Şişen bataryayı buzluğa koymak

Şişen bataryayı buzluğa koymak

Bize Sorun ✓Kategori: DiğerŞişen bataryayı buzluğa koymak
Kamil sordu 🤔 5 yıl önce

kullandığım telefon modelinde batarya şişmesi yaşındı internette böyle bir konu gördüğüm için size sormak istedim telefonun arkası iyice şişti bataryası şişmiş şimdi telefonu komple buzdolabına koymak şişmiş bataryanın inmesine yardımcı olurmu

3 Yanıt Var
Cep Market Yönetici diyorki 5 yıl önce
Soru Sor

Merhaba, Ne yazık ki, şişmiş pili soğutarak sabitleyemezsiniz, zaten şişmiş olan bataryanın artık sıcaklıkla ilgisi yoktur. Önerilen tek yol pili çıkarmaktır.

Telefonunuzun bataryasının şişmesinin nedeni aşırı şarj olabilir. Lityum bazlı piller, aşırı şarj nedeniyle aşırı ısınmaya son derece hassastır. Lityum daha önce kullanılan bileşiklerden daha reaktiftir, bataryalar hücreler ve dış kaplama arasında çok küçük bölümlere sahiptir ve bataryanın tamamı basınçlıdır.

Bu nedenle, şişmiş genişlemiş telefon bataryasını kullanmayı bırakmanızı ve yakındaki yetkili bir geri dönüşüm merkezine atmanızı, yeni bir batarya paketi almanızı ve telefonunuzda şişmeye bağlı hasarları onarıp, temizleyip yeni temiz batarya önemle tavsiye ederiz.

Harici aklınıza takılanları sormak için mesai saatleri içinde 0216 345 83 84 no’lu telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

Hızlı & güler yüzlü ve güvenilir cep telefonu tamir servisi.
CepMarket

Oyun diyorki 4 yıl önce

Telefonu buzdolabına koymak zarar verir mi? yani telefonu soğusun diye buzdolabına koymak sorun olurmu

Cep Market Yönetici cevapladı 😎 4 yıl önce

Merhaba; Cihazınızın oyun esnasında ısınmasını engellemek için dilerseniz avuç içi mini gamer fanlarını tercih edebilirsiniz. Bu sayede ısınma kısmen giderilmiş olup bu gibi yöntemlere gerek duymassınız.

Bir Cep Market olarak bu gibi doğal olmayan yöntemleri tavsiye etmiyoruz.

Tuğçe diyorki 4 yıl önce

Şişen bataryayı indirmek için buzluğa batarya koymak eskidendi, şimdiki şişen bataryayı ne yapmalıyız buzloğa koyamayıkki telefonu komple buzluk içine torbalımı atalım şoklama ise yarar belki

Tartışmaya Katıl ( Yayınlanma Süresi 24 saati bulabilir )

6 + 7 =