iPhone Ekran Ömrünü Nasıl Uzatabilirim?

iPhone Ekran Ömrünü Nasıl Uzatabilirim?

Bize Sorun ✓Kategori: DiğeriPhone Ekran Ömrünü Nasıl Uzatabilirim?
Tuana Eren sordu 🤔 1 sene önce

Ekran ömrünü belirleyen en önemli faktör nedir sizce? 2 tane ekranını bozdum 3 olsun istemiyorum

1 Yanıt Var
Cep Market Yönetici diyorki 1 sene önce
Soru Sor

Merhaba; Cep Telefonlarında ekran kullanım ömürleri hakkında işte bazı bilgiler.

Ekran Ömrümü Nasıl Uzatabilirim?

Telefon ekranlarınızın ömrünü kullanım şeklinize göre uzatabilirsiniz. Ekran ömrünü belirleyen en önemli faktör ekran koruyucu ile kullanılmasıdır. Ekranınızın alabileceği bir çok darbeyi ekran koruyucusu ile önleyebilirsiniz. Bu noktada Nano ekran koruyucular çok daha etkindir. İkinci bir faktör ise telefonunuzu arka cebinizde taşımamanızdır. Telefonunuzu arka cebinizde taşıdığınızda, eğilme ya da oturma pozisyonlarında telefon ekranına belli bir basınç uygulanmaktadır, telefon ekranları bu basınca dayanabilecek şekilde üretilmezler. Bu nedenle uzun süreli bu tarz kullanımlarda ekranınız fiziki olarak kırılmasa bile yıpranma payı artacak ve ufak bir darbe dahi olsa kırılma olasılığı ortaya çıkacaktır. Son olarak ekran ömrünüzü uzatmanızı sağlayacak bir diğer seçenek telefonunuzun olduğu cebinizde bozuk para gibi sert cisimlerin bulunmamasıdır. Bozuk para ya da sert cisimlerle aynı cepte telefonunuzu taşıdığınızda yaptığımız hareketler sonucunda bu cisimler ekranımıza temas edecek, ekranımızın aşınmasına ve kılcal çatlaklara sebep olacaktır. Yine bu durum da ekranımızın kullanım süresinin kısalmasına sebep olacaktır.

iPhone model telefonunuzun ekranı fiziki bir darbe ile kırıldıysa ekran üzerindeki çatlaklar daha fazla ilerlememesi için ekranınızın değiştirilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde o çatlaklar daha da genişleyebilir ve çatlakların içerisinden sıvı alma durumuyla karşılaşabilirsiniz. Böyle bir durum çok daha büyük arızaların meydana gelmesine sebep olabilir. Firmamız da ekran değişimleriniz büyük bir titizlikle yapılmaktadır. iPhone ekranları iki bölümden oluşuyor. Birinci bölümü ekran üzerinde bulunan cam oluşturuyor, ikinci bölüm ise dokunmatiklerimizin de bulunduğu ana ekranımız oluşturuyor.

Firmamıza telefonunuzu getirdiğinizde ya da ücretsiz kargo ile gönderdiğinizde alanında uzman teknisyenlerimiz öncelikle Telefonunuzdaki hasarın ne kadar olduğunu size bildiriyor. Onay vermeniz durumunda hemen ekran değişim işlemlerine başlıyoruz. Bu işlem yaklaşık 45 dakika sürüyor.

Teknisyen arkadaşlarımız öncelikle her iPhone’da olduğu gibi alt kasadaki 2 vidayı sökerek işleme başlıyor. Daha sonra ekranınızla kasanız birbirinden ayrılıyor ve ekranda bulunan soketler kasadan dikkatli bir şekilde çıkartılıyor. Bu işlemlerin sonunda kırılan ekranınız tamamen kasadan ayrılmış oluyor. Ardından kasaya takacağımız yeni ekranın soketleri yerlerine  dikkatli bir şekilde oturtuluyor. Soketlerin kasaya takılırken çok dikkat edilmesi gerekiyor zira telefon üzerinde yaptığımız bir çok işlemi bu soketler bağlantısıyla gerçekleştiriyoruz. Soketler kasamıza takıldıktan sonra ekran ve kasa birleştiriliyor ve son olarak kasanın altında bulunan iki vida yerine takılıyor. Bu işlemler bittikten sonra artık telefonunuzu güvenle kullanabilirsiniz.

iPhone Ekranı Nasıl Kırılır?

 • Yere düşme sonucu.
 • Sert bir cisime çarpma sorunu
 • Ekranın üzerine sert bir cisim düşme sonucu
 • Arka cepte taşıma sonucu
 • Bozuk parayla aynı cepte taşımak sonucu
 • Kılıfsız kullanımlar

Ekran değişim işlemlerinden sonra;

 • Telefonunuz sıfırlanmaz
 • Telefonunuzun içerisinden herhangi bir dosya silinmez
 • Ekran tazeleme hızınızda herhangi bir değişiklik olmaz
 • Ekran çözünürlüğünüzde herhangi bir değişiklik olmaz
 • Ekran aydınlatma değeriniz (nit değeri) değişmez

Ekran değişimi işlemlerini müşterilerimizin talepleri doğrultusunda orijinal ekran, yan sanayi ekran, A kalite ekran alternatifleri ile gerçekleştirmekteyiz. Alternatifler tamamen müşterimizin ekonomik durumuna bağlıdır. Malumunuz üzere orijinal ekran yan sanayi ya da A kalite ekranlara göre daha maliyetlidir. Kalite olarak değerlendirecek olursak orijinal ekranın görüntü kalitesi yan sanayi ekranlara göre daha iyidir. Ancak A kalite ekranlarda bu fark kullanıcı tarafından fark edilmeyecek kadar küçüktür. Bu nedenle bizde genelde müşterilerimize A kalite ekranları tavsiye etmekteyiz. Gerek görüntü kalitesi gerek maliyeti kullanıcılarımız tarafından tercih edilme sebebidir. Kullanım durumuna bakıldığında A kalite ekran performansları da orijinal ekran performansıyla aynı düzeydedir.

Hızlı güler yüzlü ve güvenilir cep telefonu tamir servisi. CepMarket

Tartışmaya Katıl ( Yayınlanma Süresi 24 saati bulabilir )

3 + 6 =