Apple Camı Kırıldı Ne Yapmalıyım?

apple cami kirildi ne yapmaliyim

Apple Camı Kırıldı Ne Yapmalıyım?

Apple telefon sahipleri telefonlarında sıklıkla ön cam kırılma problemiyle karşılaşmaktadırlar. Çünkü telefonunuza ne kadar iyi bakarsanız bakın, kullanım hatası veya dış kaynaklı bir sebep yüzünden hasar alabilirler.

Apple’ın iPhone telefonlarının ekran camları çoğunlukla sert darbe alma, yüksekten düşme, cihaz üzerine sert bir baskı, batarya şişmesi veya aşırı ısınmaya rağmen cihazı kullanmaya devam etme neticesinde kırılabilmektedir.

Böyle bir durumda öncelikle yapmanız gereken Apple cihazınızın garantisini sorgulamaktır. Yalnız ilk bir yıl garantiniz devam etse de, yanlışlıkla verilen hasarları garanti karşılamaz. Bu durumda da cihazınızın onarımı için deneyimli ve uzman yetkili bir servis arayışına girmeniz gerekir.

Cep Market, 2006 yılından beri sürdürdüğü teknik servis hizmeti kapsamında iPhone cam değişimi işlemini, alanında eğitimli ve tecrübeli Apple teknisyenleri tarafından, orijinal parçalarla ve son teknoloji ekipmanlarla ortalama 2-3 saat içerisinde tamamlamaktadır. Ayrıca teknisyenlerimiz cihazınızdaki verileri yedekleyerek kaybolmalarını önler. Cam değişimi için cihazınızı bize İstanbul dahil Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo imkanıyla gönderebiliyorsunuz. Bunun için de Yurtiçi Kargo 578 894 443 sözleşme numaramızı kullanabilirsiniz.

Hasarın Boyutunu Tespit Edin

Her şeyden önce camı kırık iPhone telefonunuzun ne kadar hasarlı olduğunun tespit edilmesi gerekiyor. Bunun için ekranı analiz ederek hasarlı parçanın LCD mi yoksa koruyucu ön camı mı olduğunu belirleyin. Sadece ön camda oluşan çizik, çatlak ya da hafif kırıklar için ekran değişimi gerekmeden ön cam değişimi yeterli olabilirken,  ekranın diğer özelliklerinde problem olması durumunda ise ekran değişimi gerekebilmektedir. iPhone cam değişimi ekran değişimi işlemine göre daha düşük maliyetli olmaktadır.

Ön cam değişimi için tercihinizi Apple servisleri yönünde kullanırsanız açıkçası pişman olabilirsiniz. Çünkü Apple servisler ön cam ile birlikte ekran değişimini zorunlu olarak yaparlar. Bu da markanın zaten pahalı olan servis fiyatlarını daha da artırır. CepMarket’te iPhone’lara sadece ön cam değişimi yapabiliyoruz. Cep Market’e iPhone telefonunuzun cam değişimini alanında eğitimli ve deneyimli Apple teknisyenleri tarafından orijinal parçalarla ve cam değişimi için özel olarak geliştirilen Buz Makinesi profesyonel ekipmanlarla gerçekleştirmekteyiz.

İlginizi Çekebilir: Ön Camı Kırık iPhone’a Ekran Değişimi Gerekmez

Kırık Cam Tozlarının Ahize ve Mikrofon Temizliğini Yapın

iPhone cam kırılmasına sebepleri yukarıda da bahsettiğimiz üzere sert darbe alma, yüksekten düşme, cihaz üzerine sert bir baskı, batarya şişmesi veya aşırı ısınmaya rağmen cihazı kullanmaya devam etme gibi olaylardır. Telefonun camı kırıldığı zaman irili ufaklı birçok cam parçacığı telefonun ahizesine ve mikrofonuna girebilir. Dolayısıyla bu parçaların temizlenmesi gerekir.

  Kadıköy iPhone Cam Değişimi

iPhone ahize ve mikrofon temizliği yapmadan önce telefonunuzu temizliğe hazırlayın. Bunun için kablolarını, varsa kılıfını ve ekran koruyucu çıkarın ve tabii kapatın.

Öncelikle diş fırçası ya da boya fırçası gibi yumuşak kıllı bir fırça yardımıyla mikrofon ve hoparlörü fırçalayın. Tabii fırçanın kuru ve temiz olduğundan emin olun.

Diğer bir yöntem de maskeleme bandı ile cam kalıntılarını temizlemektir. Maskeleme bandı, ahize ve mikrofonda kalan cam tozlarını çıkarmak için ideal bir araçtır.

Kürdan da hoparlör ve mikrofon temizliğinde etkili olabilir, yalnız özellikle ızgaraya çok fazla baskı yapmadan nazik bir şekilde temizlemelisiniz.

Basınçlı hava iPhone mikrofon ve ahize temizliği için harika bir araçtır. Ancak çok güçlü olmamasına dikkat edin. Aksi takdirde ahize ve mikrofonunuz tamamen bozulabilir.

Aşırı Baskı ya da Isı Uygulamayın

iPhone’larda ekran ve ön cam ayrılabilir ve ön cam tek başına değişebilir. Dolayısıyla eğer ön camınız kırık ise komple ekran değişimi yerine cam değişimi yaptırabilirsiniz.

iPhone ekranlar yapısı itibariyle iç ekran ve ön cam olarak birbirine yapışıktır. Dıştaki ön cam kırıldığında ancak makineler yardımıyla ekrandan ayırıp yeni camın yine makineler yardımıyla iç ekrana yapıştırılması gerekir. Yalnız bu işlemleri yaparken hassas çalışma yapılmalı ve ısıya maruz bırakılmamalı.

iPhone cam değişimi sürecini tüm aşamalarını görmek ve daha detaylı bilgiye sahip olmak için Cep Market youtube kanalımızdaki iPhone cam değişimi videolarını izlemenizi tavsiye edebiliriz.

Uygun Maliyetli Kopya Kötü Kalite Camlardan Uzak Durun

iPhone cam değişiminde hasar almamış sağlam orijinal ekranınız kalır, yalnızca hasarlı ön cam değişir. Ön cam değişimi dokunma hassasiyetinde, ekran kalitesinde ve parmak izi okuyucuda herhangi bir kayba sebep olmaz. Ayrıca ön cam değişimi ekran camı değişimine göre daha uygun fiyatlıdır.

Bunun yanı sıra piyasada düşük fiyatlı kötü kalite camlar da bulunmaktadır. Bu tip camların ilk zamanlar diğerlerinden farkı anlaşılmayabilir. Fakat zamanla görüntü kalitesi kötüleşebilir. Diğer taraftan kötü kalite camlar kalındır ve dokunmatiği zayıflatabilir. Bu sebeple tanımadığınız ve güvenmediğiniz teknik servislerde bu işlemleri yaptırmayın. Cam değişiminin ancak Cep Market’in kullandığı gibi A kalite camlar kullanıldığında herhangi bir zararı yoktur.

  iPhone Garantili Ön Cam Değişimi

Kişisel Verilerinizin Güvenliği İçin Cihazınızı Şifreleyin

Cam değişimi için cihazınızı teknik servise teslim etmeden önce telefonunuzu şifreleyin. Çünkü onarım işlemleri sırasında telefon bilgileriniz gerekli değildir. Böylece cihazınızdaki uygulama, resim, video, mesaj gibi kişisel verilerinizi koruyabilirsiniz. Hatta kişisel verilerinizin kaybolmaması için iCloud veya iTune’da yedekleyin. Cep Market’te önlem olarak, her işlem öncesinde cihazınızdaki verilerin kaybolmaması için yedeği alınmaktadır.

Cihazı Teslim Etmeden Önce Şarj Kontrolü

Diğer bir dikkat edilmesi gereken konu da cihazınızı teknik servise vermeden ya da göndermeden önce şarj olup olmadığının kontrol edilmesidir. Cam değişimine sebep olan darbe ya da düşme, şarj soketine de zarar vermiş ve cihazın şarj olmasında sıkıntı yaratmış olabilir. Cihazın şarj olup olmadığını mutlaka test edin.

Ekranı Temizlemeye Çalışmayın

Kırık iPhone LCD paneldeki kırık cam parçalarını bez ya da süngerle temizlemeye çalışmayı. Bu hassas bir işlemdir. Bezle sildiğiniz cam kırıkları cihaza zarar verebilir.

Modelinize Uygun Ekran Dayanıklılığı Hizmeti

Telefon ekranlarının zarar görmemesi ve cihazların uzun ömürlü olabilmesi için ekran koruyucular önemlidir. Birbirinden farklı ekran koruyucuları, telefonun marka ve modeline göre değişkenlik göstermektedir. iPhone cam değişimi sonrasında telefon modelinize göre takılacak ekran koruyucu hakkında bilgi sahibi olmanızı öneririz.

Cep Market olarak, ekran değişimi yaptığımız tüm telefon ekranlarına koruma amaçlı kırılmaz cam takmaktayız.

Kırık Ekran Camı Destek Hattımızdan Ücretsiz Randevu Alın

Elinizde iPhone camı kırık bir cihazınız varsa ve ne yapacağınızı bilemiyorsanız Cep Market ile iletişime geçerek randevu alabilirsiniz. Bize +902163458384 numaralı telefonumuzdan, ayrıca WhatsApp veya Telegram üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

iPhone 8 Ön Cam Değişimi

iPhone Ön Cam Değişimi Fiyatları

iPhone 11800 TL
iPhone 11 Pro Max900 TL
iPhone 11 Pro850 TL
iPhone 12 Mini1500 TL
iPhone 121500 TL
iPhone 12 Pro Max1500 TL
iPhone 12 Pro1500 TL
iPhone 4149 TL
iPhone 4s149 TL
iPhone 5150 TL
iPhone 5c150 TL
iPhone 5s150 TL
iPhone 6160 TL
iPhone 6 Plus180 TL
iPhone 6s190 TL
iPhone 6s Plus200 TL
iPhone 7220 TL
iPhone 7 Plus250 TL
iPhone 8 Kırmızı TL
iPhone 8300 TL
iPhone 8 Plus Kırmızı TL
iPhone 8 Plus350 TL
iPhone SE129 TL
iPhone X600 TL
iPhone XR700 TL
iPhone XS Max800 TL
iPhone XS600 TL

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir