LG Şarjı Çabuk Bitiyor Çözümü Nedir?

LG Şarjı Çabuk Bitiyor

LG Şarjı Çabuk Bitiyor – Merak edilenler

LG Şarjı Çabuk Bitiyor

Bir telefonun şarjının çabuk bitmesinin çeşitli nedenleri olabilir. En çok satan akıllı telefon markaları arasında yer alan LG için de durum farklı değildir. Peki bir cihazın şarjının hızlı bitmesinin çözümü ne olabilir?

LG Şarjı Çabuk Bitiyor
LG Şarjı Çabuk Bitiyor

Şarjın hızlı bitmesi akla yazılımsal etkenleri getirmektedir. Yazılımsal değişiklikler şarjın daha çabuk tükenmesine yol açabilir. Örneğin yapılan bir root işlemi, sistem dosyalarının işleyişini değiştirebileceğinden telefonun eskisi gibi kararlı çalışmasının önüne geçebilir. Root ile birlikte kurulan uygulamalar da bu durumu tetikleyebilir. Bununla birlikte arka planda açık kalan uygulamalar da şarj tüketimini artıracaktır.

Eğer hangi uygulamaların LG şarjının çabuk bitmesine neden olduğunu bulamıyorsanız yapabileceğiniz en iyi çözümlerden biri telefonu önce yedeklemek ve daha sonra sıfırlayarak baştan kurmaktır. Eğer LG telefonunuz bir virüs ya da zararlı yazılım tarafından enfekte olmuşsa işlem aynı zamanda bu potansiyel sorunu da ortadan kaldıracaktır. Şimdi cihazınızı yeniden test edin ve farkı görün. Eğer değişen bir şey olmadıysa o halde batarya değişimi zamanı gelmiş demektir.

Xiaomi Ekran Yansıtma

Bataryalar tüketim ürünleridir ve en geç 2 ila 3 yıl içerisinde değiştirilmeleri gerekir. Bataryalar bir noktadan sonra ilk günkü kapasitelerinin büyük kısmını kaybederler ve LG telefonunuz her ne kadar “%100” şarj olduğunu gösteriyor olsa da aslında %50 ya da %60 gibi bir şarj oranına sahiptir. Dolayısıyla siz kullandıkça şarjınız hızlıca düşmeye başlar. CepMarket orijinal ekipman üreticisi (OEM) parça yedek LG bataryaları kullanır ve 1 saatten kısa sürede batarya değişimi yapar. İşlemde hiçbir veriniz silinmez cihazınızın performansı zayıflamaz. LG G5 batarya değişimi fiyatı bu anlamda 200 TL’dir.

Ocak 2021 – Telefon Batarya Değişimi Fiyatları

Model Batarya Değişimi
Apple iPad Air 2 399 TL
iPhone 8 Plus 199 TL
Samsung Galaxy Note 9 270 TL
iPhone 7 Plus 199 TL
LG G5 200 TL
Samsung Galaxy S8 Plus 240 TL
Lenovo K6 199 TL
iPhone 7 Batarya 179 TL
Sony Xperia Xa Ultra 150 TL
Samsung Galaxy J7 Prime 150 TL
Samsung Galaxy C7 150 TL
Asus Zenfone 2 Laser 150 TL
Asus Zenfone 6 150 TL
Huawei Mate 8 150 TL
Dokunmatiği Çalışmayan Telefon Veri Kurtarma

 

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu linke tıklamayın lütfen. Yoksa siteden yasaklanacaksınız!

Merhaba!
Bir sorunuz mu var?
Lütfen bu düğmeyi kullanın
Bizimle iletişime geçin!