Kaan Uyar sordu 🤔 10 ay önce

İkinci el bir telefon aldım. Aldığım yer herhangi bir tamir görmemiştir dedi ama benim içim rahat olsun; kimseye güvenemiyorum, satıcı malını kötülemez ama dürüst satıcı bulmak zor. Telefonun ekranın değişip değişmediğini nasıl anlarım, bunun bir yolu var mı?

3 Yanıt Var
Cep Market Yönetici diyorki 10 ay önce

Merhaba,

İkinci el telefon alırken bazı kontroller yapmakta fayda var, ancak bu kontroller sonucunda yine de kesin olarak ekranın değişip değişmediğini anlamayabilirsiniz. Bunlardan bazıları telefonun vidalarını görebiliyorsanız onlara bakın herhangi bir tornavida izi var mı, arka kapak açılıyorsa açıp oraya bakan birleşim yerlerinde bir zorlama var mı, pil çıkıyorsa altına da bakın orijinal etiketleri falan yerinde mi diye. İyi yapılmış bir tamir de bunları fark edemeyebilirsiniz. Bunlar, eğer tamirci üstün körü ya da acemice yaptığı işlerde belli olabilecek detaylardır.

Bunun yanında eğer bit tanıdığınızda aynı marka modelde bir telefon varsa ve tamir görmemişse; iki telefonu yan yana getirip ekranın parlaklığına, renk doygunluğuna, dokunmatik hassasiyetine bakabilirsiniz. Düşük kaliteli ekranlarda bir fark göze batacaktır.

Başta da söylediğimiz gibi, bunları yaparak telefonun tamir görüp görmediğine yüzde yüz emin olamazsınız, ustası çok iyi iş çıkarmış olabilir.

 

Bilgilendirme Yeterli miydi ? Lütfen Değerlendirin

için cevapTelefonun Ekran Değiştiğini Nasıl Anlaşılır
5 (100%) 6 oy verildi

Ferit diyorki 3 ay önce

Cepmarket telefonumu size getirsem daha önce takılan parçanın orjinal olup olmadığını anlayabilirmisiniz ?

Ferit diyorki 3 ay önce

Cepmarket telefonumu size getirsem daha önce takılan parçanın orjinal olup olmadığını anlayabilirmisiniz ?

Tartışmaya Katıl ( Yayınlanma Süresi 24 saati bulabilir )

18 + 0 =