iPhone Ön Cam Değişimi Yaptırmam Gerekir mi?

iPhone telefonunuz kırık veya çatlamış bir ekrana sahipse, ekibimizden her türlü teknik desteği alabilirsiniz. Teknisyenlerimiz kırık ekran onarımı konusunda uzmandır. Bu nedenle ihtiyacınız olan hizmetleri size sağlamanın yanında size bazı ipuçları da verir.

Ön Cam Değişimi Hangi Durumlarda Yapılır?

Servisimiz iPhone ön cam değişimi konusunda mükemmel çözümlere sahip. O nedenle iPhone ön cam değişimi yaptırmam gerekir mi ya da hangi durumda iPhone ön cam değişimi yapılır diye merak eden müşterilerimiz için bu makaleyi hazırlamak istedik.

iPhone ön cam değişiminin gerekli olduğu durumlar gayet açıktır. Ancak özel ekipmanlara sahip olmadan kesin olarak bir şey söylemek başta zor olabilir. Öncelikle ekranınızda herhangi bir siyah nokta veya leke ya da renk bozulması gibi sıra dışı bir problemle karşılaşıp karşılaşmadığınızı kontrol etmelisiniz.

Ön Cam Değişimi Hangi Durumlarda Yapılır?
Ön Cam Değişimi Hangi Durumlarda Yapılır?

Eğer LCD ekranınız her zaman olduğu gibi çalışmaya devam ediyor ve görüntü veriyorsa, bu durumda yalnızca iPhone ön cam değişimi yaptırmanız yeterli olacaktır. Her iPhone tamir mağazası bunu yapamayacağı gibi size ekran değişimi gerektiğini söyleyerek fazladan masraf çıkarabilir.

Dokunmatiği Çalışmayan Telefon Nasıl Açılır?

Bu masraflardan kaçınmak için CepMarket gibi güvenilir servislere itibar etmelisiniz. Mağazamızda, iPhone ön camını özel makineler ile ekrandan ayırıyor ve bu sayede orijinal ekranın cihazda kalmasını sağlıyoruz. Aynı zamanda tüm işlemin müşteriye yansıyan maliyeti de yarı yarıya azaltılmış oluyor.

Ucuz Her Zaman “İyi” Değildir

Bazı mağazalar değişim ücretini artırmak adına ön cam değişiminin yanında LCD değişimi de yaparken, aynı zamanda daha ucuz kalite yedek parçalar da kullanabilir. Bunu en iyi orijinal ve Çin malı iki paneli yan yana koyduğunuzda anlayabilirsiniz.

Sahte Parçaları Ayırt Edin

iPhone Ön Cam Değişimi Yaptırmam Gerekir mi?
iPhone Ön Cam Değişimi Yaptırmam Gerekir mi?

Ucuz üretim panel orijinal panele kıyasla plastik yüzeyinde daha sarımtırak bir kontrasta sahip olur. Aynı zamanda alkol damlası gibi testlerde damlayı tüm ekrana yayar ve orijinali gibi bir bütün halinde tutamaz.

Sahte Cam Daha Kolay Kırılır

Çin malı dediğimiz taklit paneller aynı zamanda daha kolay kırılırlar ve daha rahat bükülürler. Panelin rengine bakın ve tam anlamıyla beyaz olduğundan emin olun. Servis aksini iddia ederse asla inanmayın. Tamir mağazasından cihazınızı teslim aldığınızda kontrol edebileceğiniz bir faktör daha bulunuyor.

Samsung Galaxy J3 2016 Ekranı Kadıköy

Renk Sıcaklığını Kontrol Edin

Cihazı ilk elinize aldığınızda ekran renk sıcaklığını kontrol edin. Çin malı ya da ucuz üretim cam kullanıldığında ekrandan daha kuvvetli bir mavi ışık yansıtıldığını görürsünüz. Orijinal bir cama sahip bir iPhone ile yan yana konulduğunda bunu çabucak farkedersiniz. İşte bir örneği yukarıda yer alıyor. Daha parlak ışık aynı zamanda retina sağlığı için de tehlike arz etmektedir.

27 Ocak 2020 – iPhone Ekran & Ön Cam Değişim Fiyatları

ModelCam Değişimi FiyatıEkran Değişimi Fiyatı
iPhone XS Plus
Fiyatlar beklenmektedir.Fiyatlar beklenmektedir.
iPhone XSFiyatlar beklenmektedir.Fiyatlar beklenmektedir.
iPhone X Arka Cam 399 TL
iPhone 8 350 TL 250 TL
iPhone 8 Arka Cam 399 TL
iPhone 8 300 TL 240 TL
iPhone 8 Arka Cam 399 TL
iPhone 7 249 TL 220 TL
iPhone 7 220 TL 200 TL
iPhone 6S 200 TL 180 TL
iPhone 6S 190 TL 170 TL
iPhone 6 180 TL 160 TL
iPhone 6 160 TL 140 TL
iPhone 5S 99 TL 99 TL
iPhone 5C 99 TL 99 TL
iPhone 5 99 TL 99 TL
iPhone SE 130 TL 130 TL
iPhone 4S 149 TL 149 TL
iPhone 4 149 TL 149 TL