Telefondan Ses Gitmiyor

iPhone Biri Ararken Zil Sesi Çalmıyor

Telefondan Ses Gitmiyor

Telefondan ses gitmiyor sorunu telefon görüşmeleri sırasında karşıdaki kişinin sizin sesinizi alamaması olarak tanımlanabilir. Karşıdakini duyabilirsiniz fakat o sizin sesinizi alamaz. Sorunun kaynağında mikrofon arızası yatıyor olabilir. Bu durumda hoparlör değişimi yaptırmanız gerekir.

Telefondan Ses Gitmiyor

Telefon Mikrofon Değişimi

Telefondan ses gitmiyor sorunu öncelikle bir uygulama nedeniyle ortaya çıkabilir. Sesi engelleyen bir uygulama varsa bunu bularak silmeyi deneyin. Cihazınız için yayımlanan herhangi bir güncelleme varsa indirerek sisteminizin hatalardan arınmış en güncel sürümü kullandığından emin olun. Problemin kaynağında herhangi bir widget, uygulama ya da üçüncü parti arayüz gibi etkenler bulunmuyorsa o halde bir telefon görüşmesi başlatın ve telefona mikrofonu olan bir kulaklık bağlayın. Karşıdaki sesinizi kulaklık mikrofonundan alıyor mu kontrol edin.

Sesi alıyorsa problem mikrofon değişimi ile çözülecektir. Diğer taraftan eğer karşıdaki sizi yalnızca sesi hoparlöre aldığınızda duyamıyorsa o halde bu tamamen farklı bir durumdur. Hoparlöre alındığında bazı telefonlarda ses farklı bir mikrofon üzerinden aktarılır. Bu mikrofon iPhone’larda arka kameranın yanında yer alırken diğer modellerde başka noktalarda bulunabilir. Cihazınız herhangi bir Bluetooth kaynağına bağlıysa sesiniz telefon değil cihaz üzerinden aktırılmaya çalışılacağından karşıdaki sizi duyamayabilir.

  Siri Çalışmıyor Sesimi Duymuyor Mikrofon Arızası Tamiri Değişimi

Bluetooth bağlantısını koparın, şüpheli uygulamaları silin (özellikle mikrofon erişimi olan uygulamaları) ve yukarıdaki yer verdiğimiz testleri gerçekleştirin. Eğer telefon görüşmesinde telefondan ses gitmiyor sorunu hala yaşanıyorsa mikrofon değişimi şart demektir. 2007 yılından bu yana telefon tamircisi olarak hizmet veren CepMarket bu işte fazlasıyla tecrübeli bir teknik servistir. CepMarket’te telefon mikrofon değişimi 1 saatten kısa sürede gerçekleştirilir. Değişen parça adınıza faturalandırılır ve ters giden durum olursa garanti kapsamına alınır.

Nisan 2021 iPhone Mikrofon Değişimi Ücretleri

ModelYapılan İşlemDeğişim Fiyatı
İşçilik Süresi30 – 45 DKRandevu Alınız
iPhone 4Mikrofon Değişimi100 TL
iPhone 4sMikrofon Değişimi100 TL
iPhone 5Mikrofon Değişimi110 TL
iPhone 5sMikrofon Değişimi110 TL
iPhone 6Mikrofon Değişimi150 TL
iPhone 6sMikrofon Değişimi150 TL
iPhone 7Mikrofon Değişimi TL
iPhone 8Mikrofon Değişimi300 TL
iPhone 5cMikrofon Değişimi110 TL
iPhone SEMikrofon Değişimi110 TL
iPhone 6 PlusMikrofon Değişimi150 TL
iPhone 6S PlusMikrofon Değişimi150 TL
iPhone 7 PlusMikrofon Değişimi250 TL
iPhone 8 PlusMikrofon Değişimi300 TL
iPhone XMikrofon Değişimi399 TL
iPhone XRMikrofon Değişimi… TL
iPhone XSMikrofon Değişimi… TL
iPhone XS MAXMikrofon Değişimi… TL

Bu gönderiyi paylaş

Yorumlar (2)

 • Misafir Reply

  Merhaba casper via g1 plus konuşma sırasında sorun yaşamıyorum ama hoparlörü açınca karşı tarafa ses hiç gitmiyor. Watsap üzerinden de hiç ses gitmiyor. Video kayıtlarında ses de kayıt yapiyor. Normal kayıtda da ses kayıt yapiyor. Hard reset yaptim düzelmedi. Sorun neden kaynaklı acaba? Mikrofon da ise normal konuşmada da sesin gitmemesi gerekmez mi yoksa hoparlör ile konuşurken baksa bir mikrofon mu var? Yardımcı olursanız sevinirim iyi çalışmalar.

  19 Nisan 2020 at 16:42
  • Cep Market Reply

   Merhaba; Geciken yanıt için özür dileriz, bazı telefon modellerin birden fazla mikrofon kullanılmaktadır

   Örneğin Casper VIA G1 Plus Özellikleri arasında Gürültü Önleyici 2 Mikrofon bulunmaktadır.

   Bu 2 mikrofon birbirinden bağımsız çalışabildiği gibi ortak çalışabilirler, burada yazılım firmasını hangi mikrofunu kullanmak istediği rolü belirler.

   Yada ana kart üzerinden bu mikrofonların kullanım noktalarını belirleyen bir parça bozulmuş olabilir.

   Cep Market olarak biz maalesef bu modelde ana kart ve mikrofon alanlarında destek sunamıyoruz.

   Tekrardan özür diler, anlayış için teşekkür ederiz.  

   20 Nisan 2020 at 04:15

Merak Ettiklerinizi Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir