APPLE KULLANICILARI ÜZMEYE DEVAM EDİYOR

APPLE'DAN KÖTÜ HABER

APPLE KULLANICILARI ÜZMEYE DEVAM EDİYOR

Apple dünya devi İPhone modelleri ile büyük bir pazar payına sahip, milyonlarca kullanıcı İPhone modellerini ve bu modellere uyumlu iOS serisini heyecanla takip etmeye devam ediyor.
Ancak firma son dakika haberi olarak İOS 15 den bahsetti, işin kötü yanı ise bu versiyonu destekleyen modellerin arasında iPhone 6s ve SE modelinin olmayışıdır
Kesin haber olmamak ile beraber verilen raporların bu yönde olduğu ağır basmaktadır.

iPhone 6 ve 6s halen yoğun bir şekilde kullanılmakta ve ikinci el piyasasında yer almaktadır. Cep telefonu tezgahlarında 1000 ila 1300 TL arası değer biçilmektedir.

İOS 15 versiyonu ile bu cihazların hızlı bir şekilde değer kaybederek, sadece alo maksatlı bir hale dönüşüme uğraması, cep telefonu bayilerini şimdiden korkutmakta, 6s cep modeli iphone modelleri arasında çok satan modeller listesinin başında geldiği için batarya, ekran satışı daha doğrusu tamir deneyimi yoğun olan bir modeldir, gün gelecek iphone 12 için de bu kötü olay yaşanacaktır tabi ki ancak, iphone bu uygulaması ile son kullanıcının elinde yada cebinde olan tertemiz, hatasız pırıl pırıl 6s ve 5SE modelini satmaya zorlamakta belki de değersiz olacağı için çöpe atmaya zorlamaktadır.

  Telefon Yüzde Kaçta Şarj Edilmeli?

Apple kendisine güvenen binlerce hatta milyonlarca kullanıcıyı 6S modelini hiçe sayması ile gerçekten çok üzecek gibi gözüküyor.

İOS 15 Uyumlu model listesi şöyledir.

-iPhone 12 Pro Max
-iPhone 12 Pro
-iPhone 12 mini
-iPhone 12
-iPhone 11
-iPhone 11 Pro
-iPhone 11 Pro Max
-iPhone XS
-iPhone XS Max
-iPhone XR
-iPhone X
-iPhone 8
-iPhone 8 Plus
-iPhone 7
-iPhone 7 Plus
-iPhone SE 2020

Sizde bir cep telefonu kullanıcısı olarak bu durum hakkında ki düşüncelerinizi bizimle paylaşabilir ve yorumlarınızı yazabilirsiniz…

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir