde yaptırmayı tercih etmektedirler.

iPhone 11 Ön Cam Ekran Değişimi | iPhone Tamiri Kadıköy

iPhone Ön Cam Değişimi Fiyatları

iPhone 6160 TL
iPhone 6 Plus180 TL
iPhone 6s190 TL
iPhone 6s Plus200 TL
iPhone 7 Cam220 TL
iPhone 7 Plus250 TL
iPhone 8300 TL
iPhone 8 Plus350 TL
iPhone X600 TL
iPhone XS600 TL
iPhone XS Max800 TL
iPhone SE129 TL
iPhone XR700 TL
iPhone 4149 TL
iPhone 4s149 TL
iPhone 5150 TL
iPhone 5c150 TL
iPhone 5s150 TL
iPhone 11800 TL
iPhone 11 Pro850 TL
iPhone 11 Pro Max900 TL
iPhone 12 Mini1500 TL
iPhone 121500 TL
iPhone 12 Pro1500 TL
iPhone 12 Pro Max1500 TL

Bu gönderiyi paylaş

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir