iPhone 12 Ön Camı Nasıl Değiştirilir?

iPhone ekran değişimi

iPhone 12 Ön Camı Nasıl Değiştirilir?

iPhone 11’e göre daha küçük bir kasayla gelen iPhone 12 ekran özelliklerine baktığımızda,  6.1 inçlik Super Retina XDR OLED ekranın ve 1170 x 2532 çözünürlük ve 460 ppi yoğunluk sunduğunu görüyoruz. Kenarların düzleştirilmesi ve OLED ekrana geçilmesi nedeniyle iPhone 12’nin çerçevesi biraz daha incelmiş olarak geliyor. Telefonun çentikli ekranı yüzde 86’lık bir ekran-gövde oranı sunuyor. iPhone 12 ekranını düşmelere ve darbelere karşı, dört kat daha fazla sağlamlık sağlayan Ceramic Shield ile koruyor.

iPhone 12 telefonunuzda sert bir darbe, yüksekten düşme, cihaz üzerine sert bir baskı, batarya şişmesi ya da aşırı ısınmaya rağmen cihazı kullanmaya devam etme nedeniyle ön camında çatlama veya kırılma meydana gelebilir.

iPhone 12 ön camında çizik, çatlama, kırılma sonucunda ön cam değişimi yapılması gerekmektedir. Ön cam değişimi için kullanıcıların akıllarına ilk gelen Apple teknik servisleri olabilmektedir. Fakat Apple servislerde sadece ön cam değişimi yapılmadığının altını çizmemiz gerekir. Bunun yerine ön cam değişimi ile birlikte ekran değişimini de zorunlu olarak yaparlar. Bu da markanın zaten pahalı olan servis fiyatlarının daha da artmasına sebep olur. Bunun yerine alanında deneyimli ve uzman yetkili bir serviste sadece yaptıracağınıziPhone 12 ön cam değişimi ile telefonunuzu ilk günkü haliyle kullanıma devam edebilirsiniz.

Cep Market olarak 15 yıla yaklaşan teknik servis deneyimimizle iPhone 12 telefonunuzun cam değişimi işlemini alanında eğitimli ve deneyimli Apple teknisyenleri tarafından orijinal parçalarla ve profesyonel ekipmanlarla en fazla 2-3 saat içinde tamamlamaktayız.

iPhone 12 Ön Cam Değişimi

Cep Market’e ekran ya da ön cam değişimi için ulaştırdığınız iPhone 12 telefonunuz öncelikle arıza tespit işlemine girer. Bu işlemde ekranda mı camda mı hasar var ve bu hasarın nasıl giderileceği belirlenir. Örneğin sadece ön camda oluşan çizik, çatlak ya da hafif kırıklar için ekran değişimi gerekmeden ön cam değişimi yeterli olabilirken,  ekranın diğer özelliklerinde problem olması durumunda ise ekran değişimi gerekebilmektedir. Kısaca iPhone ön cam kırılmış ya da çatlamışsa, şanslı olduğunuzu düşünebilirsiniz çünkü cam değişimi ekran değişimi işlemine göre daha düşük maliyetli olmaktadır. Yalnız bazı durumlarda hasarın derecesine göre iPhone cam ve ekran değişimi birlikte yapılabilmektedir.

Akıllı telefon ekranlarının yapısı gereği iç ekran ve ön cam birbirine yapışık haldedir. Ekranın dış tarafındaki ön cam kırıldığında makineler yardımıyla ekrandan ayrılarak, yeni cam yine makineler yardımıyla iç ekrana yapıştırılmaktadır. Cep Market’e ön cam değişimi için gelen iPhone 12 telefonunuzu alanında eğitimli ve deneyimli Apple teknisyenleri tarafından orijinal parçalarla ve cam değişimi için özel olarak geliştirilen Buz Makinesi profesyonel ekipmanlarla gerçekleştirmekteyiz. Kaliteden ödün vermeden hızlı ve güvenilir cam değişimi hizmetimizin fiyatı Apple teknik yetkili servislerine kıyasla oldukça uygundur.

iPhone 12 ön cam değişimi işlemi için İstanbul’daki merkezimize ulaşamayacak bir durumdaysanız, cihazınızı İstanbul dahil çift taraflı ücretsiz kargoyla bize gönderebilirsiniz. Bunun için Yurtiçi Kargo 578 894 443 sözleşme kodumuzu kullanabilirsiniz. Kargo ile gönderilen cihazların cam değişimi süresi 1 iş günüdür.

İlginizi Çekebilir: Telefon Ön Cam Nasıl Sökülür Değiştirilir?

iPhone 12 Ön Cam Değişimi Sonrası

Cep Market’te iPhone ön cam değişimi sonrasında dokunma hassasiyetinde, ekran kalitesinde veya parmak izi okuyucuda herhangi bir kayıp olmaz.

  iPhone Ekran Kırıldı Garantiye Girer mi?

Ayrıca verilerinizi hiç biri silinmez ve telefonunuz sıfırlanmaz. Yine de önlem almak kapsamında ön cam değişimi öncesinde uzman teknisyenlerimiz tarafından bütün verilerinizin yedeği alınmaktadır.

Ön cam değişimi sadece düşük kalite veya kalın camlar takıldığında telefonunuza zarar verebilir. Cep Market’teki ön cam değişiminde kullanılan malzemeler orijinaldir, yan sanayi cam kullanılmamaktadır. iPhone ön cam değişimi sonrasında cihazınızı ilk günkü haliyle teslim alırsınız.

iPhone 11 Ön Cam Ekran Değişimi

iPhone Ön Cam Değişimi Fiyatları

iPhone 6160 TL
iPhone 6 Plus180 TL
iPhone 6s190 TL
iPhone 6s Plus200 TL
iPhone 7 Cam220 TL
iPhone 7 Plus250 TL
iPhone 8300 TL
iPhone 8 Plus350 TL
iPhone X600 TL
iPhone XS600 TL
iPhone XS Max800 TL
iPhone SE129 TL
iPhone XR700 TL
iPhone 4149 TL
iPhone 4s149 TL
iPhone 5150 TL
iPhone 5c150 TL
iPhone 5s150 TL
iPhone 11800 TL
iPhone 11 Pro850 TL
iPhone 11 Pro Max900 TL
iPhone 12 Mini1500 TL
iPhone 121500 TL
iPhone 12 Pro1500 TL
iPhone 12 Pro Max1500 TL

Bu gönderiyi paylaş

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir