iPhone Orijinal Ekran Değişimi

kadikoy iphone ekran degisimi

iPhone Orijinal Ekran Değişimi

Akıllı telefon ekranları camdan üretilmeleri dolayısıyla cihazın hasar almaya en yatkın parçalarıdır. Maalesef neredeyse her iPhone kullanıcısının karşılaşabileceği sorunlardan biri de şüphesiz yere düşme ya da darbe alma sonucu ekranın kırılmasıdır. Diğer taraftan ekran gövde oranının artması görüntü olarak iPhone’lara avantaj sağlasa da ekranları hasarlara daha açık bir konuma getiriyor. Apple’ın bir süredir iPhone ekranlarında kullandığı Sapphire cam koruyucu her ne kadar son teknoloji bir ürün olsa da ekranları tam olarak koruyabilmek için yeterli olmuyor. Bu yüzden iPhone kullanıcılarının her durumda dikkatli olmaları gerekiyor.

Bilindiği üzere piyasadaki en pahalı telefonları Apple üretiyor. Ayını zamanda Apple yetkili servislerinde ekran değişimi veya diğer her türlü onarım işlemi çok yüksek rakamlara yapılmaktadır. Satın alırken oldukça yüksek rakamlar ödeyen iPhone kullanıcıları, çoğu kez ekran tamirini yine yüksek fiyatlara yaptırmak istemezler. Bu sebeple kaza sonucunda ya da elde olmayan yazılım kaynaklı sorunlar yüzünden ekran değişimi gerekmesi durumunda kullanıcılar, iPhone orijinal ekran değişimi için Cep Market gibi güvenilir ve tecrübeli servislere başvurmaktadırlar. Cep Market’te iPhone ekran değişiminde mutlaka orijinal ekran kullanılmaktadır.

iPhone Ekran Tamiri Nasıl Yapılır?

iPhone ekran değişim ihtiyacı ekran çatlaması, ekran kırılması, ekranda görüntü gitmesi, ekranda siyah leke, ekranda mürekkep akması, ekranda yeşil çizgi veya iPhone ekran basmıyor gibi farklı birçok sorun yüzünden doğabilir. Böyle bir durumda çoğu zaman ekran değişimi yapılmadan sorun çözülemez. Ekran değişimden takılacak yeni ekran mutlaka orijinal olmalıdır. Aksi takdirde cihazınızdaki problem kısa süre sonra tekrar ortaya çıkabilir ya da geri dönüşü olmayan başka problemlerle de karşılaşma ihtimaliniz vardır.

Cep Market’te Apple’ın en yeni modeli olan iPhone 13’ten iPhone 4’e kadar piyasadaki tüm iPhone modellerinin orijinal ekran değişimi hizmeti verilmektedir. iPhone ekran çatlama ve kırılması fiyat veya iPhone ekran fiyatı ne kadar benzeri sorular tüketicilerin en merak ettikleri konulardan biridir. Cep Market olarak orijinal iPhone ekran değişimi için en uygun fiyatları tüketicilerimize sunuyoruz.

  Apple Servis iPhone Ekran Değişimi

2006 yılından bu yana telefon teknik servisi olarak hizmet veren Cep Market’te ekran değişimi 1 saat gibi çok kısa bir zaman içerisinde tamamlanmaktadır. Türkiye’nin her yerinden sunduğumuz ücretsiz Yurtiçi Kargo hizmetimiz sayesinde iPhone orijinal ekran cam değişiminde taşıma ücreti ödemeniz gerekmiyor. Bunun için Yurtiçi Kargo 578 894 443 sözleşme numarasını kullanmanız yeterli. Kargo ile gönderimi gerçekleştirilecek olan telefonlarda ise, değişim süresi 1 iş günüdür.

İlginizi Çekebilir: iPhone Ön Cam Değişimi Nedir?

Ekran Değişiminde Verilerde Kayıp Yaşanır mı?

Ekran değişiminden sonra cihazınızda kayıtlı olan verilerinizde herhangi bir kayıp olmaz. Cihazınızdaki rehber, mesajlar, fotoğraflar, videolar veya müzikler ekranla ilgili değildir. Servisimizde tedbir almak için cihazınızdaki verilerin yedeği alınmaktadır. Dilerseniz mağazamıza uğramadan önce iPhone‘unuzu bizzat yedekleyebilir veya talebiniz doğrultusunda Apple teknisyenlerimizden sizin için yedekleme yapmalarını isteyebilirsiniz.

Ekranınız kırıldığında ilk kontrol etmeniz gereken ekranın dokunmatiğinin çalışıp çalışmadığıdır. Çalışıyorsa ön cam zarar görmüş ama iç ekranınız sağlamdır. İç ekranınız sağlamken komple ekran değişimi yaptırmak zorunda değilsiniz. Cep Market gibi özel iPhone servislerinde ön cam değişimi önce ön camın çıkartılması, ekran içindeki ve cihazdaki toz ve kirin arındırılması ve sonrasında yeni ön cam taktırma şeklinde olmalıdır. Böylece iPhone ön cam onarımı en uygun maliyet ile gerçekleştirilir. Ekran değişimi ücreti olmadan daha ucuz bir fiyat karşınıza çıkar.

iPhone Ekran Değişimi Sonrası

iPhone ekran değişimi işlemi, yalnızca 15 dakika ila 1 saat arasında gerçekleştirilen bir işlemdir. Bu işlem gerçekleştirilirken, günlerce telefonunuzdan uzak kalmanız ve işlerinizin aksamaya uğraması gibi bir durum söz konusu değildir.

Ekran değişimi yapılırken, iç ekran, ön cam, dış panel ve dokunmatik alan gibi unsurların tamamı değiştirilmektedir.

Değişimini sağladığımız parçaların tamamı orijinal parçalardır. Kişilerin bu açıdan tereddüde düşmelerine gerek yoktur. Orijinal olmayan parçaların cihazlara verdikleri zarar da, kişilerde meydana getirdikleri maliyet kaybı da bilincimiz dahilindedir. Bu sebeple orijinal parça kullanımına özen gösterdiğimizi söylememiz mümkündür.

Ekran değişimi sonrasında, mevcut telefonunuzu incelemeniz ve herhangi bir sorun olması durumunda bizlere iletmeniz mümkündür. Sorun olarak görülen ya da doğrudan sorun yaratan detaylar, tarafımızca iyileştirilecek ve cihazınız sizlere öyle teslim edilecektir.

  iPhone Ekran Camı Değişimi Ne Demek?

iPhone ekran değişimi, garantili bir işlemdir. Cihaz size teslim edildikten sonra 6 ay içerisinde herhangi bir sorun yaşanması durumunda bizler ile iletişime geçmeniz ve sorunun giderilmesini talep etmeniz mümkündür. Ancak değişim ya da onarım işlemini ücretsiz bir şekilde gerçekleştirebilmemiz için, mevcut sorunun kullanım kaynaklı meydana gelmemiş olması gereklidir.

Ekran değişimi yaptıktan sonra herhangi bir sorun meydana gelmesini önlemek için, ekran koruması olarak ücretsiz kırılmaz cam takıyoruz.

Garantisi Devam Eden iPhone Ekran Değişimi

Apple firmasının garanti şartlarına göre kullanıcılar, satın aldıkları günden itibaren 2 yıl süreyle, Apple ürünlerini normal koşullarda kullanmaları koşuluyla, sadece malzeme ve işçilik koşullarına karşı garanti hakkına sahiptir. Garantinizi devam ediyorsa onarım işlemlerini yetkili servislerde yaptırabilirsiniz. Fakat bu garanti kullanıcı kaynaklı problemleri kapsamamaktadır.

Bir başka dikkat edilmesi gereken konu ise Apple’ın aldığı yeni kararlar gereği artık Apple dışındaki mağazalarda yapılan ekran değişimi de dahil olmak üzere tüm tamirler, garantiyi bozmaktadır. Yine de birçok kullanıcı ekran değişiminin garantiyi bozduğunu bile bile uygun fiyatlı ekran değişimi arayışına girmektedir. Bu hususta genellikle tercih edilen Cep Market gibi işinde deneyimli ve uzman olan güvenilir teknik servislerdir. Birçok iPhone sahibi, Cep Market gibi üçüncü parti iPhone onarımları yapan servislerde daha uygun fiyatlara ekran değişimi yaptırarak tasarruf yapmayı tercih etmektedirler.

iPhone Ekran Değişiminde Orjinal Ekran ile Yan Sanayi Arasındaki Fark ?

iPhone Ekran Değişimi Fiyatları

iPhone 8 Plus299 TL
iPhone 8240 TL
iPhone X1450 TL
iPhone 7250 TL
iPhone 7 Plus279 TL
iPhone 6s200 TL
iPhone 6 Plus229 TL
iPhone 6s Plus229 TL
iPhone 5150 TL
iPhone 5s150 TL
iPhone 5c150 TL
iPhone 4149 TL
iPhone 4S149 TL
iPhone SE150 TL
iPhone XS Max1699 TL
iPhone XS1099 TL
iPhone XR1599 TL
iPhone 11999 TL
iPhone 11 Pro Max3250 TL
iPhone 11 Pro2500 TL
iPhone X OLED799 TL
iPhone SE 2 20201400 TL
iPhone 6200 TL
iPhone 12 Mini3400 TL
iPhone 123300 TL
iPhone 12 Pro3500 TL
iPhone 12 Pro Max4250 TL
iPhone 134000 TL

 

 

Bu gönderiyi paylaş

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir