Samsung Telefon Arızaları ve Çözümleri

Samsung Telefon Arızaları ve Çözümleri

Samsung Telefon Arızaları ve Çözümleri

Samsung telefon arızaları ve çözümleri ile ilgili bir makale yazmaya karar verdik. Aşağıda Samsung telefonlarda en sık karşılaşılan sorunları ve bunların çözüm yollarını göreceksiniz.

Samsung Telefon Arızaları ve Çözümleri

Yoğun olarak karşılaşılan Samsung telefon arızaları arasında Samsung telefonun rastgele şekilde baştan başlaması, Samsung telefonun şarj olmaması, telefonun şarjının çabuk tükenmesi, Samsung telefonda 3G/4G’nin çalışmaması ve Wi-Fi açıldığında telefonun donması gibi sorunlar yer alıyor. Şimdi bunların çözümlerinden bahsedelim.

#1. Telefon rastgele yeniden başlıyor

Samsung’un rastgele olarak yeniden başlaması dosya ve önbellek sorunudur. Cihazı Güvenli Mod’da açarak önbellek kısmını silebilirsiniz. Cihazı güvenli modda açmak için kapatın ve ardından güç ve ses yükseltme tuşuna basılı tutun. Güvenli moda geçtiğinizde telefonda bu soruna neden olabilecek, sonradan kurduğunuz uygulamaları kaldırın.

Sonuç alamazsanız önbelleği silmeyi deneyin: Telefonu kapatın. Ses açma ve kapatma tuşlarına basılı tutun. Android kurtarma ekranı açıldığında ses tuşları ile wipe cache partition kısmına gelerek güç tuşuyla onaylayın:

 • Cihazı kapatın.
 • Hem Sesi Aç, hem de Sesi Azalt tuşlarını aynı anda basılı tutun (modele göre değişebilir)
 • Android Sistem Kurtarma ekranı görünene kadar Ses Açma ve Ses Kısma tuşlarını basılı tutmaya devam edin.
 • Önbellek silme bölümünü seçmek için Ses Kısma tuşuna basın.
 • Seçmek için Güç düğmesine basın.
 • Sistemi şimdi yeniden başlat seçeneğini vurgulayın ve yeniden başlatmak için güç düğmesine tekrar basın.
  iCloud Yedekleme Nasıl Yapılır?

Önbellek bölümü silindiğinde, yeniden başlatılıp açılmayacağını bilmek için telefonu tekrar izleyin. Öyleyse, Fabrika Ayarlarına Sıfırlama yapmaktan başka bir seçenek yoktur.

Samsung Telefon Arızaları ve Çözümleri

#2. Galaxy telefon şarj olmuyor

Sorun şarj cihazınız olabilir. Farklı bir şarj cihazı kullanıyor musunuz veya en azından USB veri kablosunu masaüstü bilgisayarınızın arkasına taktınız mı? Bir çok olasılık var ve birincisi şarj cihazı. Batarya değişimine ihtiyacınız da olabilir. Diğer bir şey de telefonunuzun microUSB portudur. Şarj cihazı takılıyken yuvaya yakın kısımdan kabloyu oynatarak şarjın kesilip kesilmediğine bakın. Kabloyu bilgisayarınıza bağlayarak şarj cihazınızın çalışıp çalışmadığını anlayabilirsiniz.

#3. Telefon bataryası çabuk bitiyor

Bataryanın hızlı tükenmesi 2 şeyle ilgilidir: İşletim sistemi ve uygulamalar. Telefonunuza yeni bir ROM yüklemediyseniz sorun arka planda çalışan bir uygulama olabilir. Bu geçerli değilse işletim sistemini güncellemesi olup olmadığına bakın. Aynı zamanda birkaç yıl aradan sonra batarya zayıfladığından artık çabuk bitiyor izlenimi verebilir. Batarya değişimi öneriyoruz.

4. Galaxy’de 3G/4G bağlanmama sorunu

Bu operatör ile ilgili bir ağ sorunu olabilir. Aynı zamanda telefondaki 3G/4G anteni zarar görmüş olabilir. Bu durumda cihazınızda arama yapamıyor olmanız gerekir. Telefonun uçak modunda olmadığından emin olun. En iyi ihtimalle telefonu sıfırlayın ve tüm verileri kaldırın. Ardından sorun düzelmediği takdirde cihazınızı CepMarket servisimize getirerek ücretsiz hasar tespit hizmetinden yararlanabilirsiniz.

  Cep Telefonu Ekranlarının Ömrü

5. Wi-Fi etkinleştirildiğinde Samsung telefonun donması

Problem yeni yüklenen bir uygulama ile ilgili olabilir. Bunu bulun ve kaldırın. Aynı zamanda Hotspot ya da Ağ paylaşımı özelliğinin kapalı olduğundan emin olun. Sorun hala devam ediyorsa cihazı tamamen sıfırlayın. Aksi halde CepMarket’te hasar tespit yaptırabilirsiniz.

Nisan 2021 – Samsung Ön Cam Değişimi Fiyatları

ModelİşlemFiyat
Samsung S9
Cam Değişimi600 TL
Samsung S9 Plus
Cam Değişimi600 TL
Samsung Note 9
Cam Değişimi700 TL
Samsung Note 8Cam Değişimi600 TL
Samsung S8 PlusCam Değişimi500 TL
Samsung S8Cam Değişimi500 TL
Samsung S7 EdgeCam Değişimi500 TL

Bu gönderiyi paylaş

Yorumlar (8)

 • Misafir Reply

  Merhaba samsung note4 kullanıyorum. Uzun süredir karşıdan gelen bazı aramalarda telefonum açık olduğu halde çalmıyor ve karşıya ulaşılmadığım mesajı gidiyor.

  19 Eylül 2020 at 08:09
  • Cep Market Reply

   Merhaba; Şebeke devrelerinde bir sorun olabilir.

   Maalesef stoklarımızda bu model için yedek parça bulunmadığı için sizlere yardımcı olamıyoruz, bunun için özür & anlayış için teşekkür ederiz.

   27 Eylül 2020 at 02:11
 • Misafir Reply

  Samsung sanırım A6 serisi cep telefonum cep telefonum nedensiz yere kapandı, Ekranda sadece kapat ve yeniden başlat yazıları çıkıyor, ama işlem yapamadan kapanıyor.Aynı anda iki yazının üstüne dokununca güvenli mod çıkıyor, oradan da işlem yapamıyorum.Ekran ışığı görünmüyor. Arama ve aranma yapılamıyıor!

  21 Haziran 2020 at 12:24
  • Cep Market Reply

   Merhaba; Bu sorun yazılımsal olabilir, restore işlemleri tüm verilerinizi silecektir.

   Arıza tespit işlemi sırasında verilerinizin silinmesi gerekecektir, Dilerseniz cihazınızı ücretsiz arıza tespit hizmetimize tabi tutabiliriz, bunun için bizlere ücretsiz kargo ile cihazınızı göndermeniz yeterli.
   https://cepmarket.com.tr/service/kargo-ile-cep-telefonu-tamiri/

   Firmamız tüm arıza tespitlerinde önce analiz edip müşterilerini bilgilendiriyor, onayınız sonrasında işlemler başlatılıyor.

   Harici aklınıza takılanları sormak için mesai saatleri içinde 0216 345 83 84 no lu telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

   21 Haziran 2020 at 14:33
  • Cep Market Reply

   Merhaba; yazılımsal bir problem gibi gözüküyor.

   Dilerseniz cihazınızı ücretsiz arıza tespit hizmetimize tabi tutabiliriz, bunun için bizlere ücretsiz kargo ile cihazınızı göndermeniz yeterli.

   https://cepmarket.com.tr/service/kargo-ile-cep-telefonu-tamiri/

   Firmamız tüm arıza tespitlerinde önce analiz edip müşterilerini bilgilendiriyor, onayınız sonrasında işlemler başlatılıyor.

   Harici aklınıza takılanları sormak için mesai saatleri içinde 0216 345 83 84 no lu telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

   21 Haziran 2020 at 17:17
 • Misafir Reply

  SELÂMLAR saygıdeğer ustalar cep tamiri ve yazılım eğitimi veriyormusunuz

  11 Şubat 2020 at 14:59
  • Cep Market Reply

   Merhaba; İlginiz için çok teşekkür ederiz.

   Maalesef şu günlerde stajyer & eğitim stoklarımızı doldurmuş bulunuyoruz.

   11 Şubat 2020 at 16:03
 • Misafir Reply

  Batarya yeterli seviyede dolu iken Watsap ta yaptığım görüntülü görüşme anında yada sonrasında telefon şarjı bitmiş gibi kendiliğinden kapanıyor. Şarj cihazını takıp telefonu yeniden şifre girerek açtığımda yine eski şarj durumuna geliyor.
  Bunun nedeni ne olabilir.

  26 Ekim 2019 at 09:21

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir