Cep Telefonu Yedek Parça

Cep Telefonu Yedek Parça

Cep Telefonu Yedek Parça

Konu cep telefonu yedek parçası olduğunda CepMarket uzun yıllar verdiği tecrübeyle Türkiye’nin neresine olursanız olun tercih edilen ilk servislerin başında gelir. Bunda müşteri memnuniyeti ve OEM parça kullanma alışkanlığının etkileri vardır.

En Ucuz Cep Telefonu Yedek Parça Satan Yer

CepMarket her zaman yedek parçalarını market fiyatının altında ücretlendirmeye gayret eder. Bu rekabetçi anlayış cep telefonu yedek parça pazarında servisimize önemli bir ün kazandırmıştır.

Yedek Parçada Neden CepMarket?

  • Müşteriler mağazamızdan güler yüzle ayrılır.
  • Bizimle alışveriş yapmak güvenlidir.
  • Ayrıca bir perakendeci olarak on yılı aşkın yedek parça deneyimimiz vardır.
  • Tüm ürünler için ertesi gün teslimat sunuyoruz.
  • Tüm Türkiye’ye kargoluyor ve kargo alıyoruz.
  • Uzman teknisyenleriz ve rakipsiz destek sağlıyoruz.

Kadıköy merkezli servisimizde yer alan tüm cep telefonu yedek parça ürünleri Samsung ya da Apple gibi telefon üreticilerine gönderilen orijinal parçaların ta kendisidir. Bunlar büyük şirketlerin tedarik ettiği markaların bizzat ürettiği parçalardır. Dolayısıyla telefonunuz her zaman ilk günkü performansına dönecektir.

Cep Telefonu Yedek Parça Toptancıları

15 yıla yaklaşan cep telefonu teknik servisi deneyimine sahip Cep Market’te cep telefonu yedek parçalarının satışı yapılmaktadır. Cep Market olarak cep telefonu hasarları ve bozulmalarında cep telefonu tamirleri ve yedek parçaları için en iyi noktayız. Servisimizde birden fazla adetli yedek parça satın almak isteyen tüm Türkiye’deki müşterilerimize hızlı ve güvenilir bir hizmet sunuyoruz.

Akıllı telefonların özellikle camdan yapılan ekranları en kolay çatlayan ya da kırılan yani hasar alan parçalarıdır. Ekran değişimi alanında uzman olan Cep Market’te ekran değişiminde gerekli olan yüksek kalite yedek parçaları en uygun maliyetle bulabilirsiniz.

Servisimizde Apple, Samsung, Huawei, Xiaomi, General Mobile, Oppo, Realme gibi markalar başta olmak üzere piyasada yer alan diğer tüm cep telefonu markalarının ve modellerinin yedek parçaları mevcuttur.

Çıkma Telefon Parçaları

Çıkma telefon parçaları, telefonlardan çıkarılan orijinal yedek parçalar olmaktadır. Çıkma ekran türleri revize ekran anlamında da olabilmektedir. Cep telefonları hasar alan kullanıcılar, bazen orijinal ve sertifikalı yedek parçaların takılmasını isteyebilirler. Bunun nedeni bu tip yedek parçaların markaların testlerinden geçmiş, onaylı ve orijinal parça olmaları sebebiyle, kullanıcıların bu parçalara daha fazla güvenmeleridir.

Cep Market’te piyasadaki çoğu markanın ve modellerinin çıkma telefon parçaları bulunmaktadır. Çıkma telefon parçaları olarak en çok hasar alan parçalar olmaları dolayısıyla en fazla rağbet görenler ekranlardır. Cep Market’te başta iPhone ve Samsung olmak üzere hemen hemen bütün cep telefonu markalarının orijinal ve sertifikalı ekranları bulunmaktadır. İkinci el cihazlardan çıkardığımız bu ekranları gerekli testlerden geçirdikten ve hatasız olduğunu anladıktan sonra müşterilerimizin isteği üzerine, hasarlı cihazdaki ekranla değiştiriyoruz. Bu şekilde müşteriler cep telefonlarında orijinal ekran kullanmaya devem edebiliyor.

Çıkma ekran fiyatları ne kadar konusunu ele alacak olursak; tıpkı cep telefonu fiyatları gibi markadan markaya ve modelden modele çıkma ekran fiyatları da farklılık göstermektedir. Cep Market’e telefon açarak veya 7/24 açık WhatsApp destek hattımıza ulaşarak markaların çıkma ekran fiyat listesi hakkında bilgi alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: iPhone Revize Ekran Ne Demek Fiyatları Ne Kadar?

Telefon Parçaları Nelerdir?

Ekran: Cep telefonlarının en önemli dahili bileşeninin ekran olduğunu söyleyebiliriz. Cep Market’te en fazla yapılan işlem ekran değişimidir. LCD tabanlı ekranlar (IPS teknolojisi ve diğerleri) ve LED aydınlatmalı ekranlar (AMOLED, Super AMOLED ve diğerleri) olmak üzere iki tür akıllı telefon ekran teknolojisi mevcuttur.

  Samsung J5 2016 Ekran Değişimi

Ön Cam: Ekranın dokunmatik fonksiyonlarını yerine getirdiği kısımdır. Bozulduğu takdirde dokunmatik çalışmaz.

Kamera: Akıllı telefonlarda fotoğraf ve video çekmek için arka ve ön kameralar yer almaktadır. Ayrıca görüntülü görüşmelerde de kameradan faydalanılmaktadır. Günümüzde daha kaliteli çekimler yapmak için sayıları artarak arkada 4 ve önde 2 kamera kurulumu olan akıllı telefonlara çokça rastlanmaktadır. Kameranın piksel sayısının artması görüntünün daha iyi olduğu anlamına gelir.

Kasa: Telefon parçalarını içinde tutan ve telefonun dış görüntüsünü meydana getiren parçaya kasa denir. Kasa dış çerçeveyi ve tasarımı oluşturmaktadır.

Batarya: Akıllı telefonların önemli bileşenlerinden biri de bataryalarıdır. Akıllı telefon bataryaları, çıkarılabilir veya sabit lityum iyon pil teknolojisi kullanmaktadır. Lityum iyon pillerin en önemli avantajı kullanım sırasında çabuk ömürleri kısalsa da kullanılmadıkları zaman enerji kayıplarının az olmasıdır.

Mikrofon: Telefon görüşmelerinde karşı tarafa ses gönderilmesi için gerekli olan parçadır. Karşı tarafa ses gitmemesi veya cızırtılı olması durumunda hoparlör patlak tabiri kullanılmaktadır. Böyle bir durumda teknik serviste değişimi kolaylıkla yapılabilmektedir.

Entegre:  Cep telefonlarında şarj entegresi, Wi-Fi entegresi, dokunmatik entegresi veya Baseband entegresi bulunmaktadır. Bu entegreler arızalanabilir ve arızalandıklarında cihazın belirli bir işlevini kullanılamaz hale getirir.

Hafıza Artırma: Cep telefonu hafızanızın yetersiz olduğu durumlarda cihazın SD kart desteği bulunuyorsa, desteklediği kadar kapasitede harici SD kart kullanarak telefonun hafızasını artırabiliriz.

Home Tuşu: Cep telefonundaki home tuşu adın da anlaşılacağı üzerine tek başına kullanıldığında ana ekrana dönmeyi sağlayan tuştur.

Şarj Soketi: Telefonun şarj adaptörünün giriş yerine şarj soketi denir.

Cep Telefonu Yedek Parça

Kamera Koruma Camı: Kamera koruma camı, cep telefonlarının kamera lenslerinin zarar görmesini engellemeye yarar.  

Flex: Anakarttan ekrana görüntü aktarılmasını sağlayan kabloya flex denir. Flex arızalandığında cihaz görüntü vermeyi keser veya hatalı davranır.

Polarize: Ekranın üzerinde yer alan görüntünün oluşmasına yardımcı olan şeffaf koyu film tabakasına polarize denir. Bu tabaka ön cam hasar aldığında zarar görebilmektedir.

Yan Ses Kısma Açma Tuşu: Cep telefonlarının yan taraflarında bulunan ses açma/kapama tuşlarıdır. Oldukça fazla kullanıldığından dolayı cep telefonlarında sıkça karşılaşılan sorunlardan bir tanesi de yan ses kısma açma tuşlarının bozulmasıdır

Titreşim Motoru: Cep telefonunuzdan gelen çağrıları, mesajları veya bildirimleri cihaz sessiz konumdayken titreşim yoluyla haberdar eden parçaya denir.

Face ID Çipi:  Apple’ın 2017 de iPhone X ile birlikte başlattığı ve kullanıcıların ekran kilidi açma ve kimlik doğrulama işlemlerini yüzleriyle gerçekleştirmelerini sağlayan Face ID teknolojisinin, görevini yapmasını sağlayan parçadır. Face ID çipinde donanımsal bir arıza olması sonucunda Face ID çipi değişimi gerekebilir.

  Ekranda Işık Yanıp Sönmesi

Kapatma Açma Güç Tuşu: Cep telefonlarında yan tarafta bulunan, cihazı açmaya ve kapatmaya yarayan tuşa kapatma açma güç tuşu adı verilir. Bu tuş zaman zaman düşmelerden veya darbelerden dolayı bozulabilmektedir.

Arka Kapak: Cep telefonlarının zaman içerisinde arka kapağı yıpranmakta veya çizilmektedir. Hatta cam olan arka kapaklarda düşme ya da darbelere bağlı olarak kırılma veya çatlama olabilmektedir.

Kulaklık Ahize Hoparlör: Kulaklık telefonla konuşurken sesin karşı taraftan iletilmesini sağlayan parçadır. Ahize is ev telefonlarında bulunan sesin duyulduğu ve iletildiği parçadır. Hoparlör müzik dinlerken, video izlerken, sesli ve video görüşmelerde sesi dışa vere parçadır.

Kulaklık Soketi: Cep telefonlarında alt ya da üst kısımda bulunan, sesin kulağa aktarılmasını sağlayan kısımdır.

Sensör: Cep telefonlarında parlaklıktaki, manyetik alanlardaki veya sıcaklıktaki gibi ortam değişikliklerini ve telefonun hareket ettirilmesi, ters çevrilmesi gibi hareketleri tespit etmesi için kullanılan ve bunları elektronik sinyallere dönüştüren bileşene sensör denir.

Akıllı Telefonun İçindeki Parçalar

Kullanıcılar cep telefonlarında meydana gelen bir hasar durumunda en uygun fiyatlı çözümlere başvurmaktadırlar. Bu noktada da akıllı telefonlarındaki sorunları yedek parçalar ile gidermeye yönelirler. Akıllı telefonların yedek parçaları, cihazların en kısa sürede çalışır hale gelmesini yeni bir telefon almaktan çok daha uygun maliyetlerle sağladıkları için, kullanıcılar tarafından çoğunlukla tercih edilmektedir.

Bir önceki bölümde yer alan hemen hemen bütün parçalar akıllı telefonlarda bulunmaktadır. 15 yıla yaklaşan teknik servis deneyimine sahip Cep Market’te yukarıda bahsi geçen akıllı telefon yedek parçalarını yüksek kaliteli özellikte ve en uygun fiyat garantisi ile bulabilirsiniz.

Telefonda Chipset Nedir?

Telefonda Chipset diğer adıyla yonga seti, anakart üzerinde yer alan ve anakartın beynini oluşturan entegre devrelere denir. Chipset bir telefondaki en önemli bileşendir. Temel ve bütünleşik arabirimleri yöneten ve bunlar arasındaki veri akışını sağlayan bir çeşit işlemcidir.

Telefonlardaki ve bilgisayarlardaki işlemciler birbirinden farklıdır. Bilgisayarlarda ekran kartı ve işlemci gibi bileşenlerin her biri için farklı bir yuva mevcuttur. Fakat akıllı telefonlarda alan kısıtlı olduğu için her bir bileşenin ayrı bir yuvası yoktur. Bu sebeple birden fazla bileşen tek bir yonga üzerinde birleşmektedir.

Samsung revize ekran nedir ? Süper Amoled, ips Lcd, retina ekran

Nisan 2021 – Telefon Yedek Parça Değişim Ücretleri

iPhone Mikrofon Değişimi100 TL
iPhone 4 Mikrofon Değişimi100 TL
iPhone 4s Mikrofon Değişimi100 TL
iPhone 5 Mikrofon Değişimi110 TL
iPhone 5s Mikrofon Değişimi110 TL
iPhone 6 Mikrofon Değişimi150 TL
iPhone 6s Mikrofon Değişimi150 TL
iPhone 8 Mikrofon Değişimi300 TL
iPhone 5c Mikrofon Değişimi110 TL
iPhone SE Mikrofon Değişimi110 TL
iPhone 6 Plus Mikrofon Değişimi150 TL
iPhone 6s Plus Mikrofon Değişimi150 TL
iPhone 7 Plus Mikrofon Değişimi250 TL
iPhone 8 Plus Mikrofon Değişimi300 TL
Samsung Galaxy S8 Plus Mikrofon Değişimi199 TL
Samsung Galaxy S8 Mikrofon Değişimi199 TL
Samsung Galaxy Note 8 Mikrofon Değişimi199 TL
Samsung Galaxy S9 Mikrofon Değişimi199 TL
Samsung Galaxy S9 Plus Mikrofon Değişimi125 TL
iPhone X Mikrofon Değişimi399 TL
Samsung Galaxy Note 20 Ultra Mikrofon Değişimi TL

Bu gönderiyi paylaş

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir