Telefondan Ses Gelmiyor ve Gitmiyor

Sözlü iletişim, herhangi bir telefon kullanıcısının en temel gereksinimlerinden biridir. Bu gereklilik yerine getirilmediğinde hızlıca önemli bir probleme dönüşebilir.

iPhone ya da Samsung gibi son teknoloji bir akıllı telefon kullanıyorsanız, bu telefonlarda arama sırasında ses gitmeme sorunu ile karşılaşma ihtimaliniz oldukça düşüktür. Böyle bir sorunla karşılaşırsanız deneyebileceğiniz birkaç çözüm bulunuyor.

Telefondan Ses Gelmiyor ve Gitmiyor
Telefondan Ses Gelmiyor ve Gitmiyor

Telefon Ses Sorunu Düzeltme

Telefondan ses gelmiyor ve gitmiyor diyen çok sayıda kullanıcı oluyor. Bu sorunu kolayca çözmenin birkaç yolu vardır.

Çözüm-1: Telefonun Ahizesini Temizleyin

Basit gibi gelebilir ancak bunun işe yaradığı birçok kez söylenmiştir. iPhone ya da Android telefonunuz kir ve toza maruz kalıyorsa, ahizeyi temiz tutmalısınız. Bir kürdan veya metal olmayan küçük sivri bir şey kullanarak alıcıda toplanan tüm kir veya tozu kazıyın.

Çözüm-2: Sesi Kontrol Edin

Müzik dinlerken veya video izlerken, sesi ayarlama eğilimindeyiz; Ses yanlışlıkla kısıldıysa, konuşma sırasında karşıdakini duyamazsınız. Görüşme sesinin açık olduğundan emin olun.

Samsung Servis Kadıköy

Çözüm-3: Bluetooth’u Kontrol Edin

Telefonunuza bir kulaklık taktıysanız, ahizeden veya hoparlörden herhangi bir ses alamayacaksınız. Telefonunuzdan normal bir şekilde ses almak için kulaklığı çıkarmanız gerekir; dahası, Bluetooth üzerinden kablosuz hoparlöre bağlandıysanız, hoparlör bağlantısını koparmanız ve Bluetooth’u kapatmanız gerekir: AyarlarBluetoothKapat yolunu izleyin.

Çözüm-4: Cihazınızı Baştan Başlatın

Eğer telefondan ses gelmiyor ve gitmiyor durumundan şikayetçiyseniz, diğer birçok beklenmeyen sorun gibi bu problemi de telefonunuzu baştan başlatarak çözebilirsiniz.

Çözüm-5: Telefonu Sıfırlayın

Eğer yukarıdakilerin hiçbiri işe yaramadıysa, telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürerek problemin çözülmesini sağlayabilirsiniz. Bazen yazılımsal bir hata bu duruma neden olabilir.

Mikrofon Soketi Değişimi

Bir diğer yaygın sorun da cihazdaki mikrofonun artık çalışmamasıdır. Bu durum mikrofon soketi değişimi işlemini gerektirir. CepMarket olarak tüm akıllı telefonlarda mikrofon değişimi yapıyoruz. Aşağıda iPhone mikrofon değişimi fiyatlarını bulabilirsiniz. Android mikrofon değişimi fiyatı için sorunuz.

iPhone Mikrofon Değişimi Ücretleri

ModelDeğiştirilen ParçaFiyat
iPhone XMikrofon Değişimi
iPhone 8 PlusMikrofon Değişimi300 TL
iPhone 8Mikrofon Değişimi300 TL
iPhone 7 PlusMikrofon Değişimi250 TL
iPhone 7Mikrofon Değişimi250 TL
iPhone 6S Plus
Mikrofon Değişimi150 TL
iPhone 6SMikrofon Değişimi150 TL
iPhone 6 Plus
Mikrofon Değişimi150 TL
iPhone 6Mikrofon Değişimi150 TL
iPhone 5SMikrofon Değişimi110 TL
iPhone 5Mikrofon Değişimi110 TL
iPhone 5CMikrofon Değişimi110 TL
iPhone 4SMikrofon Değişimi100 TL
iPhone 4Mikrofon Değişimi100 TL
Pazar Günü Açık Telefoncular