Telefon Çalışıyor Ama Ekran Gelmiyor

Telefon Çalışıyor Ama Ekran Gelmiyor

Bize Sorun ✓Kategori: Cep TelefonuTelefon Çalışıyor Ama Ekran Gelmiyor
Aylin sordu 🤔 4 sene önce

Kullanım apple marka iphone 7 cihazımın ekranı açılmıyor kısmen açılmıyor, arada bir açılıyor home ve power tuşunu basılı tutuyorum kapanıyor açılıyor ekran yine yok ses geliyor ekran yok.

Daha sonra 15 20 dakika geçiyor tekrar kapatıp açıyorum aynı şekilde üst ve alt tuşla basılı tutarak sonra bakıyorum görüntü geliyor. Kullanmaya devam ederken bir süre sonra yeniden aynı şekilde oluyor Telefon Çalışıyor Ama Ekran Gelmiyor ne yapmalıyım emin olamıyorum.

Ekran değişimi gereklimi ekran çalışıyor, ana kart’tamı sorun var dokunmatik mi bozuldu anlayamadım. Size cihazımı göndersem bana net bir cevap verebilir misiniz, Kadıköy de 2 3 firmayı aradım bir çoğu arızayı ilk daha duyduklarını ana karttan olduğunu, alakartın ise değiminin mümkün olmayacağını söyledi telefonda siyah ekran sorunu olduğunu söyledim ana kart olduğunu direttiler.

Ekran Kararması Neden Ve Çözümü hakkında bir çok şey okudum bazen reset işe yarıyor ama o zamanda iphone’da ses var görüntü yok telefon şarj oluyor gösteriyor ekran açılmıyor, sonra ekran açılınca da şarj oluyor ama dolmuyor yani iyi bir teknik servis ihtiyacım var maalesef cepmarket bana yardımcı olursunuz diye umuyorum teşekkürler iyi çalışmalar.

18 Yanıt Var
Cep Market Yönetici diyorki 4 sene önce
Soru Sor

Merhaba Aylin Hanım, iPhone 7 cihazınızda board yani ana kart üzerinde bir sorun oluştuğunu düşünüyoruz, bu bazen minimal düzeyde çok basit bir arıza olarak gözlemlenebiliyor. Bazı durumlarda ise çok ufak arızaların bile tespiti imkansız hale gelebilmektedir, cihazınızı ücreti firmamız tarafından karşılanan kargo ile bizlere gönderebilirsiniz.

 

Bizlere ulaşan cihazınız öncesinde ücretsiz arıza tespit hizmetine tabi tutulmaktadır, tek tek tüm parçalar sırasıyla kontrol edilmektedir. BKZ

  • Dokunmatik Ekran
  • Touch ID
  • Batarya
  • Kulaklık
  • Mikrofon gibi

Arıza tespit hizmetimizde sorunlu olan kısımları tespit ettikten sonra smilatör üzerinde sökülen tüm parçalar tek tek test edilir, yukarıda bahsettiğiniz arıza yada arızalar gözlemlenir.
Bu süreç bazen 10 DK bazen ise saatlerce sürebilmektedir, firmamız sizlere net cevap verebilmek için bu adımları uygulamak zorundadır.

Arıza tespiti sonrasında şu adımlar belirmektedir 

  1. Cihazınızın tamiri yapılabilir, bu durumda masrafı konusunda sizleri bilgilendiriyoruz onayınız dan sonra işlemler başlatılmaktadır.
  2. Cihazınızın tamiri yapılsa da sorun tekrarlanabilir, bu durumda ise firmamız gerekli arızaları sizlere bildirip gerekirse tamiri işlemlerini yapmadan sizleri yönlendiriyor, dilerseniz iade işlemleri gerçekleştiriliyor.

Yukarıda bahsettiğimiz gibi detaylı bir inceleme yapmadan bu tarz arızalar üzerinde net bir şey söylemek oldukça güç, yardım için 0216 345 83 84 no lu telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

 

Benzer yaşanan sorunlar nelerdir

 

Soru: Telefon çalışıyor ama ekran karanlık?

Cevap: Reset atılması tavsiye edilir, batarya ve şarj durumu kontrol edilmelidir.

 

Soru: Telefon Çalışıyor Ama Ekran Gelmiyor?

Cevap: Android cihazlarda ses tuşu + power tuşu iOS cihazlarda Power tuşu + Home tuşu basılı tutulup restart denenebilir.

 

Soru: Telefon ekran ışığı yanıyor ama görüntü gelmiyor?

Cevap: Yukarıdaki adımlar denenmeli sonuç alınamaz ise, cihaz servise gönderilmelidir.

 

Soru: Telefon çalıyor ama ekran yok?

Cevap: Ekran bozulması yaşanmış olabilir, restart işlemleri yanıt vermiyor ise çağrı atılıp cihazın çalıştığından emin olunmalıdır.

 

Soru: Samsung telefon çalışıyor ama ekran gelmiyor?

Cevap: Android cihazlarda yaşanan genel bir sorun cihaz donmasıdır, hard yada soft restart işlemleri denenmelidir. ( ses tuşu + power tuşu ) basılı restart sağlanabilir sonuç alınamaz ise teknik servislerde incelenmesi gerekmektedir.

 

Hızlı & güler yüzlü ve güvenilir cep telefonu tamir servisi. CepMarket

Rızvan diyorki 3 sene önce

benimde telefon yere düştü açılmıyor ekran gitti şarj olmuyor bu cihaz sizce masrafa değerli samsung s5

Mamut diyorki 3 sene önce

Benzeri bir sorunu bende yaşadım

Cihazımı Kapatma tuşu + home tuşu ile basılı tuttum 30 40 saniye kadar bekledim sonra düzeldi bilginize

Şehrazad diyorki 3 sene önce

Telefon ekran ışığı yanıyor ama görüntü gelmiyor telefon modelim ise iphone 6s

bahar diyorki 3 sene önce

Ekranda sadece beyaz hiç renk yok komple beyaz şekilde bu arıza neden kaynaklanıyor sizce

Salih Turhan diyorki 3 sene önce

Benimde telefonum s8 plus samsung telefon çalışıyor ama ekran gelmiyor reset atıyorum sanırım format atmam gerekiyor aslında neyse reset attından sonra düzeliyor. Tahmini 1 hafta önce yere düştü ses vardı görüntü yoktu sonra düzelmişti. Sanırım telefonun ekran arızalandı ilk düştüğünde zaten ekran karardı geri geldi. Çözüm bulamadım 2 3 telefon tamircisine sordum izmirde ekran değişimi dediler onlarda.

Bahar Arzu diyorki 2 sene önce

Samsung telefonun ekranı karardı ama çalışıyor bunun beyaz ekran sorunu çözümü varmıdır yani telefon ekran ışığı yanıyor ama görüntü gelmiyor.

Reis diyorki 2 sene önce

telefon yere düştü ekran gitti yardım lütfen

Suna Emel diyorki 2 sene önce

Telefon yere düştü ekran gitti telefonda şu anda ses var görüntü yok yani siyah ekran sorunu yaşıyorum. Ekran öldü her halde Samsung A7 ekran kararması için yardım lazım lütfen

Rühtem H. diyorki 2 sene önce

Benimde iPhone 6 çalışıyor ama ekran yok kaç paraya tamiri yapılır

Nurcan Ceylan diyorki 1 sene önce

Samsung ekran kararması neden olur? s8 yeni cihaz aslında durup dururken ekran telefon ekranı neden kararıyor ekranı kapatıp açıyorum öyle düzeliyor

Hüseyin E. diyorki 1 sene önce

Merhaba İphone ekran siyah beyaz nasıl düzelir yani aynı yukarıdaki gibi telefon ekran siyah beyaz oldu nasıl düzelir? çözemedim ayarlardan oluyor sanırım bulamadım

Gülbahar Mahir diyorki 1 sene önce

Telefon yere düştü ses var görüntü yok ne yapmalıyım? size göndermeden kendi imkanlarım ile evde yapabilirmiyim.

Beyza Zübeyde diyorki 1 sene önce

Uzaktan cep telefonu tamiri eğitimi veriyormusunuz, Fiyatlarınız nasıl. uygun fiyatlarla yardımcı olurmusunuz?

Ferit diyorki 1 sene önce

Merhaba telefonum Samsung galaxy Note 5 ışıgı yanıyor ama görüntüsü yok alalı 3 yıl oldu ama çalışmıyor artık ne yapıcam bilmiyorum telefin çalışıyor ama görüntü yok işte ve ekran kırık lütfen yardımcı olun

Salih Bilge diyorki 1 sene önce

Siyah ekranı hasarlı iphone 7 telefonum var bunu yaptırmak istiyorum fiyat teklifi iletebilirmisiniz

User diyorki 6 ay önce

Telefonum samsung a10s yaklaşık 1 aydır telefonumun şarjı %5 in altındayken kapatma tuşuna tıklayınca ekran kararıyordu ama arkada çalışıyordu şarja taktığımda düzeliyordu bu yüzden fazla takmıyordum ama birkaç gündür telefonumun kapatma tuşuna tıklayınca daha açamıyorum şarja taksam da işe yaramıyor resetliyorum açılıyor ama tekrar ekranı kapatınca yine aynısı oluyor günde yaklaşık 15 kez telefonu resetlemekten bıktım artık korkuyorum da bu kadar çok resetlemek telefona zarar verebilir diye bide resetlediğimde 1 saniyeliğine ekran mavi bazen yeşil oluyo yazılar yazıyo üstünde öyle açılıyo şarjım hızlı bitmiyor ama çok geç şarj oluyor batarya kaynaklı olduğunu düşünüyordum ama bilmiyorum

Telefonum Kırıldı diyorki 2 ay önce

Telefon açık ama ekran siyah ses var görüntü yok ne yapmalıyım? iphone 13 neden siyah ekran verir?

Tartışmaya Katıl ( Yayınlanma Süresi 24 saati bulabilir )

18 + 9 =