iPhone 11 Ekran Kartı Yanması Ne Demek

iPhone 11 Ekran Kartı Yanması Ne Demek

Bize Sorun ✓Kategori: Cep TelefonuiPhone 11 Ekran Kartı Yanması Ne Demek
nisanur idris sordu 🤔 3 ay önce

iPhone 11 ekranı çalışmıyorsa ekran kartı mı yanmıştır? Tam olarak ekran kartı yanması ne demektir ve ekran kartı yandıysa ne gibi bir arıza meydana gelir?

1 Yanıt Var
Cep Market Yönetici diyorki 3 ay önce
Soru Sor

Merhaba; Encelikle ekran arızalarının neden kaynaklandığını öğrenmek için telefonunuzu bir takım testlere tabi tutmamız gerekiyor. Ekran arızaları çok çeşitli nedenlerden kaynaklanabilir. Telefonumun içerisinde bulunan anakart bazı işlevleri yerine getirmediğinde yine ekranımız çalışmayabilir. Bakıldığı zaman ekran ve anakart birbirinden çok farklı iki parçadır. Ancak çalışma prensiplerinden dolayı birbiriyle bağlantılıdır. Yine bazı sıvı teması durumlarında zamanla ekranımız çalışmayabilir. Aynı şekilde telefonumuzun aldığı fiziki darbeler yine ekranımızda bir arıza oluşmasına sebep olabilir.

Telefonlarda bilgisayarlarımızdaki gibi ekran kartı bulunmaz. Ana unsurlar olarak telefonlar anakart ve ekranda meydana gelir. Bizim ekranımızın türü grafik kalitemizi ve ekran tazeleme hızlarımızı belirler. Grafik kalitesi için zannedildiği gibi bilgisayarlardakine benzer ekran kartı diye tabir edilen bir parça telefonlarda yoktur. Eğer ekranınız çalışmıyorsa ekran kartınızın yanması gibi bir durum söz konusu değildir bu durum direk ekranınızla alakalıdır.

Servisimizde ekran tamirleri ve ekran değişimleri uzman ekibimiz ve kaliteli cihazlarımızla yapılmaktadır. Her markayı tamir eden farklı uzmanlık alanlarına sahip teknisyenler firmamızda bulunmaktadır. Cep telefonunuzu firmamıza getirerek ekran tamir ya da değişim işlemlerinizi kolaylıkla ve gönül rahatlığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz firmamıza gelmenize gerek kalmadan ücretsiz kargo ile telefonunuzu bize ulaştırabilirsiniz.

Firmamızda gerek kargo gerekse de tamir işlemlerinde covid 19 nedeniyle tüm temizlik önlemleri alınarak yapılmaktadır.
Ekranınızın arızasının nedenini bilmediğimizden dolayı şu anda size bir fiyat veremiyoruz arıza tespiti yapıldıktan sonra iletişim departmanımızdan size bilgilendirme telefonu gelecektir. Ekran değişim fiyatlarımızı yine internet sitemiz üzerinden de öğrenebilirsiniz.

Hızlı güler yüzlü ve güvenilir cep telefonu tamir servisi. CepMarket

Tartışmaya Katıl ( Yayınlanma Süresi 24 saati bulabilir )

16 + 9 =