iPhone Şarj Sorunu: U2 Hatası ve U2 Entegresi Değişimi

iPhone Şarj Sorunu: U2 Hatası ve U2 Entegresi Değişimi

iPhone’da Şarj Sorunu ve U2 Hatası

iPhone’un şarj olmamasına veya şarj oluyor gibi görünmesine neden olan U2 bir dahili çip bileşenidir. Birçok iPhone’da ve iPad’de U2 çipi aşırı ısınma, elektrik kesintisi, uygun olmayan şarj cihazı veya düşük kalite şarj kablosu kullanımı nedeniyle arızalanabilir. U2 iPhone’un şarj olmasını sağlayan oldukça küçük bir çiptir. Aynı zamanda diğer USB iletişim fonksiyonlarından da sorumludur. iPhone’da U2 entegresi değişimi gelişmiş ekipman kullanımını ve lehimleme işlemiyle yerine getiriliyor.

iPhone Neden Şarj Olmuyor?

  • U2 çipi iPhone 7’ler başta olmak üzere çoğu iPhone’da şarj sorununun ana kaynağıdır.
  • Çoğunlukla düşük kalite şarj cihazı ve kablo kullanımıyla ortaya çıkar.
  • Tamiri için U2 çip değişimi yapılır.
  • Sorun aynı zamanda iPhone anakart değişimi ile de çözülebilmektedir.
  Samsung Dış Cam Değişimi

U2 Hatasının Belirtileri

iPhone’da U2 hatasının nedenlerinden bahsettik. Arızalanan şarj çipi iPhone ekranında şarj simgesinin görünmesini engeller. Dolayısıyla iPhone’un şarj olup olmadığı anlaşılmaz ve siyah ekranda kalır. Bazı durumlarda ise iPhone’un ya da iPad’in şarj olduğu gösterilir ancak aslında şarj olmaz. U2 arızasının bir diğer belirtisi de iPhone bilgisayara bağlandığında bağlantının rastgele şekilde kopmasıdır. Şarjda değilken batarya yüzdesi aniden düşebilir. Bu sorun ayrıca batarya arızasından da kaynaklanır.

iPhone U2 Entegresi Tamiri Hakkında

iPhone’da Şarj Sorununu Önlemek

U2 çipinin hasar almasını önlemenin pratik yollarından bahsedelim. iPhone’da şarj sorunu yaşamak istemiyorsanız her zaman sertifikalı iPhone şarj cihazları ve kabloları kullanın. Ucuz şarj cihazları iPhone’a dengesiz elektrik akımları verir ve akımdaki ani yükselişler şarj çipinin hasar görmesine neden olur. Araba şarjları da bu soruna neden olabilir. Akım koruyucu kullanarak U2 çipi hasarını önleyebilirsiniz.

Mayıs 2021 – iPhone U2, Entegre ve Soket Tamirleri

ModelFiyat
iPhone U2 Entegresi DeğişimiSorunuz
iPhone Şarj Entegresi Değişimi200 TL
iPhone 7 Şarj Soketi Değişimi250 TL
iPhone 8 Şarj Soketi Değişimi300 TL
iPhone X U2 Şarj Entegresi Değişimi799 TL
  En Yakın Telefon Tamircisi

iPhone Şarj Sorunu Kargoyla Tamir

CepMarket olarak 13 yıla yakın bir süredir iPhone tamirleri yapıyoruz. Bugüne kadar şarj olmama sorunu olan pek çok iPhone tamiri gerçekleştirdik. Bunlar U2 çipi değişimi ve şarj soketi ya da anakart değişimi gibi farklı işlemleri kapsamıştır. Tamirlerimizde müşterilerimize Yurtiçi ücretsiz kargo (578 894 443) seçeneği sunuyoruz.

Bu gönderiyi paylaş

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir