iPhone Hafıza Yükseltme

Apple iPhone’lar ne yazık ki Android muadillerine göre kısıtlı depolama alanıyla geliyor. Birçok iPhone uzun yıllar 16 GB versiyonlara sahip oldu ve bugün dahi 32 GB iPhone’lar görülüyor. Bu depolama alanları 4K filmlerin ve birkaç GB boyutunda uygulamaların olduğu bir dünyada yeterli değil. Teknoway CepMarket gibi iPhone teknik servisleri müşterilerine iPhone hafıza yükseltme imkanı sunmaktadır. Bu işlemde iPhone’daki düşük kapasiteli NAND çipi alınıyor ve yerine 32 GB, 64 GB, 128 GB veya 256 GB gibi çok daha geniş kapasiteli yeni bir çip yerleştiriliyor.

iPhone’da NAND Çipi Değişiminin Avantajları Nedir?

Apple, iPhone’larda daha yüksek depolama alanı için çok fazla ücret talep ediyor. Bu nedenle kullanıcılar örneğin 16 GB bir iPhone alarak bunu daha sonra Teknoway CepMarket gibi servislerde 128 GB’a yükseltebiliyor. Böylelikle önemli oranda tasarruf etmiş oluyor. Müşteriler halihazırda iyi performansa sahip iPhone’ları sadece hafızası yetersiz diyerek satmak zorunda kalmıyor.

Teknoway CepMarket’te iPhone’da Hafıza Yükseltmesi Nasıl Yapılıyor?

 • Kadıköy, Teknoway CepMarket mağazasında iPhone hafıza yükseltme tamiri gelişmiş ekipmanlarla yapılır ve prosedür itibariyle risksiz bir işlemdir.
 • Isı tabancası ve stereomikroskop yardımıyla düşük kapasiteli çip yüksek kapasiteli çiple yer değiştirilir. Yaklaşık 1 saat içerisinde hızlıca tamamlanır.
 • Milimetrelerle çalışılan hafıza yükseltme tamirinde çip değiştirildikten sonra iPhone’un seri numarası/MAC adresi teknisyenlerimizce yeniden programlanır.

iPhone Hafıza Yükseltme

Eski NAND Çipindeki Bilgilerin Yeni Çipe Aktarılması

iPhone hafiza artırma işleminde NAND çipi değiştirilirken içerisindeki bilgiler daha yüksek kapasiteli yeni çipe aktarılabiliyor. Orijinal NAND çipindeki bilgileri taşımak için Teknoway CepMarket teknisyenlerimiz çip programlayıcısı kullanılır. Böylece veri kaybı yaşanmaz.

Yalnızca En Tecrübeli Servislerde Yapılmalıdır

 • iPhone’da hafıza yükseltmek prosedür itibariyle kolay ancak uygulanış itibariyle zordur.
 • Yanlış giden en ufak bir harekette tüm anakart işe yaramaz hale gelebilir, ekran çalışmayı durdurabilir.
 • Bu işlem sadece Kadıköy merkezli Teknoway CepMarket gibi işinde fazlasıyla tecrübeli Apple iPhone teknisyenlerince yapılmalıdır.
 • 14 yılı aşan telefon teknik servis tecrübemizle alanında en iyi iPhone teknisyenlerinden bazılarına sahibiz.
 • Teknoway CepMarket’e gelerek siz de iPhone hafıza yükseltme işlemindeki riskleri ortadan kaldırabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorulara Cevaplar

 1. Kullanılan bellek markaları: iPhone hafıza artırma tamirinde Samsung, Sandisk, SKhynix ve Toshiba gibi üreticilerin belleklerini kullanıyoruz.
 2. Artan kapasitenin menüde görünmesi: Hafıza artırma tamamlandıktan sonra iPhone’un Ayarlar – Hakkında bölümünde yeni hafıza kapasitesi görüntülenir.
 3. iPhone’un performansı: Artan hafıza kapasitesi iPhone’unuzu hızlandırmaz ancak düşük kapasiteden kaynaklanan donmaları giderir.
 4. Cihaz yedekleme: iPhone’lar servisimizde önceden yedeklenir ve bilgileri korunur. Ancak servisimize gelmeden önce bizzat yedek alabilirsiniz. iPhone’umu Bul’dan çıkış yapmayı ve varsa ekran kilidini kaldırmayı unutmayın.

iPhone Tamir Videomuz

24 Şubat 2020 – iPhone NAND Çipi Değişimi Fiyatları

Model32 GB64 GB128 GB
iPhone 4
SorunuzSorunuzSorunuz
iPhone 5SorunuzSorunuzSorunuz
iPhone 6 480 TL 540 TL 600 TL
iPhone 6 Plus 480 TL 540 TL 600 TL
iPhone 6S 480 TL 540 TL 600 TL
iPhone 6S Plus 480 TL 540 TL 600 TL
iPhone 7 480 TL 540 TL 600 TL
iPhone 7 Plus 600 TL 660 TL 720 TL
iPhone 8 600 TL 660 TL 720 TL
iPhone 8 Plus 600 TL 660 TL 720 TL
iPhone XSorunuzSorunuzSorunuz
iPhone 10SorunuzSorunuzSorunuz
iPhone 11SorunuzSorunuzSorunuz