iPhone Ekran Değişimi Sonrasında SSS – iPhone Ekran Değişimi Sonrasında Sıkça Sorulanlar ve Merak Edilenler

Eğer CepMarket’te iPhone ekran değişimi hizmetinin nasıl çalıştığıyla ilgili merak ettiğiniz sorularınız varsa, tam olarak doğru yerdesiniz. CepMarket.com.tr olarak iPhone ekran değişimi sonrasında bizlere en çok yöneltilen soruları sizler için bu sayfada derlemeye karar verdik. Aşağıda iPhone ekran değişimi sonrasında sıkça sorulanlar ve merak edilenler yer alıyor. Umuyoruz ki siz de aradığınız cevapları bulacaksınız.

iPhone Ekran Değişimi Sonrasında Sıkça Sorulanlar ve Merak Edilenler

iPhone ekran değişimi sonrasında cihazı teslim almadan önce test edebilir miyim?

Bu karşılaştığımız bir soru. iPhone ekran değişimi sonrasında cihazınızı teslim almaya geldiğinizde önce mağazamızda test edebilir ve siz de bizim gibi çalıştığından emin olduktan sonra ödeme yapmayı seçebilirsiniz.

Ekranda renk sararması olur mu?

Mağazamızda yalnızca orijinal parçalar kullanılır ve bu nedenle bu tür sorunlarla karşılaşmazsınız. Ancak belirtelim Apple’ın True Tone renk teknolojisinin sizi cihazınızı gece kullanırken mavi ışığı kısarak ekranı daha sarı gösterdiğini unutmayın. Bunu ayarlardan kapatabilirsiniz.

Yeni ekranın garantisi var mı?

Ekran ve cam değişimi gibi teknik işlemlerde işçilik ve parça garantisi sunuyoruz. Firmamızda onarılan tüm teknolojik cihazlar CepMarket garantisi altındadır.

Kredi kartına taksitle ödeme alıyor musunuz?

Kredi kartına 12 taksit, havale veya mağazamızda ödeme imkanları sunuyoruz.

Ekranda yanlarda açıklık kalır mı?

Tüm parça değişimi ve tamir işlemleri profesyonel ekibimiz tarafından gerçekleştiriliyor. Cihazı teslim alırken normal şartlarda böyle bir durumla karşılaşmazsınız.

Değişimden sonra ekranda ısınma olur mu?

Bu internette duyduğumuz bir problem. Sorun yan sanayi parçalar kullanılınca ortaya çıkıyor. Genellikle ekrandaki kameranın kablosunun değiştirilmesiyle çözülüyor. Orijinal yedek parçalar kullanılarak bu sorundan kaçınılabilir.

Ekran değiştikten sonra şebeke problemi ortaya çıkar mı?

Bu sorun daha çok kullanıcılar kendi cihazlarını onarmaya çalıştıklarında meydana geliyor. Bunun birçok farklı sebebi var. Özçekim kamerası köşebendinin anten gibi davranmaya çalıştığı son derece nadir durumlardan, mantıksal karta dört konektörle bağlı olan elektrik kablosunun arızalandığı daha sıradan durumlara kadar çeşitli nedenleri olabilir.

Ekran değişimi rehberin silinmesine yol açar mı?

Ekran değişimleri cihazınızın yazılımsal boyutuna etki etmez. O nedenle rehberin silinmesi gibi işletim sistemiyle ilgili değişiklikler yaşanmaz. Ancak bazı tamir mağazaları tamirden önce cihazdaki verileri silmeyi seçebilir. Rehber cihazın hafızasında saklanıyorsa bu durum ortaya çıkacaktır.

Ekran değişimiyle birlikte verilerim silinir mi?

Ekran değişimleri telefonun verisine etki etmez. Ancak bazı mağazalar tamir işleminden önce telefonu fabrika ayarlarına alır. Böylece daha sonra müşterinin verilerinin çalındığından şikayetçi olmasının önüne geçmiş olur.

Ekran taktırdım sensör bozuldu, böyle bir şey yaşar mıyım?

Yan sanayi ekranların kullanılması bu soruna neden olur. Bu ekranlardaki sensörler en başından hatalı olduğundan asla işlevsellik göstermezler. Mağazamızdaki değişim işlemlerinden sonra telefonu test ediyor ve her şeyin çalıştığından emin oluyoruz. Siz de teslim almadan önce dilerseniz test ediyorsunuz.

Yeni ekran takılınca dokunmatik hassasiyeti azalır mı?

Ekran değişiminde orijinal parçalar kullanılırsa bu tür bir sorunla karşılaşılmaz. Telefonunuz ilk günkü gibi düzgünce çalışır.

Ekran değiştikten sonra oyun oynarken telefon ısınır mı?

Isınma elektrik kablosundan kaynaklanır ve bunun değişmesi gerekir. Orijinal parçalarda bu sorun yaşanmaz. Ekran değişiminde yan sanayi parçalar tercih edilirse böyle bir sorun meydana gelebilir.

Yeni ekrandan sonra telefon donmaya başladı, bu normal mi?

Cihazda donmaya neden olacak çok fazla sebep var. iPhone entegre devresinden, dokunmaları algılayan ekran ile cam arasındaki sayısallaştırıcının arızalanmasına kadar çeşitli ihtimaller söz konusu. OEM parçalar kullanılmaz veya bir işçilik hatası yaşanırsa bu sorun meydana gelebilir.

Ekran taktırdım ancak telefon açılmıyor.

Telefonun açılmaması arka ışık devresinin değişim esnasında hasar görmesi veya mantıksal kartın arızalanması gibi nedenlerle ortaya çıkabilir. Yine ucuza mâl edilen yedek parçaların kullanılması bu soruna neden olacaktır.

iPhone ekranını değiştirdim ve telefon şarj olmuyor.

Ekran değişimlerinin telefonun şarj ünitesiyle doğrudan bir alakası yoktur. Ancak değişim esnasında şarj devre çipinin zarar görmesi telefonun artık şarj olmamasıyla sonuçlanacaktır.

Ekranı taktırdım fakat ses gelmiyor.

Eğer ekran değişimini yapan mağaza telefonunuzun ses kablolarına zarar verdiyse bu sorunla karşılaşılacaktır. Bu durumda mağaza ile tekrar görüşerek yardım almayı deneyebilirsiniz.

iPhone ekran değişimini nasıl yapıyorsunuz?

Onarım ücretini açıklamadan önce iPhone’unuzu incelemeye alıyoruz. Ekran onarımlarının büyük çoğunluğu kazayla gerçekleşen hasarlardan kaynaklanıyor. Bu durumda ön paneldeki tüm katmanların (cam, sayısallaştırıcı ve LCD) hasar alıp almadığını anlayarak uygun bir fiyat veriyoruz.

Apple Watch Tamiri, Apple Watch Ekran Değişimi

Siz ekranı değiştirirken izleyebilir miyim?

Biz ekranınızı değiştirirken dilerseniz işlemin nasıl gerçekleştiğini takip edebilirsiniz.

Ekran değişimi yaptırırken nelere dikkat etmek gerekir?

iPhone ekran değişimleri cihazın modeline göre farklılık gösterir. Bazı modellerde ana ekran tuşu ön panelden ayrıldığından bunun yeni panele taşınması gerekir. Böylece Touch ID özelliğinin kaybolmamış olur. Bunun yanı sıra yeni panelde sensörlerin yerli yerinde olduğundan emin olmak gerekiyor. En önemlisi ise yan sanayi parçalar kullanmamak ve böylece ekstra masraflardan kaçınmaktır.

CepMarket kaç yıldır bu işi yapıyor?

CepMarket 2006 senesinde ilk mağazasını açtı ve o zamandan bu yana 12 yılı aşkın bir tecrübeye sahip.

Ekran değişimi videonuz var mı?

YouTube kanalımızda çok sayıda tamir videomuz bulunuyor. Örneğin bu ekran değişimi videosu gibi.

Orijinal ekran ile sahte ekran nasıl anlaşılır?

Hangi ekranının orijinal hangisinin replika olduğunu anlamada iPhone’un modeli büyük rol oynuyor. Sahte ekranlar bile kendi içlerinde ayrılıyorlar ve bazıları gerçekten kaliteli oluyor. Bunun sebebi aslında Apple’ın iPhone ekranlarını Çin’e yaptırıyor olması ve Çinli mağazaların bu süreçte ekranı birinci elden kopyalama şansına erişiyor olmaları. Kaliteli olanları ayırt etmek gerçekten zor. Ancak orijinal bir iPhone’la yan yana getirerek ekranlarının maksimum parlaklıkta nasıl göründüklerine bakarak bir karşılaştırma yapabilirsiniz.

CepMarket’i ShiftDelete’de buldum, orijinal ekranlar mı kullanıyorsunuz?

Mağazamızda OEM parçalar kullanıyoruz. OEM, Orijinal Ekipman Üreticisi demek. Yani Apple’ın ekranlarını üreten firmalar anlamına geliyor.

Ekran değişince kasa eğilir mi?

Teoride eğer tamir mağazası ekranı takarken gereğinden fazla kuvvet uygulamışsa, özellikle iPhone 7 ve 7 Plus gibi bükülmeye eğilimli bir telefon söz konusuysa böyle bir şey yaşanabilir. Onun dışında kasanın tamir esnasında eğilme şansı çoğu iPhone’da neredeyse imkansızdır.

iPhone ekran değişimini nereden yaptırabilirim?

Bunun için resmi Apple mağazalarına gidebilir ve cihazınız için bir tamir talebinde bulunabilirsiniz. Aynı zamanda tamir mağazalarından yardım alabilir ve maliyeti ne kadar düşürebileceğinizi görebilirsiniz. CepMarket gibi tamir mağazaları kargo imkanı ile kullanıcılara uzaktan onarım imkanı sunmaktadır.

Ekran değişimi referanslarınız varmı?

Referanslarımız Valeo, Opak Optik, Ramiz Köfte, Akbank, Garanti Bankası, Daikin ve daha fazlası olarak sıralanıyor. Aynı zamanda buraya tıklayarak müşteri yorumlarımıza göz atabilirsiniz.

Ekran değişimi ne kadar sürer?

Ekran değişimi yoğunluğa göre 1 saat civarında tamamlanır.

Ekran değişince içine toz kaçar mı?

CepMarket olarak tüm onarım ve değişimleri toz gibi yabancı maddelerden uzak özel bir tamir odasında gerçekleştiriyoruz. Eğer değişimi yapan mağaza dikkatsiz davranmışsa bu olabilir.

Ekran değişince orta tuş/Touch ID bozulur mu?

Bazı iPhone’larda ekranın değiştirilmesi aynı zamanda eski ana ekran tuşunun yeni panele aktarılmasını gerektirir. Bu yapılmadığı takdirde Touch ID işlevselliği kaybolur.

Parmak izi okuyucu bozulur mu?

Kırık paneldeki ana ekran tuşunun bazı iPhone’larda yeni panele aktarılması gerekirken bazılarında bu tuş panelle bütünleşiktir. Bu noktalara dikkat edilmediği takdirde veya ana ekran tuşunun montajı sırasında kablo hasar görmüş ya da yan sanayi bir parça kullanılmışsa böyle bir sorunla oluşabilir.

Ekran camı ile yalnızca ekran aynı şey mi?

Bununla ilgili şuradaki yazımıza göz atabilirsiniz: Telefonlarda Ön Cam, Sayısallaştırıcı, Dokunmatik Ekran ve LCD Arasındaki Fark. Ancak kısaca hayır.

 • Güncel Fiyat Bilgileri

  iPhone Ekran Değişimi Ücretleri

  ModelÜrün & HizmetÜcreti
  iPhone X
  LCD Ekran Değişimi 1800 TL
  iPhone 8
  LCD Ekran Değişimi 240 TL
  iPhone 7
  LCD Ekran Değişimi 200 TL
  iPhone 6 Plus
  LCD Ekran Değişimi 160 TL
  iPhone 6S
  LCD Ekran Değişimi 170 TL
  iPhone 5
  LCD Ekran Değişimi 99 TL
 • Profesyonel Hizmet

  Ekran değişimi; konusunda deneyimli ve eğitim almış teknisyenlerimiz’ce, Tozsuz ortamda, Profesyonel teknik servis standartlarının üzerinde, sadece cep telefonu tamirine özel donanım ve aletler kullanılarak yapılmaktadır. Firmamızda ekran değişimi süresi mağazamıza gelmeniz halinde 10 dakika ile 1 saat arasında değişmekte olup, dilerseniz ücretsiz kargo ile gönderip aynı gün geri gönderim sağlanarak 3 (üç) iş gününde teslim alma imkânınız’da vardır, Kargo gönderi ücreti firmamıza aittir

  1. Firmamıza teslim edilen cep telefonları 7/24 güvenlik kamerası ile kayıt edilerek, TEC elektronik tarafından kayıt altına alınır.
  2. Teknik servisimize bir çok telefonumun ekranı kırıldı, ön camı çatladı, dokunmatik kısmı basmıyor, yada dokunmatik alan basmıyor gibi çok sorular gelmektedir. Yine merak edilen bazı popüler arıza türleri şu şekildedir, orjinal ürün mü, iç ekran kırılması, ekrana görüntü gelmemesi, sıvı teması, apple iphone teknik servis, statik elektrikten arındırılmış, uzman teknisyen, ön cam, dokunmatik alan, iç ekran, dış panel, fiyatları tablosu, kaskom var karşılar mı, darbe sonucunda ekran kırılması bu gibi sorularınız yada aklınıza takılanları sormak için yönlendirme menüsündeki Soru Cevap bölümünü kullanabilirsiniz.
  3. Ekran değişimlerinde, değişim sonrası renk solması, yeşil ekran, gölgeli ekran, soluk ekran, ışık az, ışık süzme sorunu gibi sorunlar ya da hatalar ile yaşanmaz.
  4. Firmamızda kullanılan tüm ekran ve teknik malzemeler oem servis ürünleridir, yan sanayi teknik parça kullanılmamaktadır.
  5. Teknik Servisimize giriş yapan her cihaz AK-SİGORTA tarafından anında sigorta kapsamına alınarak, firma içerisinde oluşabilecek hasar ve diğer kazlara karşı sigortalanır
  6. Bize Sorun Alanından > Yan sanayi, en ucuz, çıkma, revize, orijinal, OEM, iç ekran bozuldu, dış ekran kırıldı, üst ekran çatladi, garanti nasıl gibi sorularınız için soru cevap bölümünü kullanabilirsiniz. Aklınıza takılan tüm sorular içinde 24 saat destek hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

  Her marka ve model cep telefonu ekran ve cam değişiminin yapıldığı Laboratuvarımız düzenli olarak NASYONEL KİMYA LTD.ŞTİ. tarafından, özel kimyasal ürünler ile sterilizasyon yapılmaktadır. Ayrıca statik elektrik, yani durgun elektrikten de sürekli olarak arındırılır, statik elektrik boşaltması sağlanır ve iş güvenliği uzmanlarınca bu durum kontrol edilerek düzenli geri bildirim sağlanır.

 • Ücretsiz Kargo Bölgeleri

  Ücretsiz Kargo Geçerli Türkiye İlleri

  Adana – Adıyaman – Afyon – Ağrı – Amasya – Ankara – Antalya – Artvin – Aydın – Balıkesir – Bilecik – Bingöl – Bitlis – Bolu – Burdur – Bursa – Çanakkale – Çankırı – Çorum – Denizli – Diyarbakır – Edirne – Elazığ – Erzincan – Erzurum – Eskişehir – Gaziantep – Giresun – Gümüşhane – Hakkari – Hatay – Isparta – İçel (Mersin) – İstanbul – İzmir – Kars – Kastamonu – Kayseri – Kırklareli – Kırşehir – Kocaeli – Konya – Kütahya – Malatya – Manisa – Kahramanmaraş – Mardin – Muğla – Muş – Nevşehir – Niğde – Ordu – Rize – Sakarya – Samsun – Siirt – Sinop – Sivas – Tekirdağ – Tokat – Trabzon – Tunceli – Şanlıurfa – Uşak – Van – Yozgat – Zonguldak – Aksaray – Bayburt – Karaman – Kırıkkale – Batman – Şırnak – Bartın – Ardahan – Iğdır – Yalova – Karabük – Kilis – Osmaniye – Düzce.

  İstanbul İçi Moto Kurye Çalışma İlçeleri

  Adalar – Arnavut köy -Ata şehir – Avcılar – Bağcılar – Bahçelievler – Bakırköy – Başak şehir – Bayrampaşa – Beşiktaş – Beykoz – Beylik düzü – Beyoğlu – Büyük çekmece – Çatalca – Çekme köy – Esenler – Esen yurt – Eyüp – Fatih – Gaziosmanpaşa – Güngören – Kağıthane – Kartal – Küçük çekmece – Maltepe – Pendik – Sancak tepe – Sarıyer – Silivri – Sultanbeyli – Sultan gazi – Şile – Şişli – Tuzla – Ümraniye – Üsküdar – Zeytinburnu

 • Kargo Gönderim Detayları

  Mağazamız İSTANBUL da olup Türkiye’nin her yerinden cihaz teslim almaktayız, Teknik Servisimize ulaşamayacağınız bir yerde ikametgah ediyorsanız, ÜCRETSİZ KARGO avantajımız dan faydalanabilirsiniz. Yurtiçi Kargo ile CEP MARKET arasında özel bir anlaşma olup, müşterimizden asla ücret alınmayacak şekilde kurumsal bir anlaşmamız vardır.

  • Türkiye’nin her yerinden Kargo Bedava sistemi ile özel anlaşma kodumuz 222839228 üzerinden gönderi yapabilirsiniz.
  • 222839228 kodu ile Teknik Servisimize cihaz göndermek ve teslim almak ücretsizdir.

  Kargo ile teslim alınan cihazlar, Kargo birimi tarafından anında onarımı yapılarak aynı günün akşamına tarafınıza teslim edilmek üzere Kargo ya teslim edilir. Kargo Gönderimi ile ilgili tüm detayları, aşağıdaki link den temin edebilirsiniz.

  ÖNEMLİ – Telefonunuzu Kargo Firmasında Güzelce Paketleyin

  Cepmarket Kargo
 • Cepmarket Kadıköy Yol Tarifi

  ÖNEMLİ: Başka şubemiz yoktur. Mağazamız Aşağıda videodaki belirtilmiştir. Profesyonel Teknik Servisimiz, İstanbul da olup Kadıköy Söğütlüçeşme Caddesi Ana Cadde üzerindedir.

  Söğütlüçeşme Metrobüs Durağından çıkınca sol tarafa doğru ilerleyiniz, Altı yol Boğa Heykeline doğru yürürken sağ tarafta SÖĞÜTLÜ ÇEŞME CAMİ vardır,karşında CEP MARKET, bina numaramız 196 dır.

  KARGO ADRES: Söğütlüçeşme Caddesi No:196 Kadıköy İSTANBUL

  (Söğütlüçeşme Cami Karşısı Ana Cadde Üzeri )

  Kadıköy’e giden Tüm Minibüs, Otobüs ve Bostancı Sarı Dolmuşları önümüzden geçmektedir, firmamıza ulaşım oldukça kolaydır.

  TEL : 0216345 83 84 WhatsApp: 0537 958 02 02

  Cepmarket Yol Tarifi
 • Detaylı Bilgilendirme

  iPhone’da Ekran Değişimi Apple Garantisine Girer mi?

  Bu CepMarket olarak sıkça karşılaştığımız bir soru ve cevabı aslında oldukça basit. Apple, kullanıcı hatasıyla oluşan hasarları garanti kapsamına almıyor. Buna ekran ve ön cam gibi kırılgan parçalar da dahil.

  Böyle durumlarda tamir mağazaları Apple’dan daha uygun değişim ücretlerine sahip olduğundan kullanıcılar bu seçeneklere yöneliyor.

YouTube Kanalımızdan Çeşitli Tamir ve İncelemeler

iPhone Değişim Cihazı Nasıl Anlaşılır

YouTube kanalımıza abone olarak gelişmelerden haberdar olabilirsiniz. En iyi tamir videoları aracılığı ile “ekran değişimi nasıl yapılır?”, “Siri’nin tamiri mümkün mü? “gibi popüler sorulara göz atabilirsiniz.