Telefonun Ekranı Nasıl Kırılır?

Telefonun Ekranı Nasıl Kırılır?

Dünyada akıllı telefon onarımlarına yılda milyar dolar harcanmaktadır. Dolayısıyla bir telefonun ekranı nasıl kırılır insanlar merak eder. Aşağıdakileri göz önüne alarak ekran kırılmalarının önüne geçebilirsiniz.

Kırılmaların 4’te 1’i Gece Yaşanır

Bir çalışma, tüm ekran kırılmaların dörtte birinin gece dışarıdayken meydana geldiğini belirtir; bunun nedenleri çok; tıpkı alkollü telefon kullanmak gibi. Telefonunuzu gece kullanırken daha dikkatli olmalısınız.

Özçekim Sırasında

Birçok telefonun ekranı özçekim almaya çalışırken kırılıyor. Özçekim yapmak için kullanıcının telefonu genellikle kol mesafesinde ve alışılmadık bir açıyla tutması gerekir ve küçük bir temas telefonu düşürür.

Üzerine Oturma

Araştırma insanların %10’unun telefon ekranlarını yanlışlıkla üzerine oturarak kırdıklarını gösterir. Arka cep bir telefonu saklamak için en tehlikeli yerlerden biridir. İç ceket cebi kırılma ve çalınma olasılığı daha düşük olduğu için çok daha iyi bir seçimdir.

iPhone Açma Kapama Tuşu Bozuldu

Diğer İlginç Sebepler

Akıllı telefon ekranını kıran diğer nedenler arasında telefonları trenden düşürmek, asfalta düşüp taşıt altında kalması, üzerinize çıkan köpek tarafından düşürülmesi, maymunlar tarafından çalınması ​​ve hikayeler uzayıp gider. Herkesin dayanıklı Nokia telefonlara sahip olduğu günler geride kaldı.

Kırık Ekranın Nesi Kötü?

Telefon kullanıcılarının üçte biri ekranlarını çatlak halde kullanır. Ancak kırık ekran sağlığınızı riske atabilir.

  • Cam kıymıklar. Ekran ciddi şekilde kırılırsa, parmağınızı üzerinde gezdirdiğinizde cildinizde minik cam parçacıkları kalabilir.
  • Göz yorgunluğu. Çoğu akıllı telefon, görüşünüzü koruyan yüksek çözünürlüklü ekrana sahiptir. Kırık ekran, görsel kaliteyi bozar ve telefonunuzu kullanırken gözlerinizi kısmanız daha olasıdır. Uzun vadede göze zarar verebilir.
  • Radyasyon. Uluslararası Kanser Araştırma Ajansı, akıllı telefon radyo frekansının insanlar için kanserojen olma potansiyeline sahip olduğunu belirtir. Telefonun iç unsurları açığa çıktığında, bu risk artar. Ancak diğer sağlık kuruluşlarının bu alanda daha fazla araştırma yapılmasını tavsiye ettiğini vurgulamak gerek.

Telefon Tamir Videomuz

Ocak 2021 – Telefon Ekran Değişimi Fiyatları

Model ve İşlem Fiyat
iPhone 11 Ekran Değişimi 1299 TL
iPhone 8 Plus Ekran Değişimi 240 TL
iPhone 7 Ekran Değişimi
250 TL
iPhone X Ekran Değişimi 1450 TL
iPhone 6s Plus Ekran Değişimi 229 TL
iPhone 6 Ekran Değişimi 200 TL
iPhone 8 Ekran Değişimi 240 TL
Telefon Yere Düştü Açılmıyor Ne Yapmalıyım

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu linke tıklamayın lütfen. Yoksa siteden yasaklanacaksınız!

Merhaba!
Bir sorunuz mu var?
Lütfen bu düğmeyi kullanın
Bizimle iletişime geçin!