Siri Çalışmıyor Sesimi Duymuyor Mikrofon Arızası Tamiri Değişimi

iPhone Mikrofon Sorunu Çözümü

Siri Çalışmıyor Sesimi Duymuyor Mikrofon Arızası Tamiri Değişimi – Merak edilenler

Siri Çalışmıyor Sesimi Duymuyor Mikrofon Arızası Tamiri Değişimi

iPhone cihazlarınızda Siri beklediğiniz gibi çalışmıyorsa aradığınız cevabı bu yazımız içerisinde bulabilirsiniz. Uygulamayı aktif hale getirmenize rağmen Siri çalışmıyor, sesi algılamıyor ya da size cevap vermiyorsa mikrofon arızalı olabilir. Bu da iPhone Siri çalışmıyor problemine neden olabilir.

aSiri Çalışmıyor Sesimi Duymuyor Mikrofon Arızası Tamiri Değişimi
Siri Çalışmıyor Sesimi Duymuyor Mikrofon Arızası Tamiri Değişimi

Problemi araştırmadan önce Siri’nin ayarlarını kontrol edin. Teknik servise gerek kalmadan çözülebilecek bir problem olabilir. Alt tarafta bulunan yönergelere göz atabilirsiniz. Alt tarafta bulunan uygulamalarda da Siri aktif duruma gelmiyorsa mutlaka telefon servislerine uğramanız gerekir.

Siri’den Yanıt Vermiyorsa

iPhone cihazlarının sesli geri bildirimi kapalıysa Siri sesli olarak size yanıt vermeyebilir. Siri ekranı üzerindeyken aygıtınızın ses yüksekliğini arttırın. Daha sona, Sesli Geri Bildirim ayarlarınızı bir göz atın.

iPhone Ana Ekran düğmesini basılı tutmadan “Hey Siri” özelliği sayesinde Siri ile konuşabilirsinizEğer bu komut çalışmıyorsa Ayarlar > Siri ve arama bölümüne giriş yaparak ve uygulamanın açık olup olmadığından emin olun. Hey Siri komutu ayrıca aşağıdaki durumlarda kullanılmamaktadır.

  • Cihaz ekranı yere bakıyorsa

  • iPhone ya da iPad kılıflarının kapağı kapalı durumdaysa

  • iPhone düşük güç modundaysa

  • iPhone 6 veya önceki modellerde çalışmamaktadır.

Siri Açıksa Ve Sesi Algılamıyorsa

Ayarları yapmanıza rağmen Siri çalışmıyorsa alt tarafta yer alan adımları deneyin.

  • Ön kameraya yüksek bir sesle “Hey siri” şeklinde bağırın. Yüksek ses aralığında Siri dediğinizde yanıt veriyorsa ön mikrofon deliği tozla kaplanmış olabilir.

  • Cihaz üzerinde ön kulaklık hoparlörünün bulunduğu ahize ızgarasını diş fırçası ile temizleyin.

Önerilen Bağlantı:   iPhone Mikrofon Sesi Az

Bunları yapmanıza rağmen Siri yine sizi az duyuyorsa iTunes kullanarak yazılımı tekrar yükleyebilirsiniz. Yine de sorun devam ediyorsa mikrofon arızalı olabilir.

Mikrofonda Arızası

Siri cihazın ön kamera mikrofonun üzerinden sizi duymaktadır. iPhone üzerinde ön kamera mikrofonu arızalıysa Siri cevvap vermeyecektir. Mikrofonu test etmek için ön kamerayı kullanarak video kaydı gerçekleştirebilir. Eğer yapmış olduğunuz kayıtta ses bulunmuyorsa iPhone mikrofon arızasından bahsedebiliriz. Böyle bir sorun ortaya çıktığı zaman servis yardımı almanız gerekir. iOS 11.3 ve üstü yazılım güncellemeleri mikrofon sorunlarına neden olabiliyor. Telefon sorunlarınız ne olursa olsun cepmarket.com.tr de uzman teknisyenleri kısa sürede cihazınıza müdahale edebilmektedir.

Mart 2021 – iPhone Hoparlör, Ahize ve Mikrofon Değişimi Fiyatları

ModelParçaDeğişim Fiyatı
iPhone X
Mikrofon13.5 TL
iPhone 8
Mikrofon13.5 TL
iPhone 7
Mikrofon13.5 TL
iPhone 6
Mikrofon13.5 TL
iPhone 5
Mikrofon13.5 TL

YouTube Kanalımızdan Çeşitli Tamir ve İncelemeler

YouTube kanalımıza abone olarak gelişmelerden haberdar olabilirsiniz. En iyi tamir videoları aracılığı ile “iPhone ekran değişimi fiyatları ne kadar ?”, “hangi model kaç dakikada tamir edilir ?”gibi popüler sorulara göz atabilirsiniz.

 

Bu gönderiyi paylaş

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Merhaba!
Bir sorunuz mu var?
Lütfen bu düğmeyi kullanın
Bizimle iletişime geçin!