iPhone 5 Ekran Değişimi Tamircisi ve Uygun Teknik Servisi

iPhone 5 Ekran Değişimi

Cep Market’te iPhone 5 ekranınızın hasar alması sonucunda gereken ekran değişimi, uzman Apple teknisyenlerimiz tarafından son teknoloji profesyonel ekipmanlarla yapılmaktadır. iPhone 5 ekran değişimi işleminde orijinal kalite ekranları ve yedek parçaları kullanarak, müşterilerimize güvenilir bir hizmet sunmaktayız. Ekran değişimi sonrası ekran renk skala yoğunluğu, doygunluk farklılığı, dokunmatik hızı ve hassasiyeti gibi faktörler orijinal haliyle kalmaktadır.

iPhone 5 Ekran Değişimi, Tamiri ve Servisi

iPhone 5 ekran değişimi gerektiren durumların başında düşme ve sert çarpmalar gelmektedir. Özellikle ekrana alınan sert darbeler neticesinde kırılma veya çatlama olabiliyor. Suya düşme veya sıvıyla temas gibi durumlar da ekran bozulmalarına yol açabilmektedir.

iPhone 5 ekran bozuldu şikayetleri sadece düşmeler yüzünden olmuyor. Telefonunuzu kullanırken ne kadar dikkat ederseniz edin iPhone 5 ekran arızası sorunu yaşama ihtimali vardır. Örneğin orijinal olmayan şarj aleti veya düşük kalite yedek parça kullanımı, aşırı ısınma ya da pilin şişmesi de ekran arızasına sebep olabilmektedir.

iPhone 5 ekran özellikleri nedir diye baktığımızda; 4.0 inçlik IPS LCD ekranın 640×1136 piksel ekran çözünürlüğüne ve 326 PPI piksel yoğunluğuna sahip olduğunu görüyoruz. Ekran yenileme hızı ise 60 Hz. iPhone 5 ekranı düşmelere ve darbelere karşı Corning Gorilla Glass teknolojisi ile korunuyor.

Ekran değişimi akıllı telefonların en ciddiye alınması gereken onarım işlemlerinden biridir. iPhone 5 telefonunuzun başına ilk paragrafta bahsettiğimiz durumlar veya benzerleri gelirse, ekran değişimi yapılmasını gerektirebilir.

iPhone 5 teknik servisimize ulaştığında, ekran değişimi öncesinde cihazınıza ücretsiz arıza tespit işlemi yapıyor, ekran değişimi gerekli görülmesi durumunda ortalama 1 saat içerisinde cihazınızı size teslim ediyoruz.

iPhone 5 ekran değişimi teknik servisimizde son teknoloji ekipmanlarla yapılmaktadır. İşlem sırasında değişimi yapılan ekran ve yedek parçaların tümü orijinaldir. Ekran değişimi için sunmuş olduğumuz hizmet iç ekran, ön cam ve dokunmatik alan değişimlerini kapsamaktadır.

Ekran değişimlerinde ucuz ekran kullanımı düşük görüntü kalitesi, ekran değişimi sonrası şarj çabuk bitiyor, cihaz fazla ısınıyor, dokunmatik iyi algılamıyor, renkler değişti, görüntü sarardı, yeşil renk, kırmızı renk, mavi renk problemi gibi şikayetleri beraberinde getirebilir. Bir diğer kaçınmanız gereken ekranlardan biri de iPhone 5 için kullanılmış, çıkma, ikinci el olanlardır. iPhone 5 ekran değişimi, orijinal yedek ekran kullanılarak yapılmalıdır.

Cihazınızı ekran değişimi için İstanbul’un Kadıköy ilçesindeki servisimize dilerseniz kendiniz getirebilir veya teknik servise gelme imkanınız yoksa İstanbul dahil Türkiye’nin her yerinden ücretsiz çift yönlü kargo imkanıyla Cep Market’e gönderebilirsiniz. Onarım işleminin ardından cihazınızı sorunsuz bir şekilde tekrar size ulaştırmaktayız. Bunun için Yurtiçi Kargo 1023788446 sözleşme numarasını kullanmanız yeterli. Kargo ile gönderilen cihazlarda aynı gün ekran değişimi yapılmaktadır.

İlginizi Çekebilir: iPhone 6 Plus Ekran Değişimi için En iyi Tamir Teknik Servis

Ekran Değişimi Sonrası Verilerde Kayıp Olur mu?

Kullanıcıların ekran değişimi sonrası verilerde kayıp olur mu sorusu en sık karşılaştığımız soruların başında geliyor.  Ekran değişimi normal şartlarda veri kaybına sebep olan bir işlem değildir. Buna rağmen iPhone 5 ekran değişimi için Cep Market’e getirdiğiniz cihazınızdaki verilerin yedeğini dilerseniz kendiniz alabilir veya teknisyenlerimizden sizin için yedeğini almalarını isteyebilirsiniz. Cep Market olarak, tedbir amacıyla ekran değişimi öncesinde mutlaka verilerinizin yedeğini almaktayız.

iPhone 5 Ekran Değişiminin Garantisi Var mı?

Ekran değişimi sonrasında telefonunuzu dilediğince inceleyebilirsiniz. İşlemle ilgili sorularınız olması durumunda teknik servisimize danışabilirsiniz. Cihazda herhangi bir sorun görmeniz halinde de yine bunu bize bildirebilirsiniz. Deneyimli teknik servis ekibimiz tarafından cihazdaki sorun tamamen düzeltildikten sonra telefonunuz size teslim edilecektir.

iPhone 5 ekran değişiminin 6 aylık garantisi bulunmaktadır. 6 ay içerisinde herhangi bir sorun yaşarsanız bu durumu teknik servisimize iletebilir ve sorunun giderilmesini talep edebilirsiniz. Cihazınız için değişim ya da onarım işleminin ücretsiz olabilmesi için, karşılaştığınız sorunun kullanım kaynaklı olmaması gerekir.

Son olarak da müşterilerimize ve yaptığımız işe verdiğimiz değer çerçevesinde, ekran kırılması veya çatlaması gibi sorunlar ile tekrar karşılaşılmasını engellemek için iPhone 5 ekranınıza hediye olarak kırılmaz cam takıyoruz.

Neden Teknoway Ekran Değişimi Servisi?

15 yıla yaklaşan tecrübemizle ve alanında uzman teknisyenlerimizle ekran değişimi ve ekran tamiri konularında yüksek kaliteden ödün vermeyerek hızlı ve güvenli teknik servis hizmeti sunuyoruz. Hasar alan ya da bozulan bir ekranın değişimi cep telefonu tamirinde en önemli işlemlerden biridir.

Cep Market’teki alanında eğitimli ve deneyimli ekipler, akıllı telefon piyasasındaki bütün markaların her modelinin hızlı ve garantili ekran değişimini yapabilmektedir. Ekranınızla ilgili bir sıkıntı mevcutsa telefonunuzun markası ne olursa olsun, ücretsiz arıza tespiti ve çift yönlü ücretsiz kargo hizmeti ile şehir içinde aynı gün ekran değişimi hizmeti alabilirsiniz. Servisimize ulaşmayacak konumdaysanız aklınızda herhangi bir soru işareti kalmadan Türkiye’nin her yerinden cihazınızı bize gönderebilirsiniz. Cihazınızın ekran değişimini aynı gün içerisinde yapıp, size geri göndermek üzere kargoya verebiliyoruz.

Ekran Değişiminden Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

  • Renklerin Güzelliği
  • Çözünürlük Sayısı
  • Dokunmatik Hızı
  • Batarya Süresi
  • Dayanıklı Olması
  • Isınma Yapmaması
  • Yanlardan Kalkma Olmaması
  • Birleşim yerlerinde ele takılmaması
  • Face ID
  • Sensörler

Ekran değişimi bilgi ve birikimin artmasıyla kolaylaşsa da zorlukları olan bir işlemdir. Sorunsuz ve mutlu bir ekran değişim için konusunda uzman bir teknik servis ile çalışmanızı tavsiye ederiz. Ekran değişimi veya teknik servis ihtiyacınız olması durumunda Cep Market mağazamızı ve teknik servisimizi mutlaka ziyaret edin. Herkese sağlıklı kullanımlar diliyoruz.

Bu Bağlantıyı İncelemek İsteyebilirsiniz: iPhone 6s Plus Ekran Değişimi Onarımı Teknik Detayları

Cep Market iPhone 5 Cihaz Onarım Fiyatları

iPhone 5 Ekran Değişimi 300 TL
iPhone 5 Batarya Değişimi 300 TL
iPhone 5 Arka Kamera Camı Değişimi 100 TL
iPhone 5 Şarj Soketi Değişimi 110 TL
iPhone 5 Home Tuşu Değişimi 90 TL
iPhone 5 Kasa Değişimi 129 TL
iPhone 5 Mikrofon Değişimi 110 TL
iPhone 5 Arka Kamera Değişimi 69 TL
iPhone 5 Ön Kamera Değişimi 60 TL
iPhone 5 Açma Kapatma Power Güç Tuşu Değişimi 100 TL
iPhone 5 Ön Cam Değişimi 150 TL
iPhone 5 Şarj Entegresi Değişimi 200 TL
iPhone 5 Power Entegresi Değişimi 300 TL
iPhone 5 Wifi Entegresi Değişimi 149 TL
iPhone 5 Görüntü Entegresi Değişimi 199 TL
iPhone 5 Işık Entegresi Değişimi 199 TL
iPhone 5 Kamera Entegresi Değişimi 249 TL
iPhone 5 Ses Entegresi Değişimi 249 TL
iPhone 5 Şebeke Entegre Değişimi 250 TL
iPhone 5 Kısa Devre Tamiri 199 TL
iPhone 5 İç Kulaklık Değişimi 120 TL
iPhone 5 Hoparlör Ahize Değişimi 150 TL