Telefon anakart değişiminde bilgiler silinir mi

Telefon anakart değişiminde bilgiler silinir mi

Bize Sorun ✓Kategori: Cep TelefonuTelefon anakart değişiminde bilgiler silinir mi
Anakart Yanık sordu 🤔 3 sene önce

evet başlıktaki gibi telefonda anakart bozuk telefon anakart değişiminde bilgiler silinir mi içindeki resimler silinirmi

2 Yanıt Var
Cep Market Yönetici diyorki 3 sene önce
Soru Sor

 
 
Merhaba, Anakart değişimleri hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz, ilk olarak arızalı olan ana kartların üzerindeki arızaları kısımların analizi gerçekleştirilir. Sonrasında arızalı parçaların temini, değişimi münkün ise onarım işlemleri için gerekli parça temini, montajı gerçekleştirilir. Yani komple anakart yerine ilk hedef arızalı parçayı bulup onarmak yönünde olacaktır, bazı durumlarda benzeri arızalardan dolayı yedek parçaya dönüşmüş anakartlar çıkabilir. Bu gibi yedek parçalarından arızalı parçaların temini yapılmaya çalışır tüm bunlar çözüm oluşturmaz ise bu durumda farklı telefondan çıkan sağlam yada tamiri yapılmış bir anakartı kullanmaya mecbur kalırsınız.

Her 2 durumda da bilgilerin zarar görmesi oldukça muhtemeldir, örneğin kendi anakartını üzerinden tamir işlemleri sırasında disk / data bölümü zarar görür yada zaten görmüş ise bu durumda verilerin kurtulması imkansız bir hal alır. Aynı şekilde farklı yollar ile temin edilmiş diğer anakart size zaten size ait olmadığı için içindeki datalarda sizin olmayacaktır.

Bu durumda ilk yapılması gereken işlemler şu yönde olacaktır,
 

  1. Board üzerindeki disk kontrolü
  2. Sağlam ise transfer ile data kontrolü

 
Sonuç olarak bu işlemlerin kesin net bir çözüm yolu bulunmuyor, ancak deneme yanılma işlemleri sonuç getirebiliyor. Cepmarket gibi 3.cü parti teknik servisler bu işlemlerin öncesinde bi arıza tespiti yapıp gerekli parçaların bozuk olup olmadığını, bu bilgilerin kurtarılabilir olup olmadığını belirtebilir.

Bu cihazların kontrolleri sağlanmadan veri kurtarımı yönündeki bilgiler yanlış olacaktır, tüm bu işlemlerin dışında ise veri kurtarma merkezleri bozuk arızalı parçalardan bile veri kurtarabilmektedir. Tabi bu gibi firmaların çok yüksek ücretler isteyebileceğini unutmamanız gerekmektedir.
 
Harici aklınıza takılanları sormak için mesai saatleri içinde 0216 345 83 84 no’lu telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.
 

Hızlı & güler yüzlü ve güvenilir cep telefonu tamir servisi.
CepMarket

Lokman PİŞTOFOĞLU diyorki 1 sene önce

Selamünaleyküm huwai honor 8a Ana kart ı var mı 
 

Tartışmaya Katıl ( Yayınlanma Süresi 24 saati bulabilir )

18 + 2 =