iPhone Karşı Tarafın Sesi Bozuk Geliyor (Cızırtı) Tamiri

iPhone Ekran Kayması

iPhone Karşı Tarafın Sesi Bozuk Geliyor (Cızırtı) Tamiri

iPhone cihazlarınız üzerinde konuşma esnasında karşı tarafın sesini tam olarak alamıyorsanız ya da cızırtı geliyorsa iç kulaklık hoparlöründe sorun olabilir. Müşterilerin en çok yaşadığı iPhone arıza sorunları arasında;

iPhone Karşı Tarafın Sesi Bozuk Geliyor (Cızırtı )Tamiri

Nisan 2021 iPhone Cızırtılı Ses Tamiri

   • Ahize üzerinden ses gelmiyor.
   • Karşı tarafın sesi gelmiyor.
   • Ahize sorun bulunuyor.
   • Karşıya ses gitmiyor.
   • Ses cızırtılı geliyor.
   • Seste patlama yaşanıyor.

iPhone cihazlarında görülen bu sorunlar kullanıcıları ciddi şekilde rahatsız etmektedir. Bu sorunun yaşanmasının temel nedenler arasında mikrofon soketinde karşılaşılan arıza durumudur. Daha çok oksitlenme ya da alınan darbe nedeniyle bu bölge hasar görmekte ve tam olarak çalışamamaktadır.

iPhone karşı tarafa ses gitmeme sorunu mutlaka uzman teknisyenler tarafından yapılması gerekir. Merkezimiz 7/24 güvenlik kameraları üzerinden steril bir ortamda telefon tamirini kısa süre içerisinde tamamlamaktadır.

Kulaklık Neden Arızalanıyor?

Kulaklık hoparlörü cihazın açık bölgelerinden biridir. Bu yüzde toza ve sıvıya maruz kalarak bozulabilir. Mikrofon bölümünde görülen en sık şikayet sıvı temasıdır. Elleriniz ıslakken tuttuğunuzda ya da yağmurlu havada kullandığınız zaman bu bölge direk sıvı teması görecektir. Telefon bu dönemde ilk olarak cızırtı yapabilir. Tozlu ortamlarda çalışıyorsanız yine bu arıza sorunu ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

  Hoparlör Patlaması Sorunu ve Çözümü

Kulaklığı Temizleyin

Cihazı temiz tutarak bu sorunların önüne geçebilirsiniz. Toz dolmuş olan iç kulaklığa hava spreyi sıkarak temizleyebilirsiniz. Temizlik sırasında sivri cisimler sokmamanız gerekir. Ayrıca bu bölgede temizlik yaparken diş fırçası ile fırçalayarak çözüm bulabilir. iPhone cihazlarında iç kulaklık hoparlörü ekrana sabit şekilde üretilir. Ekranla ve iç kulaklık arasında ızgaralı bölüm bulunur. Bu bölüm kullanım sırasında iç kulaklık hoparlörüne toz gibi cisimlerin kaçmasını engellemektedir. İç kulaklık değişimi yapılırken bu parçanın da değiştirilmesi gerekir.

İç kulaklık Değişimi Fiyatı

iPhone modelleri üzerinde başarılı bir şekilde iç kulaklık hoparlörü değişimi yapıyoruz. Model türlerine göre kulaklık değişim fiyatları için gerekli detayı sitemizden öğrenebilirsiniz. Sizde cihazınız üzerinde kulaklık hoparlörü sorunu yaşıyorsanız iPhone tamiri ve değişim hizmetimizden kolayca yararlanabilirsiniz. Servisimize gelerek bizleri ziyaret edebilir, cepmarket.com.tr uzman teknisyenlerinden destek alabilirsiniz.

Nisan 2021 – Cızırtılı iPhone Tamir Fiyatları

ModelParçaFiyat
iPhone
Ses Entegresi400 TL
iPhone
Mikrofon100 TL
iPhone
Hoparlör120 TL

Bu gönderiyi paylaş

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir