Anakart Tamiri Ne Kadar Tutar?

anakart.tamiri.ne.kadar.tutar

Anakart Tamiri Ne Kadar Tutar?

Anakart bir cihazın düzgün bir şekilde çalışmasını sağlayan en önemli parçası, diğer bir deyişle beyni diyebileceğimiz bir parçasıdır. Anakartlar bulundukları cihazın üzerindeki parçalar arası veri akışını sağlarlar. Bilgisayarınız veya cep telefonunuz açılmıyorsa, aşırı ısınma varsa, kablosuz internetiniz, ses kartınız veya network kartınız çalışmıyorsa, ekranda görüntü yoksa, yatay/ dikey renkli çizgiler veya sabit renkler varsa; bunlar anakart arızasının habercisi olabilir. Anakart tamiri çok önemlidir ve mutlaka profesyonel ve deneyimli kişiler tarafından yapılmalıdır.

Cep telefonu, laptop (dizüstü bilgisayar) ve masaüstü bilgisayarların anakart sistemlerindeki hatalar, cihazın işlevlerini yerine getirmesini engeller. Böyle durumlar neticesinde anakart tamiri gerekmektedir. Anakart tamiri gerektiği durumlarda, kullanıcıların merak ettiği anakart tamiri ne kadar tutar sorusunun yanıtıdır.

Anakart arızası yaşadığınız cihazınızı yetkili servise götürdüğünüzde anakart tamiri yerine anakart değişimine veya yeni anakart alımına yönlendirilebilirsiniz. Bunun yerine 15 yıla yaklaşan teknik servis hizmeti veren Cep Market’te anakart tamiri yaptırmak, çok daha uygun maliyetle sorununuzu çözmenize yardımcı olur.

Anakart tamiri fiyatı, birden fazla etkenlerin birlikte değerlendirilmesi sonucunda belirlenmektedir. Örneğin bilgisayarlardaki ve cep telefonlarındaki anakartların yapıları birbirinden farklıdır. Cihazların farklı olmasının anakart tamiri fiyatını etkilediği gibi cihazın marka ve modeli de fiyatı etkilemektedir.

Tüm bu değişkenler ek olarak Cep Market’teki eğitimli ve deneyimli teknisyenlerimiz tarafından anakartta arızaya sebep olan sorun ve çözüm yöntemi ücretsiz arıza tespit işlemiyle belirlenir ve anakart tamiri ne kadar tutar müşteriyle paylaşılır.

Telefon Anakart Tamiri Ne Kadar Tutar?

Günlük ve iş hayatımızın vazgeçilmezi olan cep telefonlarının arıza yapması her kullanıcının kabusudur. Özellikle anakart arızası ciddi bir sıkıntıdır. Telefon anakart tamiri sebepleri arasında sert bir darbe alması, yüksek bir yerden düşürülmesi, sıvıyla temas etmesi, kaçak yazılım yüklenmesi veya şarjdayken yüksek akıma maruz kalması gibi etkenler yer almaktadır.

Anakart bir telefonun işlemci, grafik kartı, RAM, hafıza ve modem gibi bütün donanımları etkileyen en önemli parçasıdır. Genellikle anakart arızası cihazın hiç açılmaması, açıldıktan sonra kapanması, ses giriş çıkışlarının kaybolması veya şebeke problemi şeklinde kendini gösterir.

Anakart üzerindeki mikroçipler, telefonunuzda kalıcı veya geçici hasarlar bırakabilirler. Geçici bir hasar olması halinde telefon anakart tamiri yaparak cihazdaki sorunu çözmek mümkündür. Bu noktaya gelindiğinde telefon anakart tamiri ne kadar tutar akıllara gelen ilk sorulardan bir tanesidir.

Cep Market’te telefon anakart tamiri için getirilen cihazınızı inceleyen uzman ekibimiz telefonun markasına, modeline ve arıza tespiti sonucu çıkan rapora göre yapılacak işlemi ve maliyeti belirler. Sizden aldığımız onayın ardından telefon anakart tamiri uygun bir fiyata ve ortalama 2 saat gibi kısa bir sürede tamamlanır. Servisimizde hemen hemen piyasadaki bütün markaların ve modellerinin anakart tamiri yapılmaktadır.

Anakart değişimi başvurulması gereken son çare olmalıdır. Anakart değişimi fiyatı neredeyse yeni bir cihaz almakla eşdeğer fiyata sahiptir.

İlginizi Çekebilir: iPhone 8 Anakart Tamiri ve Değişimi

Laptop Anakart Tamiri Fiyatı

Anakart laptop içerisindeki diğer donanımların birbiriyle uyumlu çalışmasını sağlamaktadır.

Laptop anakart arıza sebepleri arasında aşırı ısınma sorununun ilk sırada geldiğini görebiliriz. Bu ısınma, chiplerin altındaki lehimlerin çürümesi sonucunda olmaktadır ve kullanıcılar tarafından anakart yanması olarak adlandırılmaktadır.

  Samsung Anakart Tamiri Ne Kadar Tutar?

Diğer anakart arıza sebepleri arasında darbeye bağlı anakart üzerinde çatlaklar, sıvı teması sonucu anakart kısa devre sorunu, yanlış adaptörler sonucu voltaj kaynaklı sorunlar ve BIOS sorunları yer almaktadır.

Laptopunuz sık sık kilitleniyor, mouse donuyor, hareket etmiyor, ekran açılmıyor, Windows mavi ekran veriyor, sistem çok yavaş çalışıyor, bozuk renkler, usb bağlantı hataları veya ekran hatalarıyla karşılaşıyorsanız cihazda anakart arızası söz konusudur.

Yukarıdaki sorunlardan biri ve birkaçıyla karşılaşıyorsanız cihazı kapatıp bataryayı çıkarmak ilk yapmanız gereken olmalıdır. Bundan sonra yapmanız gereken ise laptop anakart tamirinde deneyimli, güvenilir ve alanında uzman Cep Market gibi bir teknik servise cihazınızı teslim etmektir.

Cep Market’te laptop anakart tamiri fiyatı teknisyenlerimizin arıza tespiti sonucunda çıkan rapora göre belirlenmektedir. Teknik servisimizde anakart tamir işlemi uygun maliyete ve en kısa sürede yapılmaktadır.

Laptop arızalarında anakart değişimi fiyatı neredeyse laptop fiyatıyla aynı olduğundan kullanıcılar çoğu zaman yeni bir laptop almayı anakart değişimine tercih edebiliyorlar. Yüksek bütçeli olan bu alternatiflerin yerine Cep Market’te yenisinden farksız olacak şekilde laptop anakart değişimi yaptırmak çok daha ekonomiktir.

Bilgisayar Anakart Tamiri Ne Kadar Tutar?

Bilgisayarlardaki anakartlar, cihazların içindeki bütün parçaların birbiriyle olan iletişimini sağlamaktadır. Dolayısıyla bilgisayarın verimli bir şekilde çalışması anakartın işlevini doğru yapmasıyla ilgilidir.

Bilgisayarınız çalışırken birden kilitleniyor, ses gelmiyor, ekranda kaymalar meydana geliyor veya görüntü kayboluyorsa yüksek ihtimalle anakart arızasıyla karşı karşıyasınızdır. Böyle durumlarda zaman kaybetmeden bilgisayar anakart tamiri konusunda deneyimli ve güvenlir bir teknik servise cihazınızı götürmelisiniz.

Bilgisayar anakart tamiri, konusunda eğitimli personel tarafından profesyonel ekipmanlarla yapılmalıdır. Aksi takdirde yeterli bilgi ve alt yapıya sahip olmayan teknik servisler tarafından yapılan tamir işlemleri geri dönüşü olmayan arızalara sebep olabilmektedir.

Bilgisayar anakart tamiri ne kadar tutar sorusunun yanıtı ise ancak arızalı anakartınıza teknik servisimizde uzman teknisyenlerimiz tarafından ücretsiz arıza tespiti yapılmasından sonra belirlenebilir. Cep Market’te bilgisayar anakart tamiri işlemini en kısa sürede, uygun fiyata ve garantili yapılmaktadır.

MacBook Anakart Tamiri Ne Kadar Tutar?

MacBook arıza sebeplerinin arasında en başta sıvıyla temasın geldiğini söyleyebiliriz. Diğer arıza sebepleri arasında fiziksel darbe, uygun ya da orijinal olmayan adaptör veya batarya kullanmak, tozlu veya kirli ortamda cihazı kullanmak, soğutma sisteminin yetersiz çalışması ve daha önceki yanlış onarımlar gelmektedir.

Apple cihazların kendilerine özgü elektronik yapıları ve çalışma prensipleri bulunmaktadır. Tüm bilgisayarlarda olduğu gibi her bir donanım parçasının görevini yerine getirmesi ve işlemlerin koordinasyonu MacBook anakarta bağlıdır. MacBook anakart tamiri, cihaza ait anakartın şeması üzerinden devre takibi ve analizi yapılarak, küçük hasar durumlarında kartın bazı kısımlarını onararak gerçekleştirilmektedir. MacBook anakart tamirinde kullanılan tüm cihazlarda antistatik özelliği bulunması çok önemlidir. MacBook ankart tamiri işleminde kullanılan bütün parçalar orijinaldir ve garanti kapsamındadır. Bu onarımda tüm verileriniz ve uygulamalarınız bozulmadan kalır.

Cep Market’te MacBook anakart tamiri, konusunda eğitimli ve uzman Apple teknisyenleri tarafından profesyonel ekipmanlarla titizlikle yapılmaktadır. Amacımız müşterilerimizin yeni cihaz alımına mecbur etmeden tasarruf ettirmektir. MacBook anakart tamiri fiyatları, cihazın modeline ve üretim yılına göre değişmektedir.

MacBook anakart değişimleri ise onarılamayacak kadar zarar görmüş anakartlarda uygulanmaktadır. Daha önceki yanlış tamir müdahaleleri veya arızanın onarılamayacak düzeyde gerçekleşmesi neticesinde MacBook anakart değişimine başvurulur. Ayrıca gerekmesi halinde de özel cihazlarlarla chipset değişimi yapılır.

  iPhone X Anakart Değişimi

anakart.tamiri.ne.kadar.tutar

Apple iPhone Anakart Ne Kadara Değişir?

iPhone telefonlarının anakart sistemlerinde arıza olması durumunda cihazda işlevsel bozukluklar yaşanabilmektedir. CPU, GPU, RAM, kamera ve diğer tüm parçalar bu sisteme bağlıdır ve anakartınız arızalandığı takdirde bunlardan biri çalışmayabilir. Örneğin, ekranınız açılmayabilir çünkü ekran ışığı devreye girmez ya da RAM’iniz düzgün işlev göstermediğinden iPhone hiçbir şekilde çalışmaz.

2006 yılından bu yana cep telefonu teknik servis hizmeti sunduğumuz Cep Market’te tüm iPhone modellerinin anakart tamirlerini yapıyoruz. Sunduğumuz hızlı ve güvenilir anakart değişimlerinde kullandığımız A kalite parçaların üst düzey performans sağladığının altını çizmek isteriz. iPhone anakart değişimi maliyeti ve süresi modele ve yapılan işleme göre değişmekle birlikte ortalama 2 saatte tamamlanmaktadır.

iPhone anakart değişiminin ardından cihazınız yeniden ilk günkü orijinal performansına ulaşır. Cihazınızda mevcut olan teknik hatalar ve çalışma sorunları tümüyle ortadan kalkar. iPhone anakart değişiminde kullanılan lehimleme ve benzer işlemler yüksek teknik bilgi ve beceri gerektirir ve yalnızca en tecrübeli servisler tarafından yapılmalıdır.

Birçok iPhone değişiminin aksine ne yazık ki anakart onarımında cihazınızdaki veriler kaybolacaktır. Dolayısıyla bilgiler, rehber, mesajlar, uygulamalar, videolar ve fotoğraflar silinir. Bu sebeple işlem öncesi mutlaka telefonun yedeği alınmalıdır. İşlem sonrası iPhone’un performansında hiçbir değişiklik olmaz.

Apple iPhone anakart ne kadara değişir sorusunun cevabına gelirsek, fiyatların son modellerde birbirine yakın olmasıyla birlikte iPhone 6 gibi daha eski cihazlara doğru indikçe değiştiğini belirtmek isteriz. iPhone anakart değişiminde parça ve işçilik garantimiz bulunmaktadır.

iPhone anakart değişimi için cihazınızı Cep Market’e Yurtiçi Kargo anlaşmamız sayesinde, Türkiye’nin her noktasından ücretsiz kargoyla gönderebilir ve yine ücretsiz kargoyla teslim alabilirsiniz.

Samsung Anakart Tamiri Yapılabilir mi?

Samsung anakart arızası telefonun darbe alması, düşmesi, sıvıyla temas etmesi ve ezilmesi sonucunda meydana gelmektedir. Anakart arızası belirtileri arasında en sık karşılaşılanlar telefonun kapanıp açılmaması, ses giriş çıkışlarının kaybolması ve şebeke problemleridir. Bu gibi sorunlarla karşılaştığınız takdirde anakart arızası olduğundan şüphe edebilirsiniz. Samsung telefonunuzun anakartındaki mikroçipler kalıcı veya geçici hasara sebep olabilmektedir. Geçici hasar oluştuysa Samsung anakart tamiri yapılabilir mi sorusunun cevabı evettir.

Cep Market’te Samsung anakart tamiri işlemini uzman Samsung teknisyenleri tarafından profesyonel ekipmanlarla sadece birkaç saat içerisinde tamamlayarak, telefonunuzu aynı gün içerisinde sorunsuz bir şekilde size teslim ediyoruz.

Cep Telefonu Tamiri, Anakart tamiri ne kadar sürer ?

iPhone Ekran Değişimi Fiyatları

iPhone 11999 TL
iPhone 11 Pro2500 TL
iPhone 11 Pro Max3250 TL
iPhone 11 Pro Max Red Product TL
iPhone 11 Pro Red Product TL
iPhone 11 Red Product TL
iPhone 123300 TL
iPhone 12 Mini3400 TL
iPhone 12 Pro3500 TL
iPhone 12 Pro Max4250 TL
iPhone 4S149 TL
iPhone 5150 TL
iPhone 5c150 TL
iPhone 5s150 TL
iPhone 6200 TL
iPhone 6 Plus229 TL
iPhone 6s200 TL
iPhone 6s Plus229 TL
iPhone 7250 TL
iPhone 8 Plus299 TL
iPhone 8 Plus Kırmızı TL
iPhone SE 2 20201400 TL
iPhone SE150 TL
iPhone X1450 TL
iPhone X OLED799 TL
iPhone XR1599 TL
iPhone XS1099 TL
iPhone XS Max1699 TL

Bu gönderiyi paylaş

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir