iPhone 12 Pro Ne Kadar Dayanıklı? İşte Video

Blog sayfasına dönün

iPhone 12 Pro Ne Kadar Dayanıklı? İşte Videosu

iPhone 12 Pro, JerryRigEverything YouTube kanalı tarafından dayanıklılık testine tabi tutuldu. Test, en son iPhone’un çizilmelere, aleve ve bükülmeye karşı direncinin ölçülmesini sağladı. Öncelik Apple’ın iPhone 12 serisi ile birlikte piyasaya sürdüğü ve çokça övündüğü Ceramic Shield camındaydı. Dayanıklılık testi videosu cama dair bazı ayrıntıları ortaya çıkardı.

iPhone 12 Pro Ne Kadar Dayanıklı? İşte Videosu

JerryRigEverything kanalı tarafından yayınlanan dokuz dakikadan uzun videoda iPhone 12 Pro’nun  daha iyi bir düşme koruması sunduğu ancak Ceramic Shield camının herhangi bir normal cam gibi çizilmeye eğilimli olduğu görüldü.

Telefonun Mohs ölçeğinin altıncı sertlik seviyesinde çizilmeye başladığını ve yedinci seviyede işaretlerin daha da derinleştiği belirtiliyor. Bu seviye Samsung Galaxy S20 Ultra ve geçen yılki iPhone 11 gibi modellerde bulunan çizilme dayanıklılığı ile benzer.

iPhone Gmail Şifre Değiştirme

Ön camın dışında video, paslanmaz çelikten üretilen iPhone 12 Pro çerçevesinin dayanıklılığını da test ediyor. Çerçevenin üst kısmındaki boya kolayca çıkarılmasına rağmen, çizilmesinin oldukça zor olduğu belirtilmiş. Arka panelde de durum benzer.

iPhone 12 Pro’nun arka kamerası için Apple, safir kristal lens kullanmış. Ancak bu da Mohs ölçeğinin altıncı ve yedinci seviyelerinde çiziliyor.

En Azından Aleve Karşı Dayanıklı

iPhone 12 Pro’nun OLED ekranına tutulan alev Ceramic Shield nedeniyle piksellerin zarar görmesini engellemiş görünüyor. Anlatıcı bunu “Apple’ın yeni ekran malzemesi ısıyı piksellerden uzak tutuyor olabilir” diyerek açıkladı.

Ancak iyi özellikler de var. iPhone 12 Pro’nun genel çerçevesi sağlam görünüyor. Biraz baskı uyguladıktan sonra bile bükülmediği veya çatlamadığı görülüyor.

iPhone 12 Pro’ya benzer şekilde, iPhone 12 de aynı dayanıklılığa sahip.

iPhone Tamir Videomuz

Kasım 2020 – iPhone 12 ve 12 Pro Tamir Fiyatları

Model ve İşlem Fiyat
iPhone 12 ve 12 Pro Ekran Değişimi Sorunuz
iPhone 12 ve 12 Pro Ön Cam Değişimi Sorunuz
iPhone 12 ve 12 Pro Arka Cam Değişimi Sorunuz
iPhone 12 ve 12 Pro Kamera Değişimi Sorunuz
iPhone 12 ve 12 Pro Batarya Değişimi Sorunuz
iPhone 12 ve 12 Pro Arka Kapak Değişimi Sorunuz
iPhone 12 ve 12 Pro Şarj Soketi Değişimi Sorunuz
iPhone Kulaklık Ayarları Nerede?

Bu gönderiyi paylaş

Sormak İstediğiniz Bir Şey Mi Var ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog sayfasına dönün