iPhone 6 Plus Dokunmatik Entegresi Fiyatı

iPhone 6 Plus Dokunmatik Entegresi Fiyatı

iPhone 6 Plus Dokunmatik Entegresi Fiyatı Nedir?

Bu yazıda iPhone 6 Plus‘da dokunmatiğin çalışmaması sorununu ele alacağız. Bu sorun genellikle beraberinde ‘screen flickering‘ dediğimiz ekran titreme problemiyle birlikte gelir. Ancak burada genelde kullanıcıların aklına takılan birkaç soru farklı oluyor. Örneğin, dokunmatik sorununun ekrandan mı kaynaklandığı gibi. Bazı kullanıcılar ekranı değiştirmiş olmalarına rağmen dokunmatik sorununun devam ettiğinden dert yanar.

Bu noktada iPhone 6 Plus, uygulama ikonlarını görebildiğiniz ancak dokunamadığınız bir cihaz haline dönüşüyor. Bu tür problemler ‘Touch IC‘ denilen dokunmatik entegresinin hasar almasından kaynaklanır. CepMarket ekibi olarak yazımızda bu sorundan bahsetmek istedik.

Iphone 6 Plus Dokunmatik Entegresi Fiyatı

Dokunmatik Entegresi Değişimi ve Ücretler

iPhone 6 Plus ekranınızın üst kısmında gri şeritlerle mi karşılaşıyorsunuz? Veya dokunmatik geç yanıt veriyor ya da tümüyle çalışmıyor mu? Bazen çalışıyor bazen duruyor veya çalışması için ekranı ve hatta telefonu kapatıp açmanız mı gerekiyor? Merak etmeyin sorununuzun ne olduğunu oldukça iyi biliyoruz. Tüm bu sorunlar iPhone 6 Plus dokunmatik entegresinin (Touch IC) eskisi gibi düzgün çalışmamasından kaynaklanıyor.

  iPhone Hoparlöre Su Girdi

Tamir Nasıl Yapılır?

Bunun aslında nadir bir sorun olduğunu söylemek zor. Zira iPhone 6 Plus önceki iPhone’lara göre oldukça zayıf bir bileşen tasarımına sahip. Kullanılan yumuşak alüminyum materyal telefonun kolayca bükülmesine ve içerideki devrenin hasar görmesine neden oluyor. Arızaya neden olan çipler “Meson U2402” ve “Cumulus U2401” isimlerine sahip. iPhone 6 Plus’da dokunmatik entegresini değiştirmek her parçada olduğu gibi iyi bir işçilik gerektiriyor.

Bilgilerim Silinir mi?

 • Kadıköy iPhone teknik servisimizde gerçekleştirdiğimiz iPhone 6 Plus dokunmatik entegresi değişiminde bilgileriniz silinmemektedir.
 • Apple iPhone teknisyenlerimiz işlemden önce cihazınızı yedekler ve verilerini güvenle korur.
 • Aynı yedekleme işlemini servisimize gelmeden önce siz de yapabilirsiniz ve bizlere bildirebilirsiniz.
 • İşlem normal şartlarda da verilerinizi silmemektedir.

A Kalite ve Orijinal Parçalar

iPhone 6 Plus dokunmatik entegresi değişiminde sadece A kalite ve stok durumuna göre orijinal parçalar kullanıyoruz. Tamir süresi 1 saattir ve tamirin ardından dokunmatik entegre performansınız değişmez. Dokunmatik tepki hızı aynı kalır ve ekran aynı kalitede görüntü vermeye devam eder. Üst kalite yedek parçalı tamirlerimizde parça ve işçilik garantimiz vardır. Apple teknisyenlerimiz işlerinde fazlasıyla tecrübeli profesyonel isimlerden oluşmaktadır.

Bu gönderiyi paylaş

Yorumlar (12)

 • Misafir Reply

  Merhaba iphone 6 plus telefonum kendi kendine tuşlara basıyor mesaj yazıyor arıyor acaba sorun nereden olabilir

  8 Temmuz 2020 at 13:31
  • Cep Market Reply

   Merhaba; Dokunmatik entegresi sorunu gözükmektedir. iPhone 6 Plus Ekran Değişimi Fiyatı: https://cepmarket.com.tr/iphone-6-plus-ekran

   Dilerseniz cihazınızı ücretsiz arıza tespit hizmetimize tabi tutabiliriz, bunun için bizlere ücretsiz kargo ile cihazınızı göndermeniz yeterli.

   https://cepmarket.com.tr/service/kargo-ile-cep-telefonu-tamiri/

   Firmamız tüm arıza tespitlerinde önce analiz edip müşterilerini bilgilendiriyor, onayınız sonrasında işlemler başlatılıyor.

   Harici aklınıza takılanları sormak için mesai saatleri içinde 0216 345 83 84 no lu telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

   8 Temmuz 2020 at 16:08
 • Misafir Reply

  merhaba Meson U2402 ve “Cumulus U2401 entegresinin hasgisi tokunmatik U2402 – U2401 rasında ki fark nedir?

  2 Haziran 2020 at 02:33
  • Cep Market Reply

   Merhaba; Her ikisi de dahili dokunmatik devresidir, 2 parçadan her hangi birinin bozulmasında dokunmatik işlevini yitirmektedir.

   Cumulus U2401 yada Meson U2402 çiplerinden birinde sorun oluştuğunda

   Çizgiler / Ekranın yarasında basmama / Algılamama gibi sorunlar gözlemlenebilir.

   2 Haziran 2020 at 15:35
 • Misafir Reply

  Merhabalar benim iphone 6 plus telefonumun dokunmatiği aniden donuyor.Bazen 5 dk sonra düzeliyor bazen düzelmiyor sorun dokunmatik entegresinde midir? Teşekkürler

  22 Kasım 2019 at 10:47
  • Cep Market Reply

   Merhaba; Bu sorun dokunmatik entegresinden kaynaklanmaktadır, değişim ücreti 350 TL olup işlem süresi ise 3-4 saat arasında sürebilmektedir.

   22 Kasım 2019 at 14:34
 • Misafir Reply

  Merhaba servis bizden tamir için iPhone 6 plas telefon parası istedi siz neden bukadar ucuz yapıyorsunuz birde servis bunun tamiri olmaz diyor yine aynı hata verir diyor ekran kartı değişecek

  3 Nisan 2019 at 23:52
 • Misafir Reply

  merhaba iphone 6plus kullanıyorum telefonumun entegresi bozulmuş dokumatik çalısmıyo ama bir cok telefoncuya sordum ve tekrar aynı dokumatikte sorun olurmuş sadece bu iphone 6 plus lar için gecerliymiş doğrumu

  11 Ocak 2019 at 14:37
  • Cep Market Reply

   Merhaba; Komple dokunmatik entegresi değişmesi gerekiyor efendim. Entegre arızalarının tamamı tekrarlayabilen arızalardır bu sebeple entegre arızalarına garanti verilmez. Ana kart üzerinde işlem yapılacağı için biraz ince işçiliği vardır 1.5 – 2 gün işlem süresi vardır.

   11 Ocak 2019 at 17:40
 • Cep Market Reply

  Merhaba; Dokunmatik entegresi değişimi süresi yoğunluğa bağlı olarak 1 – 3 saat arasında sürebilmektedir.

  13 Ağustos 2018 at 16:40
 • Cep Market Reply

  Merhaba; Dokunmatik entegresi ana kart üzerinde minik bir parçadır, bu parçanın değişiminin uzmanların tarafından gerekli teçhizatlar ile yapılması gereklidir bilginize.

  13 Ağustos 2018 at 16:39

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir