Ekranı Kırık Telefondan Rehber Kurtarma

iPhone 6 Ekran Dönmüyor

Ekranı Kırık Telefondan Rehber Kurtarma

Ekranı kırık telefondan rehber kurtarma işlemi kullanıcıların zor bir durumda kaldığında ihtiyaç duyduğu şeyler arasında geliyor. Akıllı telefon panelleri ne yazık ki kırılgan bir yapıya sahiptir. O nedenle basit bir darbe bile kullanılamaz hale gelmelerini sağlayabilir.

Ekranı Kırık Telefondan Rehber Kurtarma

Çözümler Neler?

Ekranı kırık bir telefonu ancak dokunmatik hasar aldığında daha fazla kullanılamaz hale gelir. Bu durumda insanlar telefonlarının ekranını yönetemediğinden rehber kurtarma gibi basit işlemleri yapamazlar. Ön cam her ne kadar bu dokunmatik yüzeyi ve LCD’yi korumak için tasarlanmış olsa da telefonun hafif olmasını sağlamak adına yeterince dayanıklı yapılmaz.

Rehber Kurtarma: Bilgisayarı kullanarak

Kırık ekranlı Android ve iPhone’da verilerinizi kurtarmak benzer bir teknikten yardım alabilirsiniz. Android için önce bilgisayarınıza gerekli ADB sürücüsünü yükleyin (Google aracılığı ile) ve sonrasında cihazınızın Ayarlar bölümünden USB Hata Ayıklama özelliğini açın.

Vysor eklentisini indirin ve kurun. Bu Chrome tarayıcılarda çalışan bir eklenti ve rehberlerinizi kurtarmanızı sağlayacak. Vysor bir kez yüklendiğinde bilgisayar fareniz ile telefonunuzu yönetebileceksiniz. Şimdi iPhone’da yapmanız gerekenlere geçelim. Jailbreak bunun birinci adımını oluşturuyor.

iPhone’ları Jailbreak’lemek çok kolay. Sonrasında Cydia uygulaması yüklenir. Cydia’yı açın ve arama kutusuna Veency yazın. Veency tıpkı Vysor gibi bir eklentidir. Bununla rehberinizi kolayca bilgisayarınıza (iTunes ile) yedekleyebilir veya herhangi bir bulut depolama servisine gönderebilirsiniz.

Rehber Kurtarma: OTG kullanarak

USB OTG’ler ucuz ve her yerde bulunabilen küçük, kullanışlı aletlerdir. USB ile bilgisayara bağlanabilen hemen her şeyi telefonlarınıza bağlamanıza yarar. Tıpkı fare veya kulaklık gibi. Tek yapmanız gereken cihazınıza göre Lightning girişli, Type-C girişli ve microUSB girişli bir OTG almak ve farenizi telefona bağlayarak rehberi aktarmak olacak.

Aralık 2020 – Rehber Kurtarma Fiyatları

ModelFiyat
iPhone XS Max
Sorunuz
iPhone XSSorunuz
Samsung S20
Sorunuz
Samsung S20Sorunuz
Samsung A71Sorunuz
Huawei P30 ProSorunuz
Xiaomi Mi 10Sorunuz
Oppo Reno 3Sorunuz

Bu gönderiyi paylaş

Yorumlar (4)

  • Müşteri cevap

    iPhone 7 cihazımın ekranı hiç tepki vermiyor tamire değmediğini düşünüyorum sadece içindeki verilerimi almak istiyorum mümkünmüdür

    28 Eylül 2019 , 18:12
    • Cep Market cevap

      Merhaba; icloud.com üzerinden hesabınız ile ( 2 aşamalı doğrulama aktif değilse ) giriş yapıp rehberinizi dışarı aktarabilirsiniz.

      28 Eylül 2019 , 18:13
  • Müşteri cevap

    Telefondaki rehberimi almam lazım Google nexsus telefonun ekranı kırık olduğu İçin birşey yapamıyorum

    6 Ağustos 2019 , 23:51

Sormak İstediğiniz Bir Şey Mi Var ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir