iPhone Anakart Tamiri Ne Kadar Sürer?

Blog sayfasına dönün
Kadıköy iPhone Anakart Tamiri

iPhone Anakart Tamiri Ne Kadar Sürer?

iPhone anakart tamiri ne kadar sürer merak edilen konular arasında yer alıyor. CepMarket’te tüm iPhone’ların (iPhone 5, 6, 7, 8, X ve Pro) anakart tamirlerini yapıyoruz. Tamirler modelden modele ve yapılan işleme göre değişmekle birlikte ortalama 2 ila 3 saat arasında tamamlanır. Peki bu tamirler hangi işlemleri kapsar? Verilerim, fotoğraflarım ve diğer bilgilerim silinir mi? Cihazın performansı parça değişiminden sonra düşer mi? Gelin bu sorulara cevap verelim.

Çok Beklemem Gerekir mi?

CepMarket olarak sektörün en hızlı iPhone anakart tamirlerinden birini yapıyoruz. Kargoyla değişim imkanımız sayesinde gönderim ücreti ödemeden aynı gün tamir yaptırabiliyorsunuz. iPhone anakart tamirlerinde süre yapılan işleme göre değişir ancak genellikle aynı gün içerisinde tamamlanmış olur ve iPhone kargoyla gönderilmişse hızlıca tekrar kargoya verilir. Böylece Apple servisinde günlerce ve hatta haftalarca bekleyerek zaman kaybetmeniz gerekmez.

Sıkça Sorulan Sorulara Cevaplar

 1. Anakart tamirinden sonra ne yazık ki tüm verileriniz silinir ve eğer yedeği yoksa geri getirilemez.
 2. İşlem incelik gerektirdiğinden yalnızca en üst düzey ekipmanlar kullanarak yapılmalıdır.
 3. Her iPhone servisi anakart değişimi yapmaz ve fiyatlar arasında belirgin farklar vardır.
 4. İşlem iPhone’un performansını değiştirmez, orijinali gibi kalır.
iPhone 8 Anakart Tamiri ve Değişimi

Hangi Durumlarda iPhone Anakart Değişimi Gerekir?

Anakart değişimi elbette bir iPhone’da yapılması istenen son tamirlerden biridir. Çünkü diğer adıyla motherboard olarak da bilinen bu devre iPhone’unuz için her şey anlamına geliyor. CPU, GPU, RAM, kamera ve diğer tüm parçalar bu devre üzerindedir ve anakartınız arızalanırsa bunlardan herhangi biri çalışmayı durdurabilir. Örneğin, ekranınız açılmayabilir çünkü ekran ışığı devreye girmez ya da RAM’iniz düzgün işlev göstermediğinden iPhone hiçbir şekilde çalışmaz.

Örnek Anakart Videomuz

Güvenilir iPhone Anakart Tamiri

Hızlı ve güvenilir iPhone anakart tamiri için doğru yere geldiniz. Yedek parçalarımız A kalite olup, çıkma ve orijinal parçalarımız da bulunmaktadır. Yere düşen, darbe alan veya suya temas eden bir iPhone’da kolaylıkla anakart arızası oluşabilir. 2007 yılından bu yana verdiğimiz üstün iPhone tamir hizmetleriyle cihazlarınızı ilk günkü performanslarına getiriyoruz.

iPhone 6 Anakart Tamiri

CepMarket, Kadıköy’de çip düzeyinde iPhone tamiri yapıyoruz. iPhone 6 anakart tamiri de bundan farklı değildir. iPhone’unuz açılmıyor çünkü yazılımı çöküyor ve sıfırlanması ya da geri yüklenmesi gerekiyorsa ya da bir donanım sorunu iPhone’unuzun tümüyle açılmasını engelliyorsa yaklaşık 1 saatte yerine getirdiğimiz anakart tamiri iPhone 6’nın çalışmama sorununu çözer.

iPhone 7 Anakart Tamiri

iPhone 7 anakart onarımları sıradan kullanıcılar için gerçekten karmaşık işlemlerdir. Başarılı bir iPhone 7 anakart tamiri, yılların verdiği profesyonel deneyim, kaliteli parçalar ve profesyonel araçlar gerektirir. CepMarket’te müşterilerimize bu deneyimi sunuyoruz.

iPhone 8 Anakart Tamiri

Eğer iPhone 8 anakartınız bir şekilde hasar görürse cihazınız çalışmayı durdurur. Bu nedenle telefonunuzun arızasının anakart kaynaklı olup olmadığını belirlemek önemlidir ve belirtelim, bir telefonun devre kartının onarılması kolay bir iş değildir. Ancak merak etmeyin, CepMarket’te hızlı ve güvenilir iPhone 8 anakart tamiri yapıyoruz.

Kadıköy iPhone Anakart Tamiri

iPhone X Anakart Tamiri

iPhone’larda anakart sorunlarının nedenleri çeşitlidir. Örneğin, bir pilin yanlış takılması aşırı ısınmaya neden olur ve bu da anakart arızasına yol açabilir. Hasarlı pillerin veya hasarlı şarj adaptörlerinin kullanılması da anakart sorunlarının bir nedenidir. Uyumlu olmayan şarjlar anakart USB’sine zarar verebilir. Servisimizde tüm Türkiye’ye ücretsiz kargoyla iPhone X anakart tamiri yapıyoruz.

iPhone 11 Anakart Tamiri

iPhone 11 gibi bir iPhone’da anakart tamiri gerektiren durumlar şunlardır:

 • Fiziksel olarak hasar görmüş parçalar.
 • Yanma kokusu.
 • Rastgele kilitlenmeler veya donma sorunları.
 • Mavi ekran.
 • Merkezi İşlem Birimi (CPU) veya
 • Rastgele Erişim Belleği (RAM) sorunları.

iPhone 12 Anakart Tamiri

CepMarket’te iPhone 11’de olduğu gibi iPhone 12 için de A kalite anakart tamiri yapıyoruz. iPhone 12’de anakart tamiri gerektiren durumlar şunlardır:

 • Pil şarj olmuyorsa.
 • Cihaz pili olmuyorsa.
 • Ekranda arka ışık / görüntü yoksa.
 • Rastgele çöküyorsa.
 • USB bağlantı noktaları çalışmıyorsa.
 • Ekran açılmıyorsa.

Aralık 2020 – iPhone Tamir Bilgileri

Model Fiyat
iPhone Anakart Tamiri Sorunuz
iPhone Dokunmatik Entegresi Tamiri 299 TL
iPhone Mikrofon Tamiri 100 TL
iPhone Batarya Tamiri 149 TL
iPhone Kasa Tamiri 129 TL

Garantiniz Var mı?

Garantilerimiz telefon markalarının sunduğu garantilerden farklı değildir. Düşen, kırılan kısacası kullanıcı hatası kaynaklı yaşanan arızalara garanti vermiyoruz. Cihazın hangi hasarlara karşı dayanacağı ve bozulmadan kalacağı belli değildir. 3 metreden düşüp çalışabilir ya da 30 santimetreden düşerek bozulabilir. Cihazınızı mağazamızda teslim aldıktan sonra sınırsız süre boyunca test edebilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Yorumlar (2)

 • Müşteri cevap

  Hocam kolay gelsin, benim iphone açıkken şarj olmuyor, sence neden yapar böyle bir şey?

  24 Haziran 2020 , 20:24
  • Cep Market cevap

   Merhaba; Dilerseniz cihazınızı ücretsiz arıza tespit hizmetimize tabi tutabiliriz, bunun için bizlere ücretsiz kargo ile cihazınızı göndermeniz yeterli.

   https://cepmarket.com.tr/service/kargo-ile-cep-telefonu-tamiri/

   Firmamız tüm arıza tespitlerinde önce analiz edip müşterilerini bilgilendiriyor, onayınız sonrasında işlemler başlatılıyor.

   Harici aklınıza takılanları sormak için mesai saatleri içinde 0216 345 83 84 no lu telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

   27 Haziran 2020 , 19:18

Sormak İstediğiniz Bir Şey Mi Var ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog sayfasına dönün