iPhone Su Alırsa

iPhone Tamiri

iPhone Su Alırsa

iPhone 7 ve daha yeni iPhone’lar suya dayanıklıyken (IP su sertifikasına sahipler) bu durum cihazların hoparlör ızgarasına su girmesini engellemez. Zira Apple Watch 2 ve sonraki sürümler de benzer bir probleme sahip.

Iphone Su Alırsa

Buna rağmen Apple Watch 2 ve sonraki modeller hoparlöre giren suyun belirli bir noktaya kadar çıkarılmasına yarayan yerleşik bir çözüme sahip. Apple Watch bunu müziğin belirli bir frekansta oynatılmasını sağlayarak başarıyor. Su dayanıklılığı bulunan diğer tüm iPhone’larda böyle bir çözümün bulunmaması ise üzücü.

Eğer iPhone su alırsa yapabileceğiniz ilk şeylerden biri hoparlör ızgarasındaki suyu boşaltmaktır. Apple, iPhone’lar için böyle bir çözüm sunmasa da, Sonic isimli ücretsiz bir uygulama ile Apple Watch’dakine benzer bir sonuç alabilirsiniz. Sonic uygulaması sesi 0 Hz’den 25,000 Hz arasında oynatarak suyun dışarı çıkmasına yardımcı oluyor (165 Hz yeterli olacaktır).

Bunun dışında eğer iPhone su alırsa yapabileceğiniz diğer şeyler arasında telefonu mikro fiber bezle silmek, pirinç kabına batırmak ve 24 saat bekletmek ve kuruduğundan emin olduktan sonra çalıştırmak bulunuyor. Her şey yolundaysa şanslısınız demektir. Aksi geçerliyse CepMarket mağazamızda dilediğiniz parça değişimi işlemini kolay bir şekilde yaptırabilirsiniz.

  Cep Telefonu Anakart Tamiri Nasıl Yapılır?

Mayıs 2021 – Telefon Hoparlör Değişimi Fiyatları

ModelCam Değişimi FiyatıEkran Değişimi Fiyatı
iPhoneHoparlör Değişimi120 TL
iPhone XRHoparlör Değişimi300 TL
iPhone XHoparlör Değişimi400 TL
iPhone 8Hoparlör Değişimi250 TL
iPhone 7Hoparlör Değişimi230 TL
iPhone 6Hoparlör Değişimi180 TL

Bu gönderiyi paylaş

Yorumlar (2)

 • Misafir Reply

  iyi akşamlar benim iphone xs modeli telefonum var. Telefonu ios 14.0 a güncelleyince telefon kasmaya,donmaya kendini kapatıp açmaya başladı. Garantiye yolladım sıvı temaslı diyip ücretli şekil sıfırını yollamak istediler bende geri istedim. Şimdi ne yapmalıyım telefonun sorunu bilinmiyor bir telefoncuya verdim 1 hafta ugraş sonucu oda yapamadı ne olabilir bunn sorunu?

  28 Kasım 2020 at 23:20
  • Cep Market Reply

   Merhaba; Verdiğiniz bilgiler doğrultusunda cihazı bir kaç servisin kurcalaması kaynaklı olarak kesinlikle servisimizin cihazı incelemesi, doğru arıza tespiti yapması gerekmektedir.

   Cihazın sürekli olarak kendini başlatmasının bir çok sebebi olabilir, ve ciddi arıza olduğunu belirten bir durumdur, servisin bakmasını geciktirmek daha ağır sonuçlar doğurabilir.

   Bu konuda servisimizden destek isteyebilirsiniz.

   Harici aklınıza takılanları sormak için mesai saatleri içinde 0216 345 83 84 no lu telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

   30 Kasım 2020 at 12:20

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir