Batarya Nasıl Değiştirilir?

Batarya Nasıl Değiştirilir?

Pillerin değiştirilmesinin kolay olduğu günler geride kaldı. Peki batarya nasıl değiştirilir? CepMarket teknik servisi size bu konuda yol gösterecek. Akıllı telefonunuzun pilini değiştirmek eskiden kolaydı. Piller hala çıkarılabilirdir ancak öncesinde birkaç parçayı birden sökmeniz gerekebilir.

Adımlar

Bataryaya ulaşmadan önce akıllı telefonunuzu parçalarına ayırmanız gerekiyor. En başta ekranı ve diğer parçaları çıkarmanız gerekecek. Çoğu parça birbirine yapıştırıldığından, yapıştırıcıyı da çıkarmanız ve ardından yeniden uygulamanız gerekiyor.

Doğru aletlere sahip değilseniz bunu asla denemeyin. İhtiyacınız olan temel aletler arasında vakum, pena gibi bir düz açma aracı, cımbız, yapıştırıcıyı eritmek için ısı tabancası ve bir tornavida olacak. Yedek yapıştırıcı da zorunluluktur.

Diğer Bilinmesi Gerekenler

Ne yazık ki doğrudan markalardan pil satın almak imkansızdır. Bu noktada CepMarket gibi A kalite yedek bataryaları ve stok durumuna göre orijinal yedek bataryaları olan servislerden yardım alabilirsiniz.

Batarya değişiminden önce pilinizin yüzde 25’in altında olması önemlidir. Şarj edilmiş lityum iyon piller, kazara delinirse alev alabilir veya patlayabilir. Cihazınızı açtığınızda eğer piliniz şişmişse ve özellikle deneyimsizseniz, değiştirme işlemine devam etmemelisiniz. Bunun yerine telefonu yetkili bir servise veya biz CepMarket’e götürün.

  iPhone Telefon Şarjdayken Şarjı Azalıyor

Örneğin Samsung Galaxy S7’yi ele alalım. Bol miktarda yapıştırıcı nedeniyle pil değişimi oldukça zor olabilir ve yapıştırıcıların hepsinin yeniden uygulanması gerekir. Ayrıca hoparlörün bağlantısını kesmeniz ve yeniden bağlamanız gerekir. Diğer telefonlarda daha da fazla parçanın bağlantısını kesmeniz gerekebiliyor. Batarya değişimleri genellikle su geçirmezliği bozar.

Telefon Batarya Videomuz

Nisan 2021 – Örnek Batarya Değişim Ücretleri

ModelEkran Değişimi Fiyatı
iPhone XS Batarya Değişimi499 TL
iPhone XS Max Batarya Değişimi499 TL
iPhone XR Batarya Değişimi499 TL
iPhone X Batarya Değişimi300 TL
iPhone 8 Plus Batarya Değişimi199 TL
iPhone 8 Batarya Değişimi179 TL
iPhone 7 Plus Batarya Değişimi199 TL
iPhone 7 Batarya Değişimi179 TL

Bu gönderiyi paylaş

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir