iPhone Kamera Camı Kırıldı

Kamera lensleri genellikle cihaz düştükten sonra kırılır. Ancak merceklerinin değişen sıcaklık nedeniyle çatladığını iddia edenler bile olmuştur. Peki iPhone kamera camı kırıldı ise ne yapılabilir?

iPhone Kamera Camı Kırıldı
iPhone Kamera Camı Kırıldı

Kırılan iPhone Kamerası

iPhone kamera camı kırılması ile ilgili ilginç bir vaka geçtiğimiz sene yılbaşında yaşandı. Aldığı iPhone X’in kamerasının soğuk – sıcak değişimiyle çatladığını iddia bir kullanıcı yalnızca Apple tarafından reddedilmedi aynı zamanda cihazının komple değişimiyle karşılaştı.

Bu da müşterinin karşısına 549 dolar gibi devasa bir ücret çıkardı. Amiral gemisi çoğu telefondan bile daha yüksek bir fiyat. Birçok iPhone’da kamera camı kasaya gömülü haldedir. Bu nedenle kamera camı değişimi çoğu zaman telefonun değiştirilmesi ya da kasanın değiştirilmesi ile çözülür.

Yeni nesil iPhone kameraları sıradan cam yerine Apple’ın Sapphire cam teknolojisini kullanıyor. Bu sayede çizilmelere ve çatlamalara karşı daha dayanıklılar. Ancak sırt üstü asfalta düşen bir iPhone için kamera camının hasar almaması ihtimali çok düşük.

Telefon Ekranı Değişirse İçindekiler Silinir Mi?

CepMarket iPhone kamera camı değişimi için sadece orijinal parçalar kullanır. iPhone lens camı değişimi 30 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanır. Geleneksel mağazaların aksine günlerce hatta haftalarca cihazınızdan ayrı olmak zorunda kalmazsınız.

2 Nisan 2020 – iPhone Kamera Camı Değişim Ücretleri

ModelDeğiştirilen ParçaFiyat
iPhone XArka Kamera Camı 149 TL
iPhone XÖn Kamera Camı 150 TL
iPhone 8 PlusArka Kamera Camı 149 TL
iPhone 8Arka Kamera Camı 189 TL
iPhone 7 PlusArka Kamera Camı 149 TL
iPhone 7Arka Kamera Camı 149 TL
iPhone 6S PlusArka Kamera Camı 100 TL
iPhone 6SArka Kamera Camı 100 TL