Ekran Değiştirdim İşlemcimi Değiştirmiş Olabilirlermi?

Ekran Değiştirdim İşlemcimi Değiştirmiş Olabilirlermi?

Bize Sorun ✓Kategori: DiğerEkran Değiştirdim İşlemcimi Değiştirmiş Olabilirlermi?
Arif Derin sordu 🤔 1 sene önce

Selamlar telefon tamiri yaptırdım kadiköyde gsm ustasında telefonda çok yavaşlama oldu

Format attım sıfırladım düzelmedi, bir arkadaşım işlemcini değiştirmiş olabilirler yanlışlık ile dedi

Böyle birşey bmümkünmü ?

1 Yanıt Var
Cep Market Yönetici diyorki 1 sene önce
Soru Sor

Merhaba; Öncelikle zannettiğiniz gibi işlemcinizin yanlışlıkla değiştirilmiş olması mümkün değil. Çünkü işlemcinin değiştirilme durumu çok zordur, risklidir bu nedenle bir servisin böyle bir şey yapabileceğine ihtimal vermiyoruz.

Telefonunuzun modelini ve markasını yazmadığınız için size genel durumlardan bahsedeceğim. Telefonları yavaşlatan genel sebep yazılımlarıdır. Telefonumuz eskidikçe ve yazılımını güncelledikçe telefonumuzun üzerine binen yük de artmış oluyor.
Yazılımlar işletim sistemine bir hayli yük bindirirler yeni sürümler çıktıkça eski sürümün güvenlik açığını kapatmak ya da başka özellikler yüklemek için son çıkan sürümlerin daima boyutu ve kullanım kapasitesi arttırılmaktadır. Bu nedenle biz görmesek ya da kullanmasak da yazılımla beraber telefonumuza birçok dosya indiriyoruz.
Bu da telefonumuzun hafızasının ve işletim sisteminin daha fazla kullanılması anlamına geliyor ve böylelikle telefonumuz eskiye oranla daha yavaş bir şekilde çalışıyor.
Gelelim telefonunuzu yavaşlatabilecek bir diğer ihtimale bu daha teknik ve donanımsal bir ihtmal. Telefonunuzun ana kartı takılırken teknisyen Ram kartlarına kısa devre yaptırmış olabilir.
Bu da telefonunuzun Ram’lerinin tam kapasiteli olarak çalışmamasına sebep olur. Bu nedenle telefonunuz çok yavaşlar ve söylediğiniz gibi format dahi atsanız yavaşlama sorunu devam edecektir. Bu gibi durumlarda teknik destek almanız gerekmektedir. Ram kartlarınızın değiştirilerek telefonunuzun tam performansta çalıştırılması mümkündür.

Harici aklınıza takılanları sormak için mesai saatleri içinde 0216 345 83 84 no lu telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

Hızlı güler yüzlü ve güvenilir cep telefonu tamir servisi. CepMarket

Tartışmaya Katıl ( Yayınlanma Süresi 24 saati bulabilir )

19 + 19 =