Samsung Galaxy Ekranda Renk Sorunu

Blog sayfasına dönün
Galaxy Ekranda Renk Sorunu

Samsung Galaxy Ekranda Renk Sorunu

Samsung Galaxy ekranda renk sorunu CepMarket mağazamızda sık sık ele aldığımız sorunlar arasında yer alıyor. Samsung Galaxy telefondaki renk sorunu birçok farklı nedenle oluşabilir. Bunlar arasında telefonun tipik olarak yere düşürülmesi ya da üzerine baskı uygulanmasının yanı sıra Samsung’un AMOLED yapıdaki panelinin etkisi de var. Peki bu problem nasıl ortadan kaldırılır?

Cihazınızı Sıfırlayın ve Baştan Kurun

Samsung Galaxy akıllı telefonlarda şirketin kendi geliştirmiş olduğu özel AMOLED ekranlar kullanılıyor. AMOLED ekranlar diğer OLED ekranlardan biraz farklıdır ve genellikle daha iyi görüntü kalitesine sahiplerdir. Ancak beraberinde renk sorunları ile gelebilirler. Öyle ki basit bir yazılım güncellemesi dahi renk sorunu yaratabilir. Tıpkı en yeni Galaxy Note 20 telefonlarda olduğu gibi.

Yapabileceğiniz ilk şeylerden biri cihazı yedekleyerek sıfırlamak ve ardından baştan kurmaktır. Baştan kurulan Galaxy telefondaki ekran renk sorunu devam ediyorsa o halde yapabileceğiniz tek şey ekran değişimidir çünkü cihazınızın ekranı hasar almıştır.

Kargo İle Telefon Tamiri Nasıl Yapılır - Bilinmesi Gerekenler

Ekran Renk Sorununu Tespit Edin

Ekran renk sorunu siyah, pembe, sarı, yeşil ya da buna benzer olabilir. Siyah ekran genellikle ekran kararması olarak bilinir ve esasında yine ekran değişimi gerektirir. Ancak sarı ekran örneğin gece modundan kaynaklanabilir. Cihazınızın ekran ayarlarından mavi ışığı azaltan gece modu açıksa kapatabilirsiniz. Aşağıda bazı Samsung Galaxy telefonların ekran değişimi ücretleri yer alıyor. Daha fazlası için şimdi bizi arayın.

Servisimizde ücretsiz hasar tespit yapıyoruz.

Samsung Galaxy Ekran Değişimi Videomuz

25 Ekim 2020 – Samsung Galaxy Ekran Değişimi Fiyatları

Model ve İşlemFiyat
Samsung Note 9 Ekran Değişimi
1850 TL
Samsung S9 Ekran Değişimi1650 TL
Samsung S9 Plus Ekran Değişimi
1900 TL
Samsung Note 8 Ekran Değişimi1599 TL
Samsung S8 Plus Ekran Değişimi1700 TL
Samsung S8 Ekran Değişimi1500 TL
Samsung S7 Edge Ekran Değişimi1250 TL

Bu gönderiyi paylaş

Sormak İstediğiniz Bir Şey Mi Var ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog sayfasına dönün