Huawei Nerenin ve Nerede Üretiliyor?

Huawei Nerenin ve Nerede Üretiliyor?

Huawei Nerenin ve Nerede Üretiliyor?

Huawei (“Vah-Vey” olarak telaffuz edilir), Çin’in güneyindeki Shenzhen’de bulunan bir telekomünikasyon ve elektronik şirketidir. Aynı zamanda dünyanın en büyük telekom ekipmanı firmasıdır. 2018 Ağustos ayında Apple’ı geride bırakarak Samsung’un ardından dünyanın en büyük ikinci akıllı telefon satıcısı oldu. Çinli şirket, 2017’nin ikinci çeyreğinde 54,2 milyon telefon satarak pazar payının %15’ini oluşturdu. 2020’de engellenmeseydi dünyanın en büyük telefon üreticisi olacaktı.

Huawei Hakkında

Huawei telefonlar tüm dünyada popüler olsa da, Huawei’in önünü kesmek isteyen ABD, diğer hükümetleri zorlayarak ve bir takım asılsız ulusal güvenlik korkularını gerekçe göstererek şirketi birkaç ülkede 5G ağlarının yaygınlaştırılması konusunda çalışma yapmaktan alıkoydu. Huawei telefonlar bugün hala Çin’de üretilmeye devam ediyor.

ABD, Yeni Zelanda ve Avustralya hükümetleri, gelecekteki 5G ağlarının piyasaya sürülmesinde Huawei’in ekipmanlarının kullanımını engellemek için çabalarını sürdürüyor.

Hükümet son olarak Huawei’in herhangi bir ABD’li şirketten satın alma işlemini yapmasını yasakladığını açıklamıştı; Ayrıca bir başka Çinli şirket ZTE de İran’la çalıştığı için yasaklanmış ve ABD Hazinesine ödenen 1 milyar dolarlık ceza ile ZTE yasağı kaldırılmıştı.

iPhone Şifremi Unuttum Nasıl Kurtarabilirim?

Telefon Tamir Videomuz

Telefon Tamir Fiyatları – Ocak 2021

Model ve İşlem Fiyat
iPhone 8 Ekran Değişimi 240 TL
iPhone X Ekran Değişimi
1450 TL
iPhone 7 Ekran Değişimi 250 TL
iPhone 7 Plus Ekran Değişimi 220 TL
iPhone 6 Ekran Değişimi 200 TL
iPhone 8 Plus Ekran Değişimi 240 TL

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu linke tıklamayın lütfen. Yoksa siteden yasaklanacaksınız!

Merhaba!
Bir sorunuz mu var?
Lütfen bu düğmeyi kullanın
Bizimle iletişime geçin!