iPhone 6 Plus Dokunmatik Entegresi – iPhone 6 Plus Dokunmatik Entegresi Değişimi En İyi Nerede Yapılır?

iPhone 6 Plus Dokunmatik Entegresi Fiyatı Nedir?

Bu yazıda iPhone 6 Plus‘da dokunmatiğin çalışmaması sorununu ele alacağız. Bu sorun genellikle beraberinde ‘screen flickering‘ dediğimiz ekran titreme problemiyle birlikte gelir. Ancak burada genelde kullanıcıların aklına takılan birkaç soru farklı oluyor. Örneğin, dokunmatik sorununun ekrandan mı kaynaklandığı gibi. Bazı kullanıcılar ekranı değiştirmiş olmalarına rağmen dokunmatik sorununun devam ettiğinden dert yanıyor.

Bu noktada iPhone 6 Plus, uygulama ikonlarını görebildiğiniz ancak dokunamadığınız bir cihaz haline dönüşüyor. Bu tür problemler ‘Touch IC‘ denilen dokunmatik entegresinin hasar almasından kaynaklanır. CepMarket ekibi olarak yazımızda bu sorundan bahsetmek istedik.

Dokunmatik Entegresi Değişimi ve Ücretler

iPhone 6 Plus ekranınızın üst kısmında gri şeritlerle mi karşılaşıyorsunuz? Veya dokunmatik geç yanıt veriyor ya da tümüyle çalışmıyor mu? Bazen çalışıyor bazen duruyor veya çalışması içi ekranı ve hatta telefonu kapatıp açmanız mı gerekiyor? Merak etmeyin sorununuzun ne olduğunu oldukça iyi biliyoruz. Tüm bu sorunlar iPhone 6 Plus dokunmatik entegresinin (Touch IC) eskisi gibi düzgün çalışmamasından kaynaklanıyor.

Ekranı Hasarlı iPhone Garantiye Alınır mı?

Bunun aslında nadir bir sorun olduğunu söylemek zor. Zira iPhone 6 Plus önceki iPhone’lara göre oldukça zayıf bir bileşen tasarımına sahip. Kullanılan yumuşak alüminyum materyal telefonun kolayca bükülmesine ve içerideki devrenin hasar görmesine neden oluyor. Arızaya neden olan çipler “Meson U2402” ve “Cumulus U2401” isimlerine sahip. iPhone 6 Plus’da dokunmatik entegresini değiştirmek her parçada olduğu gibi iyi bir işçilik gerektiriyor.

iPhone 6 Plus Dokunmatik Entegresi Değişimi

ModelÜrün & HizmetÜcreti
iPhone 6 Plus
Dokunmatik Entegresi Değişimi 299 TL
iPhone 6 Plus
Ön Cam Değişimi 180 TL
iPhone 6 Plus
Batarya Değişimi 149 TL
iPhone 6 Plus
LCD Ekran Değişimi 229 TL