Eğer CepMarket’te iPhone ekran değişimi hizmetinin nasıl çalıştığıyla ilgili merak ettiğiniz sorularınız varsa, tam olarak doğru yerdesiniz. CepMarket.com.tr olarak iPhone ekran değişimi sonrasında bizlere en çok yöneltilen soruları sizler için bu sayfada derlemeye karar verdik. Aşağıda iPhone ekran değişimi sonrasında sıkça sorulanlar ve merak edilenler yer alıyor. Umuyoruz ki siz de aradığınız cevapları bulacaksınız.

iPhone Ekran Değişimi Sonrasında Sıkça Sorulanlar ve Merak Edilenler

iPhone ekran değişimi sonrasında cihazı teslim almadan önce test edebilir miyim?

Bu karşılaştığımız bir soru. iPhone ekran değişimi sonrasında cihazınızı teslim almaya geldiğinizde önce mağazamızda test edebilir ve siz de bizim gibi çalıştığından emin olduktan sonra ödeme yapmayı seçebilirsiniz.

Ekranda renk sararması olur mu?

Mağazamızda yalnızca orijinal parçalar kullanılır ve bu nedenle bu tür sorunlarla karşılaşmazsınız. Ancak belirtelim Apple’ın True Tone renk teknolojisinin sizi cihazınızı gece kullanırken mavi ışığı kısarak ekranı daha sarı gösterdiğini unutmayın. Bunu ayarlardan kapatabilirsiniz.

Yeni ekranın garantisi var mı?

Ekran ve cam değişimi gibi teknik işlemlerde işçilik ve parça garantisi sunuyoruz. Firmamızda onarılan tüm teknolojik cihazlar CepMarket garantisi altındadır.

Kredi kartına taksitle ödeme alıyor musunuz?

Kredi kartına 12 taksit, havale veya mağazamızda ödeme imkanları sunuyoruz.

Ekranda yanlarda açıklık kalır mı?

Tüm parça değişimi ve tamir işlemleri profesyonel ekibimiz tarafından gerçekleştiriliyor. Cihazı teslim alırken normal şartlarda böyle bir durumla karşılaşmazsınız.

Değişimden sonra ekranda ısınma olur mu?

Bu internette duyduğumuz bir problem. Sorun yan sanayi parçalar kullanılınca ortaya çıkıyor. Genellikle ekrandaki kameranın kablosunun değiştirilmesiyle çözülüyor. Orijinal yedek parçalar kullanılarak bu sorundan kaçınılabilir.

Ekran değiştikten sonra şebeke problemi ortaya çıkar mı?

Bu sorun daha çok kullanıcılar kendi cihazlarını onarmaya çalıştıklarında meydana geliyor. Bunun birçok farklı sebebi var. Özçekim kamerası köşebendinin anten gibi davranmaya çalıştığı son derece nadir durumlardan, mantıksal karta dört konektörle bağlı olan elektrik kablosunun arızalandığı daha sıradan durumlara kadar çeşitli nedenleri olabilir.

Ekran değişimi rehberin silinmesine yol açar mı?

Ekran değişimleri cihazınızın yazılımsal boyutuna etki etmez. O nedenle rehberin silinmesi gibi işletim sistemiyle ilgili değişiklikler yaşanmaz. Ancak bazı tamir mağazaları tamirden önce cihazdaki verileri silmeyi seçebilir. Rehber cihazın hafızasında saklanıyorsa bu durum ortaya çıkacaktır.

Ekran değişimiyle birlikte verilerim silinir mi?

Ekran değişimleri telefonun verisine etki etmez. Ancak bazı mağazalar tamir işleminden önce telefonu fabrika ayarlarına alır. Böylece daha sonra müşterinin verilerinin çalındığından şikayetçi olmasının önüne geçmiş olur.

Ekran taktırdım sensör bozuldu, böyle bir şey yaşar mıyım?

Yan sanayi ekranların kullanılması bu soruna neden olur. Bu ekranlardaki sensörler en başından hatalı olduğundan asla işlevsellik göstermezler. Mağazamızdaki değişim işlemlerinden sonra telefonu test ediyor ve her şeyin çalıştığından emin oluyoruz. Siz de teslim almadan önce dilerseniz test ediyorsunuz.

Ekran Titremesi

Yeni ekran takılınca dokunmatik hassasiyeti azalır mı?

Ekran değişiminde orijinal parçalar kullanılırsa bu tür bir sorunla karşılaşılmaz. Telefonunuz ilk günkü gibi düzgünce çalışır.

Ekran değiştikten sonra oyun oynarken telefon ısınır mı?

Isınma elektrik kablosundan kaynaklanır ve bunun değişmesi gerekir. Orijinal parçalarda bu sorun yaşanmaz. Ekran değişiminde yan sanayi parçalar tercih edilirse böyle bir sorun meydana gelebilir.

Yeni ekrandan sonra telefon donmaya başladı, bu normal mi?

Cihazda donmaya neden olacak çok fazla sebep var. iPhone entegre devresinden, dokunmaları algılayan ekran ile cam arasındaki sayısallaştırıcının arızalanmasına kadar çeşitli ihtimaller söz konusu. OEM parçalar kullanılmaz veya bir işçilik hatası yaşanırsa bu sorun meydana gelebilir.

Ekran taktırdım ancak telefon açılmıyor.

Telefonun açılmaması arka ışık devresinin değişim esnasında hasar görmesi veya mantıksal kartın arızalanması gibi nedenlerle ortaya çıkabilir. Yine ucuza mâl edilen yedek parçaların kullanılması bu soruna neden olacaktır.

iPhone ekranını değiştirdim ve telefon şarj olmuyor.

Ekran değişimlerinin telefonun şarj ünitesiyle doğrudan bir alakası yoktur. Ancak değişim esnasında şarj devre çipinin zarar görmesi telefonun artık şarj olmamasıyla sonuçlanacaktır.

Ekranı taktırdım fakat ses gelmiyor.

Eğer ekran değişimini yapan mağaza telefonunuzun ses kablolarına zarar verdiyse bu sorunla karşılaşılacaktır. Bu durumda mağaza ile tekrar görüşerek yardım almayı deneyebilirsiniz.

iPhone ekran değişimini nasıl yapıyorsunuz?

Onarım ücretini açıklamadan önce iPhone’unuzu incelemeye alıyoruz. Ekran onarımlarının büyük çoğunluğu kazayla gerçekleşen hasarlardan kaynaklanıyor. Bu durumda ön paneldeki tüm katmanların (cam, sayısallaştırıcı ve LCD) hasar alıp almadığını anlayarak uygun bir fiyat veriyoruz.

Siz ekranı değiştirirken izleyebilir miyim?

Biz ekranınızı değiştirirken dilerseniz işlemin nasıl gerçekleştiğini takip edebilirsiniz.

Ekran değişimi yaptırırken nelere dikkat etmek gerekir?

iPhone ekran değişimleri cihazın modeline göre farklılık gösterir. Bazı modellerde ana ekran tuşu ön panelden ayrıldığından bunun yeni panele taşınması gerekir. Böylece Touch ID özelliğinin kaybolmamış olur. Bunun yanı sıra yeni panelde sensörlerin yerli yerinde olduğundan emin olmak gerekiyor. En önemlisi ise yan sanayi parçalar kullanmamak ve böylece ekstra masraflardan kaçınmaktır.

CepMarket kaç yıldır bu işi yapıyor?

CepMarket 2006 senesinde ilk mağazasını açtı ve o zamandan bu yana 12 yılı aşkın bir tecrübeye sahip.

Ekran değişimi videonuz var mı?

YouTube kanalımızda çok sayıda tamir videomuz bulunuyor. Örneğin bu ekran değişimi videosu gibi.

Orijinal ekran ile sahte ekran nasıl anlaşılır?

Hangi ekranının orijinal hangisinin replika olduğunu anlamada iPhone’un modeli büyük rol oynuyor. Sahte ekranlar bile kendi içlerinde ayrılıyorlar ve bazıları gerçekten kaliteli oluyor. Bunun sebebi aslında Apple’ın iPhone ekranlarını Çin’e yaptırıyor olması ve Çinli mağazaların bu süreçte ekranı birinci elden kopyalama şansına erişiyor olmaları. Kaliteli olanları ayırt etmek gerçekten zor. Ancak orijinal bir iPhone’la yan yana getirerek ekranlarının maksimum parlaklıkta nasıl göründüklerine bakarak bir karşılaştırma yapabilirsiniz.

Telefon Ekran ve Ön Cam Değişimi Kullanıcı Yorumları

CepMarket’i ShiftDelete’de buldum, orijinal ekranlar mı kullanıyorsunuz?

Mağazamızda OEM parçalar kullanıyoruz. OEM, Orijinal Ekipman Üreticisi demek. Yani Apple’ın ekranlarını üreten firmalar anlamına geliyor.

Ekran değişince kasa eğilir mi?

Teoride eğer tamir mağazası ekranı takarken gereğinden fazla kuvvet uygulamışsa, özellikle iPhone 7 ve 7 Plus gibi bükülmeye eğilimli bir telefon söz konusuysa böyle bir şey yaşanabilir. Onun dışında kasanın tamir esnasında eğilme şansı çoğu iPhone’da neredeyse imkansızdır.

iPhone ekran değişimini nereden yaptırabilirim?

Bunun için resmi Apple mağazalarına gidebilir ve cihazınız için bir tamir talebinde bulunabilirsiniz. Aynı zamanda tamir mağazalarından yardım alabilir ve maliyeti ne kadar düşürebileceğinizi görebilirsiniz. CepMarket gibi tamir mağazaları kargo imkanı ile kullanıcılara uzaktan onarım imkanı sunmaktadır.

Ekran değişimi referanslarınız varmı?

Referanslarımız Valeo, Opak Optik, Ramiz Köfte, Akbank, Garanti Bankası, Daikin ve daha fazlası olarak sıralanıyor. Aynı zamanda buraya tıklayarak müşteri yorumlarımıza göz atabilirsiniz.

Ekran değişimi ne kadar sürer?

Ekran değişimi yoğunluğa göre 1 saat civarında tamamlanır.

Ekran değişince içine toz kaçar mı?

CepMarket olarak tüm onarım ve değişimleri toz gibi yabancı maddelerden uzak özel bir tamir odasında gerçekleştiriyoruz. Eğer değişimi yapan mağaza dikkatsiz davranmışsa bu olabilir.

Ekran değişince orta tuş/Touch ID bozulur mu?

Bazı iPhone’larda ekranın değiştirilmesi aynı zamanda eski ana ekran tuşunun yeni panele aktarılmasını gerektirir. Bu yapılmadığı takdirde Touch ID işlevselliği kaybolur.

Parmak izi okuyucu bozulur mu?

Kırık paneldeki ana ekran tuşunun bazı iPhone’larda yeni panele aktarılması gerekirken bazılarında bu tuş panelle bütünleşiktir. Bu noktalara dikkat edilmediği takdirde veya ana ekran tuşunun montajı sırasında kablo hasar görmüş ya da yan sanayi bir parça kullanılmışsa böyle bir sorunla oluşabilir.

Ekran camı ile yalnızca ekran aynı şey mi?

Bununla ilgili şuradaki yazımıza göz atabilirsiniz: Telefonlarda Ön Cam, Sayısallaştırıcı, Dokunmatik Ekran ve LCD Arasındaki Fark. Ancak kısaca hayır.

iPhone Ekran Değişimi Ücretleri

ModelÜrün & HizmetÜcreti
iPhone X
LCD Ekran Değişimi 899 TL
iPhone 8
LCD Ekran Değişimi 240 TL
iPhone 7
LCD Ekran Değişimi 200 TL
iPhone 6 Plus
LCD Ekran Değişimi 229 TL
iPhone 6S
LCD Ekran Değişimi 200 TL
iPhone 5
LCD Ekran Değişimi 150 TL