Xiaomi Mikrofon Sorunu Kulaklık Değişimi – Ses Gitmiyor Çözümü

Xiaomi Mikrofon Sorunu Kulaklik Degisimi

Xiaomi Mikrofon Sorunu Kulaklık Değişimi – Ses Gitmiyor Çözümü

Telefonlarımız her an yanımızda taşıdığımız için cebimizde, çantamızda, torpidoda hatta masanın üzerinde bile toza ve tüye maruz kalmaktadırlar.

Xiaomi mikrofon sorunu, kulaklık değişimi, ses gitmiyor çözümü gibi sorunlarda öncelikle yazılımla ilgili problemlere odaklanmak gerekmektedir. Örnek vermek gerekirse kulaklık takılıyken veya cihazınızı hoparlöre bağladığınızda ses sorunuyla karşılaşmanız durumunda telefonunuzu resetlemek sorunun çözümü için işe yarayabilir.

Xiaomi Hoparlör Değişimi ve Xiaomi Ahize Değişimi

Xiaomi ses gelmiyor sorununu telefon görüşmeleri sırasında yaşıyorsanız bu durumda ahize yani iç kulaklık değişimi yaptırmanız gerekebilir. Ahize arızasının sebebi büyük ihtimalle cihazın yere düşmesi neticesinde sert darbe alması veya sıvı temasıdır. Bu durumda yeni bir ahize sistemine ihtiyacınız vardır. Cep Market gibi işinde fazlasıyla tecrübeli teknik servislerde ahize değişimi yaptırabilirsiniz. Telefon görüşmelerinde sorunun ahizeden mi yoksa hoparlörden mi olduğunu belirleme şansınız vardır. Bunun için telefon görüşmesi sırasında sesi hoparlöre alın ve sesin gelip gelmediğini gözlemleyin.

Sesi hoparlöre aldığınızda ses gelmiyor fakat normal konuşmada ses geliyorsa hoparlör değişimi gerekli demektir. Hoparlöre aldığınızda karşıdakinin sesi geliyor fakat normal görüşmede ses gelmiyorsa o halde ahize değişimi şart demektir. Cep Market’te ahize ve hoparlör değişimi işlemleri 1 saatten daha kısa bir süre içerisinde tamamlanmaktadır.

Xiaomi telefonunuz bir Bluetooth cihaza bağlı kaldıysa hoparlörden ses gelmiyor olabilir. Sorunu çözmek için telefonunuzu Bluetooth cihazlardan ayırın ve daha sonra sorunun giderilip giderilmediğini anlamak için telefonunuzu kapatın. Aynı şekilde yalnızca Bluetooth’u devre dışı bırakarak da sorunu giderebilirsiniz. Bluetooth devre dışı kaldıktan sonra mikrofonunuzun sorunsuz çalışması gerekir.

İlginizi Çekebilir: Hoparlörden Cızırtı Sesi Çıkıyor (Telefon)

Xiaomi Karşı Tarafa Ses Gitmiyor

Xiaomi karşı tarafa ses gitmiyor sorununun birden fazla sebebi olabilmektedir. İlk olarak şebeke sorunundan olması ihtimalini ele alabilirsiniz. Böyle bir durumda cihazınızı kapatıp açtığınızda, bulunduğunuz konumu değiştirdiğinizde veya uçak modunu kapatıp açtığınızda sorununuz çözülecektir.

  Telefondan Ses Gitmiyor

Yazılım kaynaklı sorunlardan dolayı olabilecek bu sorunun giderilmesi için yazılım güncellemelerini de kontrol etmenizde fayda vardır.

Donanım kaynaklı sorunlar olarak örneğin Xiaomi telefonunuzun suyla teması sonucunda mikrofon zarar görebilir. Sıvı teması mikrofonda oksitlenmeye yol açar. Bu durumda mikrofon değişimi gerekir.

Bir diğer Xiaomi mikrofon sorunu nedenlerinden biri de mikrofon soketine zarar gelmesidir. Cihazınızın aldığı bir hasar neticesinde mikrofon kısmı zarar görebilir. Böyle bir durumda da mikrofon soketinde kırık veya çatlak meydana gelebilir. Bir diğer ihtimal Hasarlı mikrofon soketinin karşı tarafa ses iletmesinde sıkıntılar olması kaçınılmazdır. Sorunun çözümü için Xiaomi mikrofon soketi değişimi yapılması gereklidir.

Xiaomi Mikrofon ve Xiaomi Hoparlör Temizleme

Telefonlarımız her an yanımızda taşıdığımız için cebimizde, çantamızda, torpidoda hatta masanın üzerinde bile toza ve tüye maruz kalmaktadırlar. Xiaomi hoparlör ve mikrofon kısmında toz birikmesi sonucunda ses almama ve ses gitmeme sorunu yaşamanız doğaldır. Xiaomi telefonunuzdaki ses ile ilgili sıkıntıların üstesinden gelmek için bu parçaların temizlenmesi gerekir.

Xiaomi hoparlör ve mikrofon temizliği yapmadan önce telefonunuzu temizliğe hazırlayın. Bunun için kablolarını, varsa kılıfını ve ekran koruyucu çıkarın ve tabii kapatın.

Öncelikle diş fırçası ya da boya fırçası gibi yumuşak kıllı bir fırça yardımıyla mikrofon ve hoparlörü fırçalayın. Tabii fırçanın kuru ve temiz olduğundan emin olun.

Diğer bir yöntem de maskeleme bandı ile cam kalıntılarını temizlemektir. Maskeleme bandı ile hoparlör ve mikrofonda kalan cam tozlarını çıkarmak için ideal bir araçtır.

Kürdan da hoparlör ve mikrofon temizliğinde etkili olabilir, yalnız özellikle ızgaraya çok fazla baskı yapmadan nazik bir şekilde temizlemelisiniz.

  Samsung Mikrofon Değişimi ve Fiyatı

Basınçlı hava Xiaomi mikrofon ve hoparlör temizliği için harika bir araçtır. Ancak çok güçlü olmamasına dikkat edin. Aksi takdirde hoparlör ve mikrofonunuz tamamen bozulabilir.

Cihazınızda hoparlör ve mikrofon temizliği yapmanıza ve zararlı yazılımları kaldırmanıza rağmen aynı ses sorunlarını yaşamaya devam ediyorsanız donanımla alakalı bir sorun yaşıyorsunuz demektir. Bu durumda mikrofon veya hoparlör değişimi yapılması gerekir.

Xiaomi Mikrofon Değişimi

Xiaomi mikrofon değişimi için öncelikle cihaz üzerindeki mikrofon test edildikten sonra cihazın vidaları ya da arka kapağı sökülür. Ardından mikrofona ulaşmak için gerekli parçalar sökülür. Ardından yeni orijinal Xiaomi mikrofonun ölçümü yapılır ve yerine takılır. Son olarak konuşma testi yapılarak düzgün çalışıp çalışmadığı kontrol edilir. Mikrofon değişimi sonrasında cihazınızdaki verilerde herhangi bir kayıp yaşamazsınız. Cep Market’te  alanında deneyimli Xiaomi teknisyenleri tarafından hızlı ve güvenilir Xiaomi mikrofon değişimleri yapılmaktadır.

Telefon Patlak Hoparlör Tamiri, Cızırtı Sorunu

Telefon Hoparlör Değişimi Fiyatları

iPhone Hoparlör Değişimi120 TL
Samsung Galaxy Note 8 Hoparlör Değişimi189 TL
Samsung Galaxy S8 Hoparlör Değişimi189 TL
Samsung Galaxy S8 Plus Hoparlör Değişimi189 TL
Samsung Galaxy S9 Hoparlör Değişimi189 TL
iPhone 5 Hoparlör Ahize Değişimi150 TL
iPhone 5S Hoparlör Ahize Değişimi150 TL
iPhone 6 Hoparlör Ahize Değişimi180 TL
iPhone 6S Hoparlör Ahize Değişimi180 TL
iPhone 6S Plus Hoparlör Ahize Değişimi200 TL
iPhone 6 Plus Hoparlör Ahize Değişimi200 TL
iPhone 7 Hoparlör Ahize Değişimi230 TL
iPhone 7 Plus Hoparlör Ahize Değişimi250 TL
iPhone 8 Hoparlör Ahize Değişimi250 TL
iPhone 8 Plus Hoparlör Ahize Değişimi300 TL
iPhone X Hoparlör Ahize Değişimi400 TL
iPhone XR Hoparlör Ahize Değişimi300 TL
iPhone XS Hoparlör Ahize Değişimi300 TL
iPhone XS Max Hoparlör Ahize Değişimi300 TL

Bu gönderiyi paylaş

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir