Göz Önünde Ekran Değişimi Pişmanlığı!

Göz Önünde Ekran Değişimi Pişmanlığı!

Bize Sorun ✓Kategori: Cep TelefonuGöz Önünde Ekran Değişimi Pişmanlığı!
Umut Kerim sordu 🤔 4 yıl önce

Merhaba sizlerden bir konu hakkında bilgi almak istiyorum,

Nette araştırma yapabildiğim kadarıyla bazı firmalar göz önünde ekran değişimi yapılıyor ya da ekran değişimlerini göz önünde yapıyoruz gibi terimler kullanıyor. Böyle bir firmada telefon ekran tamiri yaptırdım Çok araştırdım fakat sorun yaşadım aşağıda sizlerle bunları paylaşmak istiyorum.

Araştırma yaptığımda şu gibi yazılara da denk geldim örnek

  •  kesinlikle ön cam değişimi yaptırmayınız
  •  neden ön cam değişimi tavsiye etmiyoruz
  •  kesinlikle ön cam değişimi yapmıyoruz ekran değişimi yapıyoruz
  •  neden komple ekran değişimi yapıyoruz

Şimdi bunları okuyunca kafamda bazı sorular oluştu.

Firmanın yazdığı şu şekilde kesinlikle göz önünde ekran değişimi yapıyoruz, göz önünde yapılmayan cep telefonu tamirlerini onaylamıyoruz.

Sebeplerini ise şu şekilde sıraladılar,

  • Ön cam değişimi yaparken Isıtılan cihazın lehimleri ilerleyen günlerde akıyor
  • Çok farklı ısı gören bu cihaz İlerleyen zamanlarda yanmaya ya da patlamaya sebep oluyor
  • Biz sadece ön cam değişimi yapmıyoruz komple ekran değişimi yapıyoruz

Açıkçası ben de güvendim gittim dedikleri gibi de Kadıköy’de merdiven altı ufak bir yer internette bolca yalan yorumları var sonradan fark ettim bunu, ( keşke hiç gelmeseydim dedim )  ekran değişimini yaptırdım daha sonra fark ettim ki ekranda renkler farklı.

Daha sonrasında tekrar yanlarına gittiğimde internette araştırmalarda denk geldiğim şunu söyledim, sadece telefonun ön camındaki çatlaktan dolayı komple ekran değişimine gerek yokmuş.

Onlar da bana ön cam değişimi yaparken telefon tamircilerini cihazı çok fazla ısıttığı ilerleyen günlerde filmlerinin aktığını söylediler. ( Tabii ben buna inanmadım ) 

Fotoparça ve Cep Market gibi 3-4 tane büyük sitede sadece ön cam değişimi’nin yapılabildiğini, LCD ekranımın Orijinali bozulmadan renklerinin canlı şekilde kullanılmaya devam ettiğini okudum.

Ardından telefoncuya gittim daha önceki sökülmüş olan ekranımı geri istedim, benim cihazıma takılan ekranın ise kopya olduğunu söyledim. Renklerin çok kötü olduğunu sarı olduğunu basarken ekranda tuhaf bir şekilde sanki hassasiyet sorunu varmış gibi hissettim. 

( onlarda sökülen tüm ekranların çöpe atıldığını söylediler )

Halbuki bana söylenen ekranın Orijinal takılacağı yönündeydi, Hayal kırıklığına uğramış oldum.

Aldığım cevap ise şu şekilde oldu ( Biz Türkiye’nin en iyi cep telefonu tamir firmasıyız, Türkiye’nin en fazla rekorlu müşteri yorumlu cep telefonu tamircisiyiz )

Yani göz önünde telefon tamiri ya da göz önünde ekran tamiri yapsalar bile sonuçta sizin cihazınızın orjinalini bozuyorlar. Bilmediğimiz güvenmediğiniz firmalara telefon tamiri yaptırmayın şikayetçi olacağım hakkımı arayacağım. 

Son olarak Yukarıda belirtilen ön cam değişimi işlemleri sırasında ısı ile ilgili cep telefonlarının bozulmasının gerçekliği var mıdır? Haklarımı bilmek ona göre Karar vermek istiyorum

 

 Teşekkür ediyorum iyi çalışmalar dilerim.

28 Yanıt Var
Cep Market Yönetici diyorki 4 yıl önce
Soru Sor

Merhaba; Öncelikle geçmiş olsun dileklerimizi sunarız, sizleri aşağıdaki detaylar ile bilgilendirmek isteriz.

1: Ekran değişimi sırasında cihazınıza A kalite olarak bilinen ekranlardan biri takılmış olabilir. Kesinlikle eski ekranınızı geri alma hakkınız bulunuyor, eski ekranınızı iade etmeleri gerekiyor. ( 1re1 aynı hatalı ekran kabul edilebilir sayılmaktadır )

2: Sadece çatlaklardan dolayı ön cam değişimi yapılabilmektedir, LCD panel ve dokunmatik zarar görmediği sürece ön cam değişimi işlemleri yapılabilmektedir. Ön cam değişimi sırasında bazı firmalar ısı uygulaması yapabilir, fakat bu bilinçsiz yapılmadığı sürece gerekli özel cihazlar ile yapıldıkça cihazınız zarar görmeyecektir. ( Ön Cam değişim yapan firma risk garantisi alır ) Yani ön cam değişimi sırasında bir problem yaşanırsa tamir yapan firma size ekranın yenisini vadetmiş olur.

3: Bazı firmalar ön cam değişimi sırasında özel ısı üreten makineler kullanmaktadır, cep market ise bu işlemi özel soğutma ünitelerinde yapmaktadır. Bu cihazların çok pahalı olduğu günümüzde düşünüldüğünde çoğu telefon servisi ön cam değişimi için bu cihazları temin etmek yada yatırım yapmak için özen sarf etmezler. ( Ekran değişimi daha hızlı ve daha kazançlıdır ) ön cam değişimi işlemi daha az kazandırır daha fazla emek ve parça gerektirir. Örneğin aşağıdaki videoda özel soğutma uygulamasının demo’sunu görebilirsiniz.

4: Ön cam değişimi sonrasında uzun kullanımda cihazınızda kendi kendine yani durup dururken ısınma yada soğutma oluşmaz. ( Cihazınıza ısı yada soğutma işlemini uygulandığı için lehimler erimez yada cihazınızda patlama sorunları oluşmaz ) Bunlar son kullanıcıyı olumsuz yönlendirmek için söylenmiş sözler gibi düşünülebilir.

Sonuç: Tavsiyemiz eski ekranınızı yada eş değer bir hatalı ekranı alıp onarım yaptırmanız. ( Orijinal çıkma sağlam daha önce tamir görmemiş ) bir ekranda tercih edilebilir. Bu ekranların gerçekten orijinal olduklarından emin olmak ekranın sökülmesi gerekli olacaktır. Firmamız bu konuda sizlere yardımcı olabilir.

Tamir yaptırdığınız firma eski çıkan ekranı yada muadil parçayı sizlere sunmak zorundadır. Tamir görmemiş bir çıkma ekran aldığınızdan emin olun, sadece çatlak ve çizik bulunan bu şekilde bir ekranı alıp Revize işlemlerine tabii tutup yeniden eski kalitede kullanıma devam edebilirsiniz.

Firmamız tüm arıza tespitlerinde önce analiz edip müşterilerini bilgilendiriyor, onayınız sonrasında işlemler başlatılıyor.
Harici aklınıza takılanları sormak için mesai saatleri içinde 0216 345 83 84 no’lu telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

Hızlı & güler yüzlü ve güvenilir cep telefonu tamir servisi.
CepMarket

Umut Kerim diyorki 4 yıl önce

Cevaplar için minnettarım tamir yaptırdığım firma hiç bir firma ekranları iade etmez diyor

Tüketici Hakem Heyetlerine e-devlet üzerinden başvuru yapılıyormuş sanırım Şikayet Süreci Nasıl Olur bilemem ama hakkımı arayacağım.

Bilgiler için sağ olun.

Cep Market Yönetici cevapladı 😎 4 yıl önce

Rica eder keyifli günler dileriz.

Çınar diyorki 4 yıl önce

Benzeri bir sorunu ben uzun zaman önce yaşadım kadiköyde değil tabi gerçi fark etmiyor. Benimde telefonda bataryam bozulmuştu iphone 8 bataryayı değiştirdikten sonra ekrandaki renklerin soluk olduğunu gördüm. Daha sonra farklı biryerde kontrol ettirdiğimde telefonuma kopya ekran taktıklarını söyledi. Tahminim batarya için cihazımı sökerken ekranı kırmışlar ve bana hiçbirşey söylemeden ekranımı değiştirmişler. Tabi orijinal ekran koymamışlar, yani demem oki artık tamir işlemlerinde fatura ve parça değişim raporu almak şart oldu.

İyi forumlar.

Miray diyorki 4 yıl önce

Benim telefonum dada böyle bir durum oldu kadıköy içinde iphone tamir yaptırdım üsküdarda iphone ekran değişimi yapan bir servis var o benim ekranında kopya olduğunu içini açıp gösterdi. Araştırıp öyle gelmiştim yorumlar vardı şimdi baktığımda silinmişler dediğiniz gibi yorumların hepsi sanırım sahte

Gonca diyorki 4 yıl önce

Birşey sormak istiyorum denmişki Ön Camı Kırık iPhone’a Ön Ekran Değişimi Yaptırmayın yani Ön Camı Kırık iPhone’a Ön Ekran Değişimi Yaptırmayın.  
 

Ön Cam Ekran Değişimi işleminde yüksek ısı kullanıldığı için iç ekranda bulunan hassasiyeti tamamen ortadan kaldıracak seviyeye bile gelebilir.  

 
Bunu farklı bir sitede okudum doğru bil bilgimi dir?

Cep Market Yönetici cevapladı 😎 4 yıl önce

Merhaba; Bu bilgiler tamamen asılsızdır, ekran değişimi sırasında sökülme esnasında soğutma işlemleri kullanılmaktadır.

Örneğin bu videoda bazı adımları inceleyebilirsiniz – soğutma ile telefon ön cam sökülme işlemleri

Standart cep telefonu tamir servislerinde bu işlemler yapılmayacak yada çok uzun süreceği için uğraşılmayacak kadar zahmetli olabiliyor. Aynı zamanda ekran değişimi, ön cam değişimi işlemlerine oranla daha hızlı basit ve kar marjı yüksektir.

Bir çok ufak ölçekteki bu donanımlara & alanlara & imkanlara sahip olmayan işletmeler en basit cevabı seçebiliyor.

Buda müşterinin algısını yanlış yere yönlendirip daha basit ve hızlı kazanç demek oluyor.

Firmamız tüm onarım işlemlerinde işçilik ve parça garantisi sunmaktadır.

Yardım mı lazım ?

https://cepmarket.com.tr/bize-ulasin/

Hande Danyal diyorki 4 yıl önce

En güvenilir telefon ekran değişimi işlemi nedir? dayanıklılık ve uzun süreli kullanım için sordum

Yani telefon ekran tipi sıralaması , en iyi ekran teknolojisi , en iyi telefonlar ekrana sahip olsun istiyorum

ips lcd ekran yanması hakkındada bilgisi isityorum bir önceki ekranım o şekil bozuldu çünkü sizdeki kullanılan ekranlar ıps lcd ekran mı amoled miı ? en sağlam ekran hangisi telefon için onu yaptırcam.

Cep Market Yönetici cevapladı 😎 4 yıl önce

Merhaba; Orijinal ekran değişimi tavsiye ederiz, bu şekilde değişim sonrasında kafanızda soru işaretleri kalmayacaktır.

Güçin diyorki 4 yıl önce

başakşehir bölgesi samsung cep telefonu servisi hizmeti sağlıyor musunuz 

Cep Market Yönetici cevapladı 😎 4 yıl önce

Merhaba; Firmamız motorlu kurye ile başakşehir bölgesinede hizmet vermektedir, cep telefonu tamiri yada tablet tamiri için bizlerden bu konuda destek alabilirsiniz.

Duru İlkay diyorki 4 yıl önce

iphone ön cam değişimi yaptıranlara sormak istiyorum açıkcası bu konuda sorun yaşan oldumu hiç merak ediyorum

Ön Camı Kırık iPhone’a için Ön Ekran Değişimi Tavsiye Edermisiniz?

Cep Market Yönetici cevapladı 😎 4 yıl önce

Merhaba; Sadece ön camı kırık yada çatlak olan iphone model cep telefonunuz için yalnızca ön cam değişimi tavsiye ederiz. Daha uygun maliyet ile orijinal kalitede telefonunuzu kullanmaya devam edebilirsiniz.

Defne diyorki 4 yıl önce

Yeriniz kadiköy de sanırım göz önünde iphone tamir yapıyor musunuz, aslınsa kastım göz önünde dediğim gelip beklesem orada telefon ekran tamiri yapar mısınız. Bırakıp gidip gelmek istemiyorum. Taksitli ucuz telefon ekran tamiri yaptırmak için gelebilirim

Cep Market Yönetici cevapladı 😎 4 yıl önce

Merhaba; Onarım işlemlerine göre süreç değişebilir, örneğin sadece dış ekranın set değişimi 15 DK, full ön cam değişimi işlemi ise 180 DK sürebilmektedir.

Mağazamızda bekleme dinlenme alanları mevcuttur, otopark mevcuttur. İşlemleri dilerseniz çok yakından gözlemleyebilirsiniz.

Teknik servisimiz için aşağıdaki videoda bir ön izleme gerçekleştirebilirsiniz.

 

Efe diyorki 4 yıl önce

S6 edge ekranın edge kısmında darbeden dolayı nokta siyahlık var bu sorun çözülebilirmi ?

Cep Market Yönetici cevapladı 😎 4 yıl önce

Merhaba; Bu sorun ekran değişimi işe çözülmektedir, ileri düzeyde bir sorun teşkil olmasada bu noktalar bazen çoğalma yapabilmektedir.

Ayberk diyorki 4 yıl önce

kadıköy xiaomi akıllı saat servisi nerede acaba ve evofone garantili tamir yapıyormusunuz sorgulama sayfası bulamadım

Cep Market Yönetici cevapladı 😎 4 yıl önce

Merhaba; Teknoway olarak Xiaomi yetkili bayisi ve satış destek noktasınız.

Destek için hemen sağ alttaki bulunan whatsapp hattımızı kullanabilirsiniz.

YouTube Tamirat Tadilat diyorki 4 yıl önce

Son günlerde reklamlarda ve aramalarda karşıma çok çıkmaya başladı, insanları kandırmak için çeşitli kelimeler kullanılıyor.

Tuzak kelime orjinal
Ön cam değişimi tuzağına düşmeyin

Vb, bunlar manipülasyon için (algı oyunu) oluşturulmuş yanlış bilgilendirme mesajlarıdır.
O gibi sitelerden uzak durulmadı gerekir, ticarette yalan olmamalıdır.

Saygılar

Safi diyorki 4 yıl önce

Note 5 için en uygun ekran fiyatınız ne kadar

Cep Market Yönetici cevapladı 😎 4 yıl önce

Merhaba; Samsung Galaxy Note 5 ekran değişimi fiyatı 899 TL’dir. Kargo ile gönderilen cihazlarda aynı gün ekran değişimi yapılmaktadır. İşlemde maksimum ışık yoğunluğu, renk kalitesi ya da dokunmatik hissiyatı orijinali gibi kalır.

https://cepmarket.com.tr/urun/samsung-galaxy-note-5-ekran-degisimi/

Bülent diyorki 4 yıl önce

Herkes farklı bir şey söylemiş ön cam değişiminde zaten ekran 2000 lira cam 300 lira isteyemen yaptırmasın versin 2000 lira

Safi diyorki 4 yıl önce

En kaliteli diye birşey yoktur, kaliteli yada kalitesiz vardır.
@Bülent
Kimse ekran için 2000 TL vermez gerçekten, 300 liraya sadece camı değişiyorsa.
 
 

GÜl T. diyorki 4 yıl önce

Açıl Telefon Tamiri yeri arıyoırum Kadıköy iPhone servis için açıkmısnınız

Cep Market Yönetici cevapladı 😎 4 yıl önce

Merhaba; Mesaimiz pazartesi günü başlayacaktır bilginize.

Lokman diyorki 4 yıl önce

İstanbulda telefon ekran tamiri oluyorsa yoksada ekran değişimi gelip adreste telefon tamiri yapan firma. moturlu hizmetleri var 

Talhaaa diyorki 4 yıl önce

Göz önünde telefon tamiri yapıyorlar, 5 katlı telefon teknik servisi . Realme  de yapıyorlar

Fem diyorki 4 yıl önce

Telefon teknik servisi aynı zamana mi store satış
 
İyi bir firma fiyatları uygun

Mürsel diyorki 4 yıl önce

Komple ekran değişimi nedir neden yapılır bu konuda bir yazı göremedim

Cep Market Yönetici cevapladı 😎 4 yıl önce

Merhaba; Telefonların ön cam kısmında oluşan kırık yada çatlaklar, LCD panelin yani dokunmatik ekranların çalışmasına engel olmayan alınan hasarlar. Sadece ön cam değişimi yapılabilir, LCD panel zarar görüşme ekranda leke, dokunmatik kısımda bozulma, ekranda yatay yada dikey çizgi vb bu durumda ise ön cam değişimi yeterli olmaz. LCD panelin ön cam ile birlikte bazı modellerde kasa dahil değişim işlemine Komple Ekran Değişimi adı verilir.

Harici aklınıza takılanları sormak için mesai saatleri içinde 0216 345 83 84 no lu telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

Fidan D. diyorki 4 yıl önce

Yorumlarda Kadıköy’de iPhone tamiri yapan eski bir firma olduğunuzu gördüm, Market Cep firmasını görmüştüm sanırım şimdi adınız değişmiş. Ekran Değişimi yaptırmak istiyorum araştırma yaparken sizi buldum cep telefonu ekran değişimi için gelmek istiyorum bayramda açık mısınız *

Cep Market Yönetici cevapladı 😎 4 yıl önce

Merhaba; Firmamız bayramda teknik servis kısmında mesai yapmaktadır, uzman ekiplerimiz sizlere ekran değişimi işleminde yardımcı olabilir.

Harici aklınıza takılanları sormak için mesai saatleri içinde 0216 345 83 84 no lu telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

Emirhan E. diyorki 4 yıl önce

En sağlam marka hangisi ekran alıcam iptal etmiş tekrar

Cep Market Yönetici cevapladı 😎 4 yıl önce

Merhaba; Düşük kalite ekranlar kötü ışık yoğunluğuna ve rengine sahiptir. Bu ekranlarda görüntü daha sarımtırak veya pembe olmaktadır. Aynı zamanda fazla ışık yaydıklarından hem gözü rahatsız eder hem de fazla güç tüketirler. CepMarket bu anlamda yalnızca OEM kalite ekranlar kullanmaktadır. Bu ekranlar markaya tedarik edilen orijinal ekranlarla aynı kalitede ürünlerdir.

Hediye H. diyorki 3 yıl önce

Çok acil iPhone ön cam değişimi yaptırmam gerekiyor. Ekran önce sarardı ardından basmamsra başladı

Cep Market Yönetici cevapladı 😎 3 yıl önce

Merhaba; Geciken yanıt için özür dileriz, hızlıca ücretsiz bir arıza tespit işlemi sizlere yardımcı olabilir.

Kargo gönderimi yapabilirsiniz, firmamız sizlere her türlü onarım hizmetinde yardımcı olacaktır.

H. Çiğdem diyorki 3 yıl önce

Telefon on cam değişimi fiyatı değişti mi * geçen baktığımda 330 TL’yi. Şimdi 450 TL olmuş ? zammı geldi

Cep Market Yönetici cevapladı 😎 3 yıl önce

Merhaba; Fiyatlarımızda değişiklik yaşanmış olabilir, WhatsApp destek hattımız sizlere yardımcı olup bilgilendirme sağlayacaklardır.

Ümit Tugay diyorki 3 yıl önce

Sizde Corning Gorilla Glass Victus Ekran Değişimi yapılıyormu ?

Cep Market Yönetici cevapladı 😎 3 yıl önce

Merhaba; Desteklenen modellerde evet bu ekran türü ile değişim yapılabilmektedir. Cepmarket olarak Corning Gorilla Glass Victus Ekran Değişimi yapıyoruz.

Vahit A. diyorki 3 yıl önce

iPhone Ön Cam Değişimi Pişmanlığı!

evet aynen başlıktaki gibi pişman olmak istemiyorum. Bu yüzden gelip orada bekleyip test edip almak istiyorum. Beğenmessem para vermek istemiyorum, işlemleri iptal etmek istiyorum olurmu ?

Cep Market Yönetici cevapladı 😎 3 yıl önce

Merhaba; Firmamızda gerçekleştirilen tüm onarım işlemlerinde müşterilerimiz tüm testleri tamamlayıp ödemelerini en son yapmaktadırlar.

Ek olarak destek hizmetimiz ise 180 gün devam etmektedir.

D. T. diyorki 3 yıl önce

Ön Cam Değişimi mi Ekran Değişimi mi daha mnantıklı ?

Cep Market Yönetici cevapladı 😎 3 yıl önce

Merhaba; Hasarın boyutuna göre onarım ihtiyacınız değişecektir.

WhatsApp destek hattımızı kullanarak cihazınızın hatalı alanlarının resimlerini iletebilir, detaylı bir bilgi edinebilirsiniz.

H. O. diyorki 3 yıl önce

Kadiköyde boğada ekran değişimi yaptırdım 1 ay geçmedi bozuldu siz bozmuşsunuz diyor yardım etmediler. Burada tekrar yaptırdım güvensiz firmalardan uzak durun        

Tartışmaya Katıl ( Yayınlanma Süresi 24 saati bulabilir )

2 + 0 =