True Tone Ekran Nedir? Nasıl Açılır, Şarj Yer mi?

Blog sayfasına dönün

True Tone Ekran Nedir? Nasıl Açılır, Şarj Yer mi?

iPad Pro, iPhone 8 ve iPhone X ile ilk kez tanıtılan True Tone ekran özelliği ortamın rengini ve parlaklığını ölçen sensörleri kullanıyor. Uyumlu iOS tablet veya telefon daha sonra ekranın renk sıcaklığını ayarlamak için bu bilgiden yararlanıyor. Cihazınızı herhangi bir ışık kaynağının altına tuttuğunuzda doğru beyaz oranını elde etmek için sensörler ekranınızı sarı ve turuncuya çevirir. Ancak bu teknoloji yeni değil çünkü bazı masaüstü monitörler uzun süredir sunmakta.

True Tone Nasıl Etkinleştirilir?

Evet. iPhone’un True Tone kamera flaşından farklı olarak, iPad Pro’nun ve iPhone’un True Tone ekranı etkinleştirilebiliyor ve devre dışı bırakılabiliyor. Aynı şeyin iPhone 11 ve iPhone XR için de geçerli olduğunu söylememiz mümkün.

  • Ayarlar altında ekran ve Parlaklık seçeneğine gidin.
  • Karşınıza çıkan menüden True Tone seçeneğini bulun.
  • Butonu griden yeşile getirerek True Tone’u açın.
  • Bu menünün altında ayrıca Night Shift seçeneğini de göreceksiniz. Night Shift, True Tone’u zamanlamanızı sağlar.
Kadıköy İkinci El Telefoncular

True Tone Şarj Yer mi?

True Tone’un nasıl açıldığından bahsettiğimize göre bir de en çok sorulan bir diğer soruyu ele alalım. Kullanıcılar True Tone şarj yer mi merak ediyor. Yeni teknolojisiyle uyku saatinizi değiştiren sirkadiyen ritmimizi artıran mavi ışığın gözlerimizdeki etkisini azaltan Apple bu teknolojinin olabildiğince az şarj tüketeceğinden de emin oldu. Mavi ışık melatoninin salgılanmasını engeller. Ancak sürekli açık tutmaktan korkmayın çünkü True Tone belirgin bir oranda şarj tüketmiyor. Hatta neredeyse hiçbir fark olmadığı söylenebilir.

True Tone’un Önemi

True Tone ekran yeni iPad ve iPhone’larda metinleri okumayı daha kolay hale getiriyor. Cihaz ekranın beyaz dengesini dinamik olarak ayarlamak üzere dört kanallı sensörler kullanılıyor ve çevrenizdeki ışığı daha doğal ve doğru bir beyazlığa ayarlayarak göz yorgunluğunu azaltıyor. Apple bunun için yüzde 25 daha parlak ve yüzde 40 daha az yansıtıcı ekranlar geliştirdi. Yüksek çözünürlüklü iPhone ve iPad ekranları bu nedenle geniş bir renk gamı kullanıyor.

29 Ekim 2020 – iPhone True Tone Ekran Tamirleri

ModelFiyat
iPhone 11 Ekran Değişimi1299 TL
iPhone XS Max Değişimi2600 TL
iPhone 8 Plus Ekran Değişimi240 TL
iPhone 8 Ekran Değişimi240 TL
iPhone Ekran Değişimi TL
Cep Market Güvenilir mi?

Bu gönderiyi paylaş

Sormak İstediğiniz Bir Şey Mi Var ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog sayfasına dönün