iPad Ekran Çatlaması Nasıl Yapılır?

iPad Ekran Catlamasi Nasil Yapilir

iPad Ekran Çatlaması Nasıl Yapılır?

Düşmelere ve sert darbelere karşı hassas olan iPad ekranları herhangi bir hasar aldıklarında vakit kaybetmeden onarımlarının yapılması gerekmektedir.

iPad ekran çatlaması ile karşı karşıya kalmanız durumunda öncelikle hasarın ön camda mı ekranda mı olduğunu belirlemekte fayda var. Bunun için doğru adres, hızlı ve güvenilir iPad ekran değişiminde deneyimli ve 15 yıla yaklaşan teknik servisi geçmişine sahip Cep Market’tir. Tüm ekran değişimi işlemleri profesyonel Apple teknisyenlerimiz tarafından yapılmaktadır.

iPad ön camı çatladı ise ön cam değişimi yeterli olacaktır. Bunu anlayabilmenin en kolay yolu, iç ekranda kırık olmaması ve ekrana görüntü gelmesidir. iPad ön camı çatlaması durumunda değişim işlemini yaptırmak için vakit kaybetmeyin. Aksi takdirde iç ekrana zarar gelerek daha maliyetli bir onarım yaptırmak zorunda kalabilirsiniz.

iPad Ekran Değişimi Nasıl Yapılır?

iPad ekranınız aldığı herhangi bir hasar neticesinde çatladıysa, seste sıkıntı olmamasına rağmen görüntü yoksa, ekranda kararma, ekranınızın üzerinde lekeler, ölü pikseller veya renklenmeler varsa maalesef tabletinizin ekranı zarar görmüştür. Tabletinizi tekrar kullanabilmek için iPad ekran değişimi yaptırmanız şarttır.

Cep Market’te iPad ekran değişimi orijinal yedek parçalarla yapılmaktadır. iPad ekran değişiminde orijinal olmayan ve yan sanayi yedek parçalar kullanılması tabletinizde geri dönüşü olmayan problemlere neden olabilir.

  iPhone Tamiri İstanbul

Cep Market’te iPad ekran değişimi alanında eğitimli Apple teknisyenleri tarafından son teknoloji ekipmanlar kullanılarak yapılmaktadır. iPad ekran değişimi ortalama 1 saatte tamamlanmaktadır. Ekran değişiminde sadece A kalite ya da OEM (Orijinal Ekipman Üreticisi) parçalar kullanılmaktadır.

iPad ekran değişimi için, İstanbul’un Kadıköy ilçesinde bulunan Cep Market’e cihazınızı kendiniz teslim edebilirsiniz. Fakat merkezimize ulaşamayacak bir konumdaysanız, İstanbul dahil Türkiye’nin her yerinden çift taraflı ücretsiz kargo imkanıyla cihazınızı bize gönderebilirsiniz. Bunun için Yurtiçi Kargo 578 894 443 sözleşme numarasını kullanmanız yeterli.

İlginizi Çekebilir: iPad Dokunmatik Çalışmıyor

iPad Ekran Tamiri Nasıl Yapılır?

Ekran iPad ekran tamiri öncesi iCloud ve iTunes yardımıyla iPad’inizdeki tüm verilerin yedekleme işlemi yapılır. iPad’i yan kısımları ısıtılarak paneldeki yapıştırıcı gevşetilir ve ön panel çıkarılır. Ardından sıra LCD paneline gelir. Bu aşamada LCD ekranın vidaları çıkarılır ve sonra LDC fişi çıkarılır. Artık hasarlı olan ön panel tamamen kaldırılmaya hazırdır. Bundan sonra sırasıyla ana düğme ve metal kamera plakası çıkarılır. Bir sonraki adımda ise gövdedeki yapışkanlar önce ısıtılır, ardından kazınarak çıkarılır. Her şey çıkarılıp değiştirilmeye hazır olduklarında ana düğme ve metal kamera plakası yeni ön panele takılır ve ardından ön panel sabitlenir. Daha sonra LCD ekranı tekrar takılır. Ön panelin düzgün yerine oturduğundan emin olmak için iPad’in açılarak çalışıp çalışmadığı kontrol edilir. Ekranın çalışmasında sorun yoksa iPad kapatılır.

  iPhone Kırık Çatlak Ekran Ön Cam Değişim Tamir Servis Fiyatları

Ekran sadece görüntüyle ilgili bir araç olduğundan, ekran değişimi sonrası tabletinizdeki veriler hiçbir şekilde silinmez. Buna rağmen her tür ihtimale karşı, Cep Market’te iPad ekran değişimi öncesi cihazınızdaki verilerin mutlaka yedeği alınmaktadır.

Ekran değişimi sonrası iPad dokunmatik hızı, dokunmatik hassasiyeti ve ekran parlaklığında hiçbir farklılık olmaz. Ekranın görüntü kalitesi ilk günkü performansına döner.

iPad tabletin ekran değişimi fiyatı servisimizde uygun seviyededir. iPad ekran değişimi fiyatını öğrenmek için dilediğiniz zaman Kadıköy tamir mağazamızı arayabilirsiniz.

iPad Üst Cam Değişimi

iPad tabletinizin herhangi bir nedenden dolayı üst camı çatladıysa, tüm ekranı değiştirmek yerine sadece üst camı değiştirebilirsiniz. iPad’i açtığınızda görüntü varsa ancak iç ekranda kırık yoksa, bu durumda iPad üst cam değişimi yapılması yeterlidir, böylece maliyeti düşürebilirsiniz. Çünkü iPad iç ekran değişimi fiyatları, iPad üst cam değişimi fiyatları ile karşılaştırıldığında daha yüksektir.

Üst cam değişiminde sadece ön taraftaki dokunmatik cam değişir. Değişim sonrasında iPad tabletiniz ilk günkü görüntüsüne kavuşur.

iPad Air Ekran Kırılması Ön Cam Değişimi

Apple iPad Ön Cam Değişimi Fiyatları

Apple iPad 2 Mini299 TL
Apple iPad 3299 TL
Apple iPad 3 Mini299 TL
Apple iPad 4299 TL
iPad Air399 TL
iPad Air 2700 TL
iPad Mini300 TL
iPad 2018699 TL

Bu gönderiyi paylaş

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir